vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 55
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: majek »

Kolejne Święta minęły, to i prace się odrobinę posunęły. Tym razem mocowania silników, roboczo będę je nazywał X i Y mimo, że to CoreXY.

Na początek oczywiście projekt:
Y-motor-mount-render.png
Y-motor-mount-render2.png
Czyli mocowanie jest dwuczęściowe, dzięki temu rolki prowadzące paska mają podparcie od góry i od dołu.
Odstęp pasków jest ustalony na 6mm co daje w rzeczywistości ok. 4mm luzu między nimi. Cała 'góra' drukarki projektowana jest pod pasek GT2 10mm szerokości.
Dolna część opiera się w narożniku na dwóch profilach jednocześnie usztywniając łączenie profili ramy.
Silnik można przesuwać w jednej płaszczyźnie i dzięki temu regulować naciąg paska.

Silnik X:
x-motor-mount-parts.jpg
Po złożeniu:
x-motor-mount-top.jpg
Od spodu, widać 4 punkty mocowania do ramy:
x-motor-mount-bottom.jpg
Zamocowane do ramy:
x-motor-mount-on-frame.jpg
Na zdjęciach jest jeszcze trochę szersza góra (za blisko podchodzi do silnika), która jak się okazało jest za szeroka i uniemożliwia dociągnięcie jednej śruby mocowania silnika w mniej więcej połowie zakresu regulacji (na zdjęciu akurat schowana za osią/zębatką silnika). Ponieważ regulacja i tak jest dość spora (16mm), to myślę, że na początek 8mm wystarczy. Może później to przedrukuję wg. poprawionego projektu, bo teraz szkoda mi czasu i materiału (~10h druku i 120g filamentu).


Silnik Y z już poprawionego projektu (jeżeli chodzi o szerokość górnej części):
y-motor-mount-parts.jpg
y-motor-mount-top.jpg
y-motor-mount-bottom.jpg
y-motor-mount-on-frame.jpg
Tu też nie obeszło się bez małej wtopy: coś źle pomierzyłem i silnik jest ~2mm za nisko i zębatka wystaje trochę za ośkę powiększając niepotrzebnie dźwignię. W projekcie już poprawione, ale co do przedrukowania, to j.w. :-)

A tu oba zamocowane:
xy-motors-on-frame.jpg
Ponieważ chciałem jak najmniej części drukować, to odstępy/podpory pod łożyska rolek są drukowane jako całość z mocowaniami. W przypadku dolnej części wymusiło to druk na boku i warstwy są w pionie czyli płaszczyźnie śrub. Jak widać, na każdy uchwyt jest 6 śrub M5, z czego 4 są przelotowe i mocują wszystko do ramy, a dwie (pod rolki) wchodzą w podstawę i ją traktują jako 'gwint'. Tu się okazało, że niestety wkręcanie śrub 'na chama' jak warstwa jest równoległa do śruby powoduje rozwarstwienie, więc te otwory musiałem jeszcze dodatkowo przegwintować. Zobaczę jak to będzie się trzymać w kupie, w najgorszym razie dół podzielę na dół+odstępy dla kółek i przedrukuję 'na płasko'.

BOM:
- ok. 240g PET-G
- M3x8 walcowe x8 (mocowanie silników)
- podkładki M3 x8
- nakrętki młoteczkowe M5 x8
- rolki GT2 10mm łożyskowane, średnica wewnętrzna 5mm: 2x zębate i 2x gładkie
- zębatki na silniki GT2 10mm x2
- M5x70 x2 (Y)
- M5x60 x2 (X)
- M5x50 x1 (Y)
- M5x45 x1 (Y)
- M5x40 x4 (rolki X i Y)
- M5x35 x2 (X)
- 2 silniki NEMA17 Hanpose 17HS4401
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 587
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 237

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: Rozarh »

Fajny projekt i świetne rozwiązanie problemu nacisku śruby trapezowej na silnik :)
Ale dziwi mnie rozwiązanie rolek wózka blatu. Cały docisk opierasz na sprężystości plastiku? Dobrze to widzę?
Skoro stół nie trzyma się prowadnic, tylko na nich rozpiera, to czy nie będzie się kiwać na boki? Jak chwycisz za krawędź bez śruby trapezowej to da się poruszyć góra-dół?
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 55
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: majek »

Rozarh pisze:Fajny projekt i świetne rozwiązanie problemu nacisku śruby trapezowej na silnik :)
Rozwiązanie nie jest nowe, jest sporo konstrukcji, gdzie ruch jest na kilku śrubach połączonych paskiem, a silnik osobno. Najbardziej spodobało mi się rozwiązanie z tego filmu:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=O4s2-y2JYOA
Rozarh pisze:Ale dziwi mnie rozwiązanie rolek wózka blatu. Cały docisk opierasz na sprężystości plastiku? Dobrze to widzę?
Taki był na początku zamiar, ale rzeczywistość zweryfikowała 'genialny' pomysł. Te ramiona wyszły za bardzo sprężyste i ramkę łatwo było poruszać na boki. Stąd pojawiły się śruby rozporowe (widać na tych zdjęciach, gdzie są same kółka), które nie pozwalają na ruch kółka do środka. Nie ma ich na razie na projekcie, bo wolę iść do przodu niż w nieskończoność poprawiać rzeczy, które nie wyszły :-) Jak już będzie drukować, to się to przeprojektuje.
W sumie na początku kółka miały być tradycyjnie ma mimośrodach, ale akurat ich nie miałem i stąd taki pomysł.
Rozarh pisze:Skoro stół nie trzyma się prowadnic, tylko na nich rozpiera, to czy nie będzie się kiwać na boki? Jak chwycisz za krawędź bez śruby trapezowej to da się poruszyć góra-dół?
Podparcie stołu jest na trzech śrubach, czyli ruch, stabilizację góra dół i poziomowanie załatwiają śruby. Trzeba przyłożyć trochę siły, żeby to poruszyć góra-dół w niepodpartym rogu.
Za to w płaszczyźnie X i Y stół jest trzymany przez kółka w v-slocie. W X bezpośrednio kółka opierają się o ramę, w Y trzymają się we wgłębieniu.

Idealnie zamiast kółek byłoby dać dwie prowadnice mgn9 albo 2 wózki jak to jest zrobione na filmie powyżej, ale prowadnice trzeba kupić, a do wózków musiałbym mieć jeszcze jedną pionową belkę po prawej stronie ramy, którą powinienem choćby dla symetrii zamówić jak projektowałem ramę. Na razie są kółka, jak nie zdadzą egzaminu w takim układzie jak są teraz, to zamówię belkę albo mgn9.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 55
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: majek »

Nadarzyła się kolejna okazja do podziubania przy drukarce :-)
Męczyło mnie to mocowanie stołu na sztywno, poza tym mosiężne nakrętki na T8 hałasują, więc zabrałem się za dwie rzeczy na raz:
- wymiana nakrętek mosiężnych na POM
- zastosowanie sprzęgła Oldhama pomiędzy śrubą a stołem.

Na początek projekt:
oldham-osc.jpg
I pojedyncze części:
oldham-osc-dolny.jpg
oldham-osc-srodkowy.jpg
oldham-osc-gorny.jpg
Oczywiście nie było łatwo, po dwóch dniach zebrała się taka gromada testowych wydruków, bo w każdym coś było nie tak i trzeba było poprawiać projekt:
oldham-po-probach.jpg
Ale po końcowym ustaleniu tolerancji, zakresu pracy sprzęgła, możliwości jego złożenia wyszło takie coś:
oldham-czesci.jpg
W zasadzie na razie jedyna taka część w tej drukarce wymagająca dopieszczenia pilnikami, żeby to pracowało lekko i bez luzów. Góra i dół (czarne) tylko wygładzone powierzchnie, łacznik (fiolet) - tu była walka, głównie trójkątnym iglakiem. Dodatkowo łącznik jest pierwszym elementem wymagającym supportów w czasie druku.
oldham-srodkowy.jpg
I montaż:
oldham-montaz1.jpg
oldham-montaz2.jpg
oldham-montaz3.jpg
oldham-montaz4.jpg
Całość jeszcze przesmarowana smarem silikonowym do plastików przed ostatecznym montażem.
oldham-w-drukarce.jpg
Bicia to w zasadzie nie zmieniło - nadal jest w granicach 0.01mm, ale komfort pracy osi Z jest nieporównywalny - o wiele ciszej, mniej silnik się wysila i nie trzeba smarować śruby :-)

Na koniec tradycyjnie BOM:
- 3 nakrętki T8x1 POM okrągłe, ucięte ręcznie z jednej strony
- 9x M3x10
- ok. 75g PET-G
- 6x M5x12 + 6x nakrętka młoteczkowa M5 (z odzysku ze starego mocowania)
Przyda się:
- smar silikonowy do plastików
- pilniki iglaki: płaski i trójkątny
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 2
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 236

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: BobekNierobek »

Od siebie dodam żebyś gdzie tylko możesz dodatkowo dał takie narożniki.
stalowy-lacznik-do-profili-2020-v-slot-t-srebrny.jpg
stalowy-lacznik-do-profili-2020-v-slot-t-srebrny.jpg (4.82 KiB) Przejrzano 4136 razy
Jak miałem ramę podobnych rozmiarów to bez tych trójkątnych łączników ram niby wydawała się nie do ruszenia, ale podczas wydruku chodziło to tak.

Film w zwolnionym tempie ---> https://youtu.be/YrfR_IHkVEM
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 55
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: majek »

BobekNierobek pisze: Jak miałem ramę podobnych rozmiarów to bez tych trójkątnych łączników ram niby wydawała się nie do ruszenia, ale podczas wydruku chodziło to tak.
Jeżeli miałeś to połączone tylko na tych łącznikach 'L', to i tak się nieźle trzymała :-)
U mnie połączenia są bardziej pancerne (tu opisywałem: viewtopic.php?f=10&t=7225&start=10#p120085) i powinno się obejść bez dodatkowych zewnętrznych wzmocnień.
Za to na pewno zamówię jeszcze drugą tą pionową poprzeczkę, bo widzę/czuję, że ta jedna już dodaje sztywności lewej stronie.
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 2
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 236

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: BobekNierobek »

majek pisze:
BobekNierobek pisze: Jak miałem ramę podobnych rozmiarów to bez tych trójkątnych łączników ram niby wydawała się nie do ruszenia, ale podczas wydruku chodziło to tak.
Jeżeli miałeś to połączone tylko na tych łącznikach 'L', to i tak się nieźle trzymała :-)
U mnie połączenia są bardziej pancerne (tu opisywałem: viewtopic.php?f=10&t=7225&start=10#p120085) i powinno się obejść bez dodatkowych zewnętrznych wzmocnień.
Za to na pewno zamówię jeszcze drugą tą pionową poprzeczkę, bo widzę/czuję, że ta jedna już dodaje sztywności lewej stronie.
Miałem te łączniki "L" co się wkłada w profil jak i te kątowe łączniki aluminiowe. Z tym, że ja miałem krótkie, a Ty chyba masz te przedłużane.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 55
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: majek »

Dzisiaj rolki przednie i prowadnice liniowe. Razem, bo ze względu na miejsce i zakładaną 'pancerność', to niestety obie rzeczy trzeba montować jednocześnie.

Na początek projekt podpórki z rolkami, jak widać pojawiło się coś na kształt loga :)
front-pulley-mount.png
Kompletujemy części:
front-pulleys-and-rails-parts.jpg
Na początek składamy narożniki, ale NIE montujemy rolek, bo inaczej klucz imbusowy do dokręcenia do ramy nie wejdzie. Czyli montujemy wszystkie śrubki oprócz tej od rolek, podkładkę pod M3 i nakrętki młoteczkowe oprócz tej pod M3, bo ona wejdzie w ramę razem z prowadnicą.
front-pulley-assembly.jpg
Montujemy prowadnice MGN12, po 8 śrub M3x8 z nakrętkami młoteczkowymi, co drugi otwór zaczynając od tyłu, w pierwszy otwór od przodu wkładamy tymczasowo jakąś śrubkę M3 i nakrętkę młoteczkową w którą docelowo wejdzie śruba M3 z narożnika. Po zamontowaniu prowadnicy wyjmujemy tymczasową śrubkę.
Na to narożnik (jedno 'oczko' prowadnica i narożnik mają wspólne) i dokręcamy już porządnie wszystkie śruby (może oprócz tej M3).
front-pulley-assembly2.jpg
Tu widać jak to wygląda od wewnętrznej strony i że narożnik trochę nachodzi na prowadnicę. Z jednej strony pozwala to użyć normalnej prowadnicy 400mm bez jej ucinania, a z drugiej podpora narożnika i rolek jest dłuższa i jest w stanie oprzeć się większej sile od naciągu pasków.
front-pulley-from-inside.jpg
Montujemy rolki, najlepiej od góry wsuwając śrubę: rolka, 2mm podkładka, druga rolka, 1mm podkładka. Skręcamy tylko na tyle, żeby kółka nadal kręciły się luźno - to nie jest śruba konstrukcyjna, niczego nie trzyma (oprócz rolek), więc nie trzeba jej mocno dokręcać. Jak się dokręci za mocno, to rolki nie będą się kręcić, bo nie mają tulei pomiędzy łożyskami i przy ściskaniu zaczynają się łożyska wybaczać.
front-pulley-front-view.jpg
Cała drukarka na dziś z lotu ptaka:
vn-corexy-with-front-pulleys-top-view.jpg
Luźne myśli:
- te czarne prowadnice od RobotDigg są średniej jakości - po umyciu trzeba było posortować kulki na mniejsze i większe i rozłożyć je po stronach wózka, bo inaczej się zacinał
- z różnych smarowideł najlepiej do tych prowadnic pasuje olej z PTFE (Motip)
- w projekcie widać już podwyższoną część górną, żeby śruba się całkiem chowała - to co na zdjęciach, to wcześniejsza wersja i śruba od rolek wystaje, co wg. mnie jest trochę mało estetyczne
- pod wszystkie M3 tym razem nakrętki wsuwane, a nie obracane - pozwoli to później na ewentualny demontaż i ponowny montaż samej prowadnicy lub narożnika bez rozbierania drugiej części z pary
- wydrukowałem również szablony do ustawiania MGN12 na v-slocie, ale przy wsuwanych nakrętkach na razie nie były potrzebne, może przydadzą się przy montażu osi X jak prowadnice będą dokręcane
- narożnik jeszcze bardziej usztywnia mocowanie ramy :piwo:

BOM:
- 2x prowadnica liniowa MGN12H 400mm
- 16x M3x8 walcowe (do prowadnic)
- 18x nakrętka młoteczkowa wsuwana M3
- 8x nakrętka młoteczkowa obracana M5
- 2x M3x35 walcowa na imbus
- 2x podkładka M3 szeroka, średnica zewnętrzna ok. 9mm
- 4x M5x35 walcowe
- 2x M5x50 walcowe
- 4x M5x70 walcowe
- PET-G ok. 170g
- 4x rolka łożyskowana (idler) GT2-20 z zębami na pasek 10mm (całkowita wysokość rolki 13mm), otwór 5mm
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 55
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: majek »

Mała rzecz a cieszy: end-stop dla osi Y :)

Dzisiejszy bohaterzy:
y-endstop-parts.jpg
Zmontowane:
y-endstop-assembled.jpg
I zamontowane:
y-endstop-mounted.jpg
Języczek będzie w następnym odcinku.

Ponieważ całe mocowanie silnika Y i tak było źle zrobione, bo:
- coś mi 'nie pykło' i zrobiłem mocowanie silnika o 3mm za nisko i zębatka wystawała ponad oś silnika
- dystanse od rolek były zintegrowane z podstawą, co wymuszało druk na boku, co znowu skutkowało warstwami wzdłuż otworów, gdzie wkręcane były śruby i rozwarstwianie wydruku jak śruby były wkręcane 'na chama' bez nagwintowania otworu
- czyli dystanse rolek teraz pojawiły się jako osobne byty
- doszło mocowanie w podstawie do czujnika
- doszła dziura w mocowaniu, żeby przepuścić kabel od czujnika od razu do tyłu
Czyli całe mocowanie po poprawkach i z nowymi 'ficzerami' zostało wydrukowane na nowo:
y-motor-mount.jpg
BOM:
4x M3x8 walcowe
1x czujnik optyczny
1x M3x8 wpuszczana (do mocowania języczka)
kilka gramów PET-G


Część bonusowa

Wszyscy mają animację, to mam i ja :crazy2:
vn-corexy-animated-20220105.gif
I zajawka kolejnej części:
Profil v-slot 20x20 plus MGN12 = 447g (taki był pierwotny plan)
v-slot2020-mgn12-weight.jpg
Rura kwadratowa z włókna węglowego plus MGN9 = 206g (a tak będzie :piwo: )
cf-tube-mgn9-weight.jpg
jakubperson, jarn
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 55
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: vn-corexy - projekt wąskiej drukarki CoreXY

Post autor: majek »

Mini update: chwilowo 'prace ręczne' ustępują walce z projektem. Wbrew pozorom wózek z ekstruderem, wiatrakami, czujnikami, kablami itp, to jednak jest trochę rzeczy do przemyślenia i narysowania.

Jako ekstruder postanowiłem nie wymyślać (na razie) koła na nowo, bo znalazłem coś co jest fajne i wąskie (może nie aż tak jak chciałem, ale się mieści): https://github.com/CroXY3D/Sailfin-Extruder

Nowa animka już z Sailfinem:
vn-corexy-animated-20220109.gif
A, pojawiła się też pionowa poprzeczka po prawej stronie dla symetrii i lepszej sztywności (już zamontowana w rzeczywistości).
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”