Buduję HevORT'a

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Jump73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2021, 07:24
x 21

Buduję HevORT'a

Post autor: Jump73 »

Wciągnięty w druk 3D -(wciąż traktuję to jako hobby )- po doświadczeniach z CR-6 doszedłem do wniosku że potrzebuję "poważniejszej" drukarki , zastanawiałem się czy nie zbudować Vorona ale nie bardzo chciałem przechodzić przez etap gromadzenia komponentów i zależało mi na czasie -postanowiłem kupić Guider IIs.
Drukarka działa poprawnie jestem z niej zadowolony, a więc spełnia bardzo dobrze swoje zadanie, nie trzeba w niej grzebać, gdy jest potrzeba druku po prostu obrabiam model w slicerze i drukuję.

Jednak pozostał niedosyt, zbudowanie porządnej maszyny własnymi rękami, wciąż chodziło mi to po głowie.
Po "przewaleniu" internetów zdecydowałem, że jednak nie będzie to VORON a zbuduję HevORT'a

Na teraz założenia są takie :
rozmiar roboczy 315X315X350
hotend - Hemera z Volcano
napęd głowicy - steppery E3D High Torque Motors 0.9stopnia
napęd stołu -steppery E3D Super Whopper Motors 1.9stopnia
płyta Duet 3 (klon) z Pi4

Po złożeniu zamówień na poszczególne komponenty w :
e3d-online.com, Allegro, Aliexpress i aluxprofile.pl dotychczas wydałem 5576PLN.
Do zakupu zostaje jeszcze płyta aluminiowa na stół 6mm (zastanawiam się nad 8mm -do takiego materiału mam dostęp), blacha sprężynowa z podkładką magnetyczną na stół oraz panele do zabudowy - tu myślę o Plexi gdyż mam do tego dobr(tani) dostęp .
Opierałem się na oficjalnym BOM'ie przy kompletowaniu .
Drukowane komponenty zamierzam "wyprodukować" w czasie oczekiwania na przesyłki.

Wraz z postępami budowy postaram się uaktualniać ten wątek.

I na koniec:
Czy jest ta drukarka mi niezbędna ? -nie, na bank mogę się bez niej obejść
Czy zaczynając budowę wybrałem "najlepszy" wariant/środowisko/ekosystem? - wybór był bardzo subiektywny i szczerze mówiąc pewnie ciężko byłoby mi go obronić - ale jak to się mówi - "taką sobie drukarkę wymarzyłem"
Po co to robię?- kolejna zabawka dorosłego faceta

Krzysztof
Holgin, frycol, japim, emartinelli, Abys, jarn
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Buduję HevORT'a

Post autor: Pjoter »

Jump73 pisze:I na koniec:
Czy jest ta drukarka mi niezbędna ? -nie, na bank mogę się bez niej obejść
Czy zaczynając budowę wybrałem "najlepszy" wariant/środowisko/ekosystem? - wybór był bardzo subiektywny i szczerze mówiąc pewnie ciężko byłoby mi go obronić - ale jak to się mówi - "taką sobie drukarkę wymarzyłem"
Po co to robię?- kolejna zabawka dorosłego faceta
I ja to w pełni szanuję :piwo: Czekam na buildolg i na pierwsze wydruki, powodzenia
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Buduję HevORT'a

Post autor: Holgin »

Jump73 pisze: e3d-online.com, Allegro, Aliexpress i aluxprofile.pl dotychczas wydałem 5576PLN.
A myślałem, że moja drukarka jest droga :D

Pokaż fotki tego co masz i projektu, bo nie wszyscy znają Hevorta na pamięć ;) niektóre rozwiązania można by poprawić/uprościć.
Jump73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2021, 07:24
x 21

Re: Buduję HevORT'a

Post autor: Jump73 »

Holgin pisze:
Pokaż fotki tego co masz i projektu, bo nie wszyscy znają Hevorta na pamięć ;) niektóre rozwiązania można by poprawić/uprościć.
Jeśli chodzi o fotki tego co mam to trochę za wcześnie - dopiero złożyłem zamówienia - cały weekend przeglądałem strony aby wszystko poskładać .
Natomiast jeśli chodzi o projekt HevORT to tu jest sporo informacji https://github.com/MirageC79/HevORT - ale to na pewno znasz :"":


Krzysztof
Jump73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2021, 07:24
x 21

Re: Buduję HevORT'a

Post autor: Jump73 »

Wczoraj dostałem paczkę z profilami aluminiowymi z aluxprofile.
Całkowity koszt zamówienia -profile plus przesyłka - to 441.40PLN -przesyłka dostarczona w ciągu 4 dni.
Sprawdziłem długość profili dość pobieżnie, miarą rozciąganą i wygladą ze jest dobrze.
Jeśli chodzi o prostopadłość cięcia to sprawdzałem to składając czołami dwa profile do siebie kładąc je na szklanym stole i używając następnego profila jako boczną powierzchnię oporu - tu wygląda że jest bardzo dobrze , brak szczeliny na styku profili- oczywiście robiłem to obracając jeden z profili wokół "długiej osi"
Jako bonus w przesyłce była paczuszka z 10 nakrętkami T
Niestety pozostałe elementy konstrukcyjne ramy wciąż w Chinach
Kilka zdjęci poglądowych:
IMG_20210304_160021.jpg
IMG_20210304_155709.jpg
IMG_20210304_155814.jpg
IMG_20210304_155510.jpg
IMG_20210304_155445.jpg
IMG_20210304_155452.jpg
Krzysztof
Elhape
Jump73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2021, 07:24
x 21

Re: Buduję HevORT'a

Post autor: Jump73 »

Dzisiaj dostałem w końcu przesyłkę z E3D. Zamówienie złożone i opłacone marca - 18 dni później u mnie. Najpierw kilka dni było zwalniane w Wielkiej Brytanii później utknęła w Polsce dopiero po moim telefonie do Fedexu sprawa ruszyła i po przesłaniu oświadczenia - oświadczenie co zawiera paczka wraz z wartością przedmiotów - przesłałem informację wraz z linkami do sklepu E3D - po dwóch dniach została dostarczona - nie zostały naliczone żadne opłaty importowe.
Paczka solidnie zapakowana - tu nie mam żadnych zastrzeżeń kilka zdjęć poniżej.
Jako ciekawostka - zasilacz Mean Well LRS-350 zamówiony w Chinach dostałem po 15 dniach od zamówienia.

Krzysztof
Załączniki
IMG_20210319_113121.jpg
IMG_20210319_113014.jpg
IMG_20210319_112820.jpg
IMG_20210319_112811.jpg
IMG_20210319_112758.jpg
IMG_20210319_112645.jpg
IMG_20210319_112431.jpg
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 4
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Buduję HevORT'a

Post autor: Janek_Porzycz »

Ale super nawet do pochrupania przy budowie cos dali ;> A tak serio to mam pytanie do tych profili. Udalo sie cos zweryfikowac bardziej dokladnie odnosnie jakosci ciecia? Sam za jakis czas bede zamawial i zastanawiam sie gdzie :) Pozdro
JGFTW
Jump73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2021, 07:24
x 21

Re: Buduję HevORT'a

Post autor: Jump73 »

Janek_Porzycz pisze:Ale super nawet do pochrupania przy budowie cos dali ;> A tak serio to mam pytanie do tych profili. Udalo sie cos zweryfikowac bardziej dokladnie odnosnie jakosci ciecia? Sam za jakis czas bede zamawial i zastanawiam sie gdzie :) Pozdro
Jeśli chodzi o profile to wciąż czekam na pozostałe elementy do ramy - obecnie czekają na odprawę celną UPS.
Jak tylko będzie postęp w budowie to napisze o tym
Krzysztof
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 4
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Buduję HevORT'a

Post autor: Janek_Porzycz »

Ok dzieki. To jak Ci przyjda graty to popros Krzysztofa niech napisze ;)
Awatar użytkownika
M4G1K
Postów w temacie: 1
Posty: 129
Rejestracja: 16 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Dużo tego :)
x 30
Kontakt:

Re: Buduję HevORT'a

Post autor: M4G1K »

Co do stołu to 8mm jest sensowniejsze niż 6mm.Jeżeli planujesz grzać stół do temp 100 stopni regularnie to bierz 8mm bo przy polu 300x300+ niestety już widać większe odchyły niż na 8mm.
Jakbyś czegoś potrzebował co jest zrobione w HevOrcie na oficjalnej wersji autora,a nie ma jeszcze plików udostępnionych to mogę pomóc w wydobyciu od Oliviera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”