CubePro Duo - przesiadka na Duet 2 WIFI

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 14
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: CubePro Duo - przesiadka na Duet 2 WIFI

Post autor: TDI-CAD »

Ok, pierwszy wydruk za mną, nie jest źle ale i dobrze też nie jest :-)
Czas poskładać to do kupy.
I pierwsze pytanie:
Czy można zasilać jednocześnie płytę podpinając ją pod USB i zasilacz?
Chciałbym port USB (mikro USB) z płyty wyprowadzić na zewnątrz przez USB w obudowie drukarki.
Gdzieś wyczytałem, żeby przy konfiguracji płyty przez USB nie zasilać jej z zewnętrznego zasilacza(tylko nie wiem czy po prostu nie trzeba jej zasilać, czy niewolno?)

I trochę kosmetyki w interfejsie użytkownika:
www heaters.png
Można ustawić aby na wykresie temperatur zamiast heater 0 i 1 było chamber i hotend?

I teraz jeszcze prędkości ekstruzji są na poziomie 60, 30 mm/s. To by zatkało ekstruder. Można to gdzieś ustawić?
Ale tylko dla ekstruzji bo przy retrakcji to jest ok.
extrude.png
extrude.png (10.7 KiB) Przejrzano 1553 razy
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CubePro Duo - przesiadka na Duet 2 WIFI

Post autor: dragonn »

Poczytaj:
https://duet3d.dozuki.com/Wiki/USB_ground_loops
generalnie problem występuje głównie kiedy drukarka i PC są zasilane z różnych faz sieci, tak w skrócie.
Co do wykresów to chyba nie ma takiej opcji.
Co do szybkości, można je chyba edytować klikając prawy przyciskiem myszy na nie, ale nie jestem pewny czy to jest zapisywane w Duetcie czy może na dany komputerze w przeglądarce.
dziobu, TDI-CAD
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: CubePro Duo - przesiadka na Duet 2 WIFI

Post autor: Mati »

Do M308 dodajesz A"TwojaNazwa"
Bez tytułu.jpg
TDI-CAD
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: CubePro Duo - przesiadka na Duet 2 WIFI

Post autor: Jarewa »

Przecież to DC to co ma wspólnego przesunięcie fazowe AC?? Ja bym raczej podejrzewał że jak większość przy braku zasilania drukarki z zasilacza prąd cały idzie z USB i obciąża max port co może spowodować jego uszkodzenie jak by nie patrzeć dzisiejsze standardy to USB3.0 o wydajności 1A..
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CubePro Duo - przesiadka na Duet 2 WIFI

Post autor: dragonn »

Jarewa pisze:Przecież to DC to co ma wspólnego przesunięcie fazowe AC?? Ja bym raczej podejrzewał że jak większość przy braku zasilania drukarki z zasilacza prąd cały idzie z USB i obciąża max port co może spowodować jego uszkodzenie jak by nie patrzeć dzisiejsze standardy to USB3.0 o wydajności 1A..
Ma, dałem przecież linka. Elektronika nie jest taka prosta.
Drugi przykład https://www.youtube.com/watch?v=xaELqAo4kkQ
I nie chodzi tutaj o żadnej zasilanie przez portu USB ani coś tego typu. Jak ktoś podaje linka do chyba warto do niego zerknać?

Przesunięcie fazowe tutaj nie ma nic oczywiście do rzeczy, ale części budynku zasilane różnymi fazami mają często mocno od siebie oddalony punkt w którym łączy się ich uziemienie. To może powodować że uziemienia mają różne potencjały, a wpięcie kable USB łączy się z sobą i będzie skutkować przepływem prądu często na tyle dużego że może uszkodzić rzeczy.
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8910
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5844
Kontakt:

Re: CubePro Duo - przesiadka na Duet 2 WIFI

Post autor: dziobu »

Żeby nie tworzyć jakiś mitów warto dodać że problem może dotyczyć wszystkich urządzeń z osobnymi źródłami zasilania spiętymi interfejsami bez izolacji a nie jest to specyficzna cecha DUETa. Tak samo można coś uwalić zwykłą drukarką czy monitorem.

Po prostu - w przypadku reprapów - jak ktoś uwala płytę podczas podpinania USB to zawsze winą jest chińska jakość albo "jakieś" zwarcie. Swoją drogą był tu kiedyś ktoś kto dwa razy z rzędu uwalił dwie kolejne płyty właśnie podczas podpinania ich do PC; nie twierdzę że taki był powód, ale właśnie tak to działa :D
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: CubePro Duo - przesiadka na Duet 2 WIFI

Post autor: Jarewa »

dragonn pisze: Jak ktoś podaje linka do chyba warto do niego zerknać?

Czytałem ale to dla mnie kupy się nie trzyma bo praktycznie 90% zasilaczy jest galwanicznie izolowanych nawet chińskie firmowe...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: CubePro Duo - przesiadka na Duet 2 WIFI

Post autor: dragonn »

Jarewa pisze: Czytałem ale to dla mnie kupy się nie trzyma bo praktycznie 90% zasilaczy jest galwanicznie izolowanych nawet chińskie firmowe...
Mówimy o uziemieniu, nie o masie. Obudowa każda zasilacza jest uziemiona, tak samo jak cała drukarka powinna być uziemieniona. No i podłączenie kabla USB łączy uziemienie obudowy drukarki z PC, bo "obudowa" złącza USB też jest uziemniona (uziemienie w tych zasilaczach łączy się po prostu z minusem od strony DC).
Pjoter
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”