Budowa drukarek na sprzedaż

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 1
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Silvered87 »

Ech. Sam też nad czymś takim myślałem. I pomimo braku doświadczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej szybko zrezygnowałem. Pomyślałem o zusach, srusach i innych daninach na kartofle. Pomyślałem o tym, że chińskie rączki robią taniej. Pomyślałem o tym, że urządzenia się psują, a prawo każe dać gwarancję. Pomyślałem również o tym, że o wielu innych rzeczach nie pomyślałem i dałem sobie siana.
Jedyne co można bez pierdyliarda cebulionów to zbudować drukarkę sobie i wystawić ją na sprzedaż z zyskiem. Ale duża szansa jest, że i tak wyjdziesz ze stratą, bo czegoś z kosztów nie policzysz...
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Berg »

Dicentis pisze:
Berg pisze:
Dicentis pisze: (ech, nauczyciele Historii... niczego ważnego nie nauczyli). :
Nie sądzisz berg że przekraczasz pewną granicę?
Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony. Zupełnie niepotrzebnie wziąłeś to do siebie. Uwaga miała charakter ad rem a nie ad persona. Mnie ani moich dzieci też nie i ubolewam.

1. Rzecz w tym, że Twój post jest już nie zliczę którym podobnym. Wszystkie pytania już padły i padły już wszystkie odpowiedzi. Większość tych wątków jest w forumowym śmietniku.

2. Jednak takie posty są jakąś rozrywką miedzy sobotnimi domowymi porządkami a nadgonieniem prac z tygodnia. Między pomaganiem ludziom w rozwiązaniu problemu kompilacji Marlina i z-wobbling.

3. Masz rację, że na wielu innych forach panuje większa poprawność polityczna, językowa, tak zwłaszcza anglojęzycznych grupach na FB. Ludzie starają się być poprawni a nie szczerzy i użyteczni. Ja tego nie zanoszę. Wymyśl najgorszą bzdurę i większość ci odpisze, że świetny pomysł. Niektóre nacje tak mają, czego nie raz w podróży doświadczyłem, że gdy zapytałem o drogę a lokales sam nie wiedział, to wskazał błędną, by odpowiedzieć cokolwiek i nie wyjść na nieuprzejmego. Na prawdę to cenisz?

4. Nie dowiesz się tu niczego na temat chłonności rynku, Tu albo nie ma ludzi od tego albo są ale niczego Ci za darmo nie powiedzą lub nawet celowo wprowadzą w błąd .
Za to są tu ludzie, którzy kwestie techniczne traktują z pasją, jest to ich hobby i chętnie się tą wiedzą dzielą.
Jednak Ci ludzie strasznie się wkurwiają jak tracą dla Zielonego czas udzielając bardzo poprawnej wskazówki a Zielony robi po swojemu i próbuje śmiesznie argumentować, że ma rację. Często to wygląda jak takie trzy letnie dziecko, co całe umorusane czekoladą idzie w zaparte że nie jadło czekoladek. Gdy robi to dorosły, to czasem trudno powstrzymać się od sarkazmu i złośliwości.

Jak będziesz mieć konkretne techniczne pytanie, czy zapytasz o opinię na temat konstrukcji miej powyższe na uwadze.
japim, morf
Wojtex71
Postów w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2018, 15:07
Lokalizacja: Piaseczno
Drukarka: Kilka
x 3

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Wojtex71 »

Kupiłbym bardzo chętnie poprawnie działające CoreXY 500x500 za te 5k pln.
CR10 MAX DirectDrive+Volcano, Sidewinder X2, 2x CR10 V3 + Sovol SV04 IDEX, Bambu Lab X1-Carbon z AMS
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: FlameRunner »

Rozumiem, że główne pytanie brzmi: "czy kupilibyście taką drukarkę w takiej cenie"?
TAK. Byłbym zainteresowany zakupem od polskiego producenta (legalnie działającego polskiego przedsiębiorcy) drukarki 500x500x500 zbudowanej z użyciem europejskich części w cenie 5000 zł (nawet netto) za wersję lite (bez grzanej komory, bez zabudowy).
dziobu pisze:Może przestaniemy sprowadzać ludzi z pomysłami na biznes na ziemię?
Ale co to ma do tego wątku? Tu nie ma pomysłu na biznes. :P Samo "przecież to proste, wszyscy robią za drogo, ja zrobię takie samo za 20% ceny" to nie jest pomysł na biznes. Autor wątku wyraźnie daje do zrozumienia, że aspekty biznesowe go nie obchodzą.

Autor wątku złości się, że zaglądamy mu do portfela. A ja bym miał poważne obawy o własny portfel. Pięć tysięcy za taką drukarkę to jest bardzo tanio. Na tyle tanio, że miałbym obawy, czy w ogóle tę drukarkę dostanę. Nie zarzucam tutaj złej woli, nie zakładam, że to jest z założenia ściema. Obawiam się, że mimo dobrej woli, te pięć tysięcy złotych producentowi się skończy zanim zdąży mi moją drukarkę zbudować i wysłać.

Nawet jeśli urządzenie w końcu do mnie dotrze, to co tak właściwie dostanę? Urządzenie będzie dopracowane, sprawne, niezawodne? Będzie do tego instrukcja obsługi, instrukcja rozwiązywania problemów, profile do co najmniej jednego z popularnych slicerów? Czy będę mógł liczyć na gwarancyjne wsparcie ze strony producenta? To jest mój portfel, moja powierzchnia warsztatowa oraz problemy i przestoje w mojej pracy.


Co do tego, jak piszemy, co piszemy, czy przypadkiem nie zniechęcamy, mnie jest zdecydowanie bliżej do poglądu:
Berg pisze:Masz rację, że na wielu innych forach panuje większa poprawność polityczna, językowa, tak zwłaszcza anglojęzycznych grupach na FB. Ludzie starają się być poprawni a nie szczerzy i użyteczni. Ja tego nie zanoszę. Wymyśl najgorszą bzdurę i większość ci odpisze, że świetny pomysł. Niektóre nacje tak mają, czego nie raz w podróży doświadczyłem, że gdy zapytałem o drogę a lokales sam nie wiedział, to wskazał błędną, by odpowiedzieć cokolwiek i nie wyjść na nieuprzejmego. Na prawdę to cenisz?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: dziobu »

@FlameRunner
Przecież nie było mowy o żadnej przedpłacie, zbiórce czy kupowaniu kota w worku.
W sumie to było ogólne pytanie czy ktoś by chciał drukarkę <specyfikacja> za <cena> i to tyle.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Cosik »

To i ja kupię za taką kasę :D , myślałem żeby zrobić ostatnio coś wysokiego.

EDYTA: Jako osoba prywatna.
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: TDI-CAD »

To teraz jedna przykładowa oferta z ali, wysyłka z EU, odpada VAT:
https://tinyurl.com/24yp9ztv
Berg, dziobu
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Berg »

do śmietnika?
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”