Budowa drukarek na sprzedaż

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Julian »

Dicentis pisze:@Julian

Na forum nikt nie ma "miejsca". Tu jest tylko wiedza i opinia. Wiem że brzmi to strasznie filozoficznie i idealistycznie ,ale tak powinno być.
450tyś. - część populacji polski w wieku 19-28 lat (będących na terenie polski!), z możliwością zainteresowania się drukiem 3d i podstawową wiedzą/ kierunkiem nauczania wymaganą do rozpoczęcia pracy z tego typu sprzętem.
Przeanalizuj statystyki GUS. Połącz je ze sobą i masz wynik. Prosta analiza.
Prosta analiza pokazuje, że połowa moich klientów to 50+.
Więc coś Ci ni pykło.
Osoby w wieku 19-28 lat nie mają kasy na maszyne za 5 tys. Kupią najtańszą na allegro za 600 zł.

Nie uwzględniłeś humanistów, lekarzy, prawników - większość z takich zawodów nigdy nie kupi maszyny.

Nie uwzględniasz w wycenie prowizji do odsprzedaży. A nie można dobrze produkować i sprzedawać.

Proces sprzedaży jest równie złożony jak proces produkcji i o wiele trudniejszy.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2021, 11:26 przez Julian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Julian »

obrms pisze:Zerowe pojęcie o biznesie, targetowaniu, procesach, kosztach.

Dodam reklamacyjne koszty naprawy maszyn. A to sa potworne koszty.
Dicentis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2019, 16:57

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Dicentis »

@Julian
Ja tu nie chcę nic sprzedać. Postanowiłem zapytać ludzi z branży czy taki sprzęt jest ciekawy i czy cena jest atrakcyjna. I to był chyba błąd.


@ obrms

Jak napisałem - nie zaglądaj do cudzego portfela. Nie znasz mnie i mojej wiedzy w tym temacie. Wyrażasz opinię na podstawie zerowych danych. Typowe zachowanie forumowego trola. Z jednej strony rozumiem tą wypowiedź, z drugiej mnie śmieszy, a jeszcze z innej irytuje. Jeśli liczysz na to, że wylegitymuję się tu moim biznesplanem, toś chyba się na głowy z czymś pozamieniał.
Nie mam ochoty na wywoływanie tutaj gównoburzy, więc


TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Sumując brak konstruktywnych wniosków z tej dyskusji. Faktycznie zły target.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: dziobu »

No i zniechęciliście chłopa. Ja bym od niego kupił taką drukarkę a teraz ku*wa co, musze do swojego złoma wrócić.

edit.
Żeby nie było - poważnie bym kupił.
tapy, mcxmcx
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 2
Posty: 189
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 122

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: obrms »

Dicentis pisze:Jak napisałem - nie zaglądaj do cudzego portfela. Nie znasz mnie i mojej wiedzy w tym temacie. Wyrażasz opinię na podstawie zerowych danych. Typowe zachowanie forumowego trola. Z jednej strony rozumiem tą wypowiedź, z drugiej mnie śmieszy, a jeszcze z innej irytuje. Jeśli liczysz na to, że wylegitymuję się tu moim biznesplanem, toś chyba się na głowy z czymś pozamieniał.
Nie spinaj sie. Nie zagladam Ci do portfela tylko zwracam uwage, ze nie masz pojecia o biznesie. W cenie koncowej koszt prroduktu to w zaleznosci od branzy jakies 30-50%, reszts to są różne koszta zwiazane z prowadzeniem działalnosci, w tym jak zauważył Julian koszta serwisu. Obrażajac sie na ludzi tutaj pokazujesz swoją ignorancję i butę. Raz, że ludzie na drukarkach tu zęby zjedli, dwa, że połowa użytkowników ma jakieś firmy i wie czym to pachnie.

Jeśli liczysz na to, że złożysz w miesiac drukarke według swoich założeń i ją jeszcze sprzedasz, to zejdź na ziemię zanim na nią spadniesz. Bo upadek będzie bolesny. Wdrożenie na rynek prostszego produktu niz drukarka trwa dłużej i najczęsciej w kilku iteracjach. A Ty chcesz to zrobic w miesiąc. Nawet jeśli złożysz tą drukarkę to zanim doprowadzisz ją do stanu używalności minie kolejnych kilka miesięcy.

Na klientów biznesowych raczej nie licz. Oni kupują raczej sprawdzone produkty z gwarancją i serwisem. Cena gra rolę marginalną (dowiesz się o tym jak poznasz pojęcie kosztów w działalności). Większość wybierze Zortraxa i podobne.

Klient indywidualny nie kupi produktu za 5k. Nie tylko dlatego, że kosztuje 5k, choc w przypadku większosci klientów indywidualnych cena to podstawowe kryterium, ale też dlatego, że nikomu nie jest potrzebny stół 500x500 i kłopoty z tym związane.

Budowanie marki to są lata. Albo rozdmuchany marketing, ale na to trzeba mieć budżet.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: dziobu »

Hej, mam pomysła:
Może przestaniemy sprowadzać ludzi z pomysłami na biznes na ziemię?
A dlaczego tak?
Bo:
  • to przeca nie nasza kasa; może ma w kieszeni pierdyliard zł z totka i będzie dokładał do każdego produktu; przecież gówno to resztę obchodzi,
  • może ktoś ma wujka w fabryce profili, ojca robiącego Dueta i markę w partii rządzącej, więc wszystko ogarnie bez VATu i z dotacją; wszystko jedno, gdyż...tak na prawdę gówno to resztę obchodzi,
  • może ktoś ma złote ręce i sprzeda z zyskiem pasek brudnej srajtaśmy; tak na prawdę gówno to resztę obchodzi,
  • może też przyznać się za miesiąc że za taką specyfikację to faktycznie wylosowana kwota jest niewystarczająca; albo i nie - ale...tak na prawdę gówno to resztę obchodzi,
  • może ma pomysł, ma trochę kasy ale pojęcie o biznesie dopiero nabierze gdy wszystko wtopi w prototypy które zalegną mu w kantorku. Ale...tak na prawdę gówno to resztę obchodzi.
To wygląda trochę jak uszczęśliwianie kogoś na siłę; a nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Bo tak jak teraz to w zasadzie wszyscy stracili:
  • on nie ma forum, bo tu każdy wie lepiej,
  • forum nie mam kogoś nowego z pomysłem; chujowym czy nie - obojętne; każdy kto coś robi jest dobry bo nigdy nie wiadomo do czego to doprowadzi.
A to w końcu forum o drukarkach a nie portal o prowadzeniu DG.

tak, napaliłem się na takie corexy bo jak luklnąłem na mojego copymajstra to aż mnie zatelepało
Andrzej_W, jarn, cieplok, japim, matikyle, dawidex7
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1516
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 324

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Jarewa »

No właśnie źle uderzył powinien pytać ludzi na fejsbuku, a nie wśród profesjonalistów...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: dziobu »

Przecież nie o to chodzi. Kupując coś interesuje Cię biznesplan producenta?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Andrzej_W »

Dosyć często jak ktoś szuka drukarki jedną z polecanych jest Prusa. Ze wzgledu na plug and play skladasz i drukujesz. Może zamiast takiego pola roboczego celować w gabaryty Prusy w podobnej cenie nie każdy ma miejsce na taką krowę. Sprawdź sobie wyniki ankiety ile osób ma jedną drukarkę a ile kilka. Może konstrukcja która będzie łatwo skalowalna bez żadnych dodatkowych wersji elektroniki ekstruder ów. Po co komplikować logistykę, postawić na rozwiązania które działają i są sprawdzone. Wtedy możesz zrobić profile pod popularne slicery które będą się sprawdzać.
Awatar użytkownika
czasnagli
Postów w temacie: 2
Posty: 196
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: custom CoreXY
x 64

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: czasnagli »

Dicentis pisze:
I po raz kolejny. Badam rynek. Jeśli będzie popyt - ruszam z tematem.
Jak już ruszę będzie strona www, a na niej dema i prezentacje.
Co do "Jeśli chociaż zbliży się do jakości mojej..." to moja Aneta A6 działa na warstwie 0,02mm. Wymiana silników na skok 0.9* dało efekty. Czy to też Twój standard ? Odpowiedź zazwyczaj to " nie =(". "Moje" nie zawsze znaczy najlepsze.
Zaczynam się być rozwiązań technicznych. Jeśli zmiana krokowca od Z na 400steps to genialna myśl techniczna, od której zależy jakość wydruku to wiele wyjaśnia w słowach projektanta i producenta drukarek. Chuj, że śruba krzywa, chuj, że ringing. Najważniejsze, że można drukować warstwą 0,02mm.... I w tej super jakości wydruk w rozmiarach 500x500x500 będzie trwał tylko.... 2-3 lata??? :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”