Budowa drukarek na sprzedaż

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Dicentis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2019, 16:57

Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Dicentis »

Witam wszystkich.
Planuje zacząć budowę drukarek pod klienta. Jednak jak każdy zakładający swoją pierwszą firmę, mam wątpliwości. "Czy to się sprzeda?" , "Czy nie za drogie?" , itd. Klasyka tematu :sad:

Zacznę od ogólnych parametrów:

Układ: corexy
Wymiary robocze: 500x500x500
Elektronika: Duet3d (mb+t.s.)
Zasilacz: 24v 800W
Zabudowa: na razie brak ( w projekcie)
Ogrzewanie komory: (w planach. +/- 200W z termoobiegiem, osobne zasilanie)
Krańcówki: Optyczne
Poziomowanie: auto, indukcyjne

Z czasem dojdą inne warianty sprzętu. Np. drukowanie w kilku kolorach, BLTouch, opcjonalna elektronika.

Sprzęt dociera do klienta gotowy do użycia. Wypakowujesz i drukujesz.

Cena: 5000zł+ (cena wstępna)

Teraz wiele osób napisze, że "przecież to można dostać u chińczyka". Owszem. Nawet ja powiem, że nieco taniej.
Ale...
Sam bawisz się w składanie.
Jak coś padnie, to Ty składasz reklamacje (2-3 miesiące czekania) i często cię olewają.
Możesz otrzymać "klony" zamówionych komponentów.

A zamawiając drukarkę na miejscu...:
Masz gotowy do pracy produkt
W razie "w" wymiana części w max 5 dni roboczych
Pewność, że zakupione komponenty są oryginalne
Pełne wsparcie techniczne

Dlaczego od razu startuję od tych gabarytów ? Ponieważ oferta jest skierowana także do firm.
Ilu z Was wpadło do głowy, żeby wydrukować sobie hełm (całą zbroje?) z Iron Men'a? Mi to po głownie chodziło, ale niestety na wymiarach roboczych 210x210x230 słabo to idzie. A w domu przecież drukujemy "pierdoły".
Swego czasu pracowałem w firmie metalurgicznej jako operator cnc. Przy projektowaniu elementów mieli spory problem z wizualizacjami dla klienta. Szukali drukarki 3d na którą nie będą musieli wydać 30 000zł+. No i lipa. Drukarki typu Tronxy wiemy jakiej są jakości. Jak nie wymienisz połowy rzeczy, to nic konkretnego nie zrobisz.
Skończyło się na zlecaniu wydruku do firm zewnętrznych. A koszty tego też nie są małe. No i czas też się tu liczy.

Sumując. Czy jako osoby obeznane z tematem byli byście zainteresowani zakupem takiej drukarki ? Czy to jako osoba prywatna, czy jako firma.
Proszę o pozostawienie komentarza i dopisanie w nim czy jesteście osobą prywatną czy też firmą.
Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.
jakubperson
Postów w temacie: 1
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: jakubperson »

Jaki jeszcze hotend i ekstruder chcesz do tego założyć przy tej cenie?
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Siwy »

No i czy to twoja konstrukcja praktycznie nie odstająca od konkurencji w tej cenie? Czy gotowy projekt z neta ?
Dicentis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2019, 16:57

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Dicentis »

Hotend : E3D V6
Ekstruder: Titan

Oba jako sprzęt domyślny. Jak napisałem wyżej z czasem będzie można zmieniać niektóre elementy.

@Siwy Sprawdziłem sporo gotowych projektów. Każdy ma wady i zalety. To co planuję budować, jest to kombo kilku rozwiązań plus dodanie własnych pomysłów.
Jeśli ten pomysł chwyci, "na desce kreślarskiej" mam jeszcze kilka innych pomysłów.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Berg »

Próbuj.
Jeśli nie robiłeś tego wcześniej zacznij od gotowego projektu i mało w nim zmieniaj. Szansa na to, że poprawisz coś, bo wydaje Ci się że wiesz lepiej jak to zrobić jest jak 1:10.
Wiem, że ciężko się powstrzymać. W końcu każdy z nas jest zdecydowanie mądrzejszy od niemal całej reszty.
Warto się skupić na dobrych podzespołach i bardzo starannie wszystko wykonać.
Ciaho, Siwy, dziobu, Dicentis, Silvered87
Dicentis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2019, 16:57

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Dicentis »

Berg pisze:Próbuj.
Jeśli nie robiłeś tego wcześniej zacznij od gotowego projektu i mało w nim zmieniaj. Szansa na to, że poprawisz coś, bo wydaje Ci się że wiesz lepiej jak to zrobić jest jak 1:10.
Wiem, że ciężko się powstrzymać. W końcu każdy z nas jest zdecydowanie mądrzejszy od niemal całej reszty.
Warto się skupić na dobrych podzespołach i bardzo starannie wszystko wykonać.
Wartościowa uwaga. Ale na obecną chwilę mam już gotowy projekt. Tutaj robię "badanie rynku".
Jeśli zobaczę że jest na to popyt, najdalej za 1,5 miesiąca będziemy mieli swoją rodowitą drukarkę.
Jak wiadomo Polak jak chce, to potrafi. I nie raz już zadziwiliśmy świat wynalazkami.
Dla przykładu:
Jedną z najbardziej zużywających się części w drukarce są łożyska na osiach. A gdyby były bez oporowe? =) To planuję dodać do wersji pro+. Taki mały spoiler ;)
Nad całym projektem siedzę od prawie 2 lat. Myślę, że już więcej się nie da przekombinować =)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Berg »

Dicentis pisze: Jedną z najbardziej zużywających się części w drukarce są łożyska na osiach. A gdyby były bez oporowe?
Ech. Jednak zdecydowanie powinieneś więcej poczytać. Choćby to forum. Nie będę setny raz ciągnął tej samej dyskusji.

Zrób tak, to będzie bezoporowe i innowacyjne :crazy2:


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Vxror-fnOL4


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Ws6AAhTw7RA
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: dziobu »

Dicentis pisze:Jak wiadomo Polak jak chce, to potrafi. I nie raz już zadziwiliśmy świat wynalazkami.
Ale coś tu nowego wynajdujesz? :D

Polskich producentów nie brakuje: (Ci ostatni też chcą za kilka dni wystąpić z kolejnym modelem)

Dicentis pisze:Jedną z najbardziej zużywających się części w drukarce są łożyska na osiach.
Jeszcze nie wymieniałem, ale zapiszę sobie że się szybko zużywają ;)
Dicentis pisze:Nad całym projektem siedzę od prawie 2 lat. Myślę, że już więcej się nie da przekombinować =)
Żadna firma nie będzie chciała kupić przekombinowanego sprzętu od nieznanego (nowego?) producenta. Ów producent padnie za pół roku a firma zostanie bez serwisu; mimo wszystko na rynku nie brakuje drukarek żeby musieć brnąć w takie rozwiązanie. Powalczyć możesz tylko ceną, ale szczerze wątpię żebyś złożył drukarkę z dobrych komponentów i za 5k sprzedał z zyskiem. Za tyle to pewnie kupisz dopiero większość (bo nie wszystkie) podzespołów, nie mówiąc o ich złożeniu.

Ale wracając do pytania z początku - tak, jako firma bym kupił dobrą drukarkę o polu 50x50x50cm za okolice 5k zł i to nawet zaraz.

btw.
Czy grzanie komory nie jest przypadkiem wciąż chronione patentem?


edit.
Tu możesz mieć pierwszego klienta: viewtopic.php?f=4&t=7741
Berg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: dragonn »

dziobu pisze: Czy grzanie komory nie jest przypadkiem wciąż chronione patentem?
Miał chyba wygasnąć niedawno, ale nie czytałem czy doszło do skutku. Ale takie Omni3D to już długo robi z grzaniem komory, ten patent chyba nie jest światowy a dotyczy tylko USA?
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: dziobu »

Taki był lament jak ktoś produkował drukarki z grzaną komorą (rosjanie, francuzi), że sam nie wiem. Natomiast sam patent nie ogranicza możliwości użycia danego wynalazku. Trzeba się tylko dogadać z właścicielem patentu, czyli po prostu zapłacić.
Ale nic nie sugeruję; jedynie sygnalizuję potencjalny problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”