Budowa drukarek na sprzedaż

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Dicentis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2019, 16:57

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Dicentis »

Ok. Zastanawiałem się komu co odpisać i wyszedłem z założenia, że napiszę ogólnie.
Dlaczego 2 lata czekałem z tematem? Kwestie finansowe, poszukiwanie dostawców, modernizacja sprzętu (nowinki i rozwiązania technologiczne).
Do tego kwestie osobiste.
Co do wieku to 35 lat. Co do szkoły myślę że jest to nie istotne, ponieważ każdy ma swojego konika. Moim poza sprawami technicznymi i drukiem 3d jest fizyka kwantowa i biologia molekularna =). Czy to w czymś przeszkadza? Myślę że nie. Liczy się wiedza, a nie papierek ( do d...).

"I nie znaleźli Zortraxa M300 za połowe ceny?
Nie mogli sami zrobić drukarki, skoro była tak potrzebna?"

Nie. O takim sprzęcie jeszcze nie było mowy. A i niewiedza przeszkadzała w budowie własnej.

Co do kosztów produkcji to nie do końca. "Szukajcie a znajdziecie" i ja znalazłem na tyle tanio, że mi się to opłaca. Nie jestem Elon'em Musk'iem żeby dokładać do każdego swojego produktu. Chodź też jestem w tej kwestii idealistą.

"Czy to ma być "poprawiony chińczyk"?"

A co nim nie jest ? Zaczynałem od Anety a6 na stalowej ramie zakupionej z olx za grosze. Do tej pory ją mam i jestem z niej zadowolony. Ale z drukarki została tylko rama i nazwa. Reszta jest całkowicie zmieniona. Od elektroniki, ekstrudera, HE, wyświetlacza, silników, aż po krańcówki. Sporo było do poprawy. Więc jest to dalej chińczyk? Tak. Czy jest wg. chińskiego pomysłu? Nie. Czy na chińskich częściach? Tak. Czy z ich precyzją ? NIE. Sam to składałem z myślą "podrukować trochę i sprzedać". A żeby mi nikt później z pretensjami nie przyszedł, modernizowałem ją wg myśli " Jeśli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. W innym wypadku się od tego od.... , ktoś to zrobi lepiej". I tu mam taką samą politykę. Nawet najgorszy badziew da się przerobić na niezłe cacucho (MIB2 =) ).

Co do pytania odnośnie używanych materiałów. Klasyka tematu: PLA, ABS, NYLON, Wood, PetG.
Slicer: Czym Ci wygodnie. Na razie nie planuję tworzyć dedykowanego slicera, bo jest to po prostu za wcześnie. Czy profile dla cura, S3D, SS, itp? Całkiem możliwe. Osobiście nie jestem przekonany do gotowców i staram się ich nie używać. Za dużo modyfikuję sprzęt i parametry, żeby u mnie to się udało.

"Pytanie na koniec; dlaczego ktoś miałby kupić od Ciebie drukarkę?"
Hmmm. To jest dobre pytanie.
Jeśli lubisz czekać na przesyłkę miesiąc i zastanawiać się czy w ogóle dojdzie - kup z chin.
Jeśli w razie reklamacji możesz czekać miesiąc czy dwa - kup z chin.
Jeśli sam ją potrafisz złożyć po niższych kosztach - kup z chin.
Jeśli chcesz inwestować kolejne pieniądze w modernizacje sprzętu - kup z chin.

Ale jeśli nie masz na to wszystko ochoty, zapraszam do mnie =)


I na koniec ( bo powieść wychodzi) podane komponenty to na razie wersja standard. Było to opisane w poście początkowym. Jeśli temat wypali, będzie kilka "półek" cenowych. Każdy wybierze co mu się podoba.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: dziobu »

Nie wygląda to na zbyt przemyślaną strategię biznesową, no ale to żaden problem żeby coś zbudować. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Julian »

Dicentis pisze:
I na koniec ( bo powieść wychodzi) podane komponenty to na razie wersja standard. Było to opisane w poście początkowym. Jeśli temat wypali, będzie kilka "półek" cenowych. Każdy wybierze co mu się podoba.

Nie znam się. Jestem tu nowy. Ale wiem jedno.

Mylisz dwie rzeczy.
Jeżeli ktoś się zna na rzeczy - kupi z Chin.
Jeżeli ktoś chce się bawić z maszyną - kupi z Chin.
Jeżeli ktoś rozróżnia komponenty - kupi z Chin.

Więcej będziesz się bawił z wyjaśnianiem różnic kupującym - niż z pracą.
Maszyna musi być uniwersalna i do tego PLUG and PLAY.

Jest w Polsce firma, która kiedyś produkowała drukarki. Rozmawiałem z nimi ostatnio. Wyceniają taką maszynę jak Twoja na 15-18 tys zł NETTO - tak by jej produkcja miała sens.

Naklepiesz tanich maszyn, które będą się psuły i skończysz jak LUME 3D. Zalewem reklamacji i niespinającym się budżetem przez to.
dragonn
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Tuchajbej »

500x500x500 corexy z grzana komorą, na duecie? Za 5tyś? zł? z FV? to jak za darmo
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Holgin
Postów w temacie: 1
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Holgin »

A ja jestem bardzo ciekawy jakości na CoreXY z takim polem roboczym. Paski 15mm? ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Berg »

Dicentis pisze: Co do patentu to pierwsze słyszę, ale zorientuję się w temacie. Z drugiej strony to tak, jakby opatentować silnik w aucie. " :
Bo dokładnie tak było (ech, nauczyciele Historii... niczego ważnego nie nauczyli). Dokładniej to silnik parowy w lokomotywie. Patent na maszynę parową Jamesa Watta spowolnił rozwój transportu na Świecie na około 50 lat. Czy to dobrze, czy to źle ;) Nigdy się nie dowiemy.

A skoro jesteśmy już przy Jamesie Watt, to płynnie przejdźmy do Twojej konstrukcji. Ekstruder Titan to już przestarzały wynalazek. Zdecydowanie lepiej będzie użyć np Orbitera. Orbiter posiada podwójne radełka o większej średnicy, lżejszy silnik i.... przekładnię planetarną - również opatentowaną przez Watta

PS: Patent na przekładnię planetarną wygasł. :crazy2:
dziobu, japim, Artu, dragonn
Dicentis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2019, 16:57

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Dicentis »

No dobrze. Kultura wymaga odpowiedzieć na pytania najpierw.
A więc:
#"500x500x500 corexy z grzana komorą, na duecie? Za 5tyś? zł? z FV? to jak za darmo"
Nie, nie z grzaną komorą. Jak napisałem "W PLANACH". Zadaj sobie proste pytanie - czy cena auta w standard i full opcji jest taka sama? Nie bądź kolego naiwny. Czytanie ze zrozumieniem nie boli, a zaoszczędza nerwów i kompromitacji.

#@Julian
Jak napisałeś - nie znasz się. Ty i około 450 tyś potencjalnych klientów w Polsce.
I właśnie takie osoby powinny wybierać BEZPIECZNY PRODUKT. Nie taki, na którym bezpowrotnie mogą utopić kasę. Nawet kupując w sklepie stacjonarnym przysługuje (w pewnych warunkach) prawo rękojmi. Więc jak nie ogarniasz, jesteś dalej bezpieczny.

#"Maszyna musi być uniwersalna i do tego PLUG and PLAY."
CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!

#"A ja jestem bardzo ciekawy jakości na CoreXY z takim polem roboczym. Paski 15mm? "
Czy ja muszę zdradzać wszystkie dane techniczne przed wypuszczeniem produktu na rynek? Myślałem nad łańcuchami od Tatry 266.

#@Berg
Jak dobrze pamiętam to Ty pisałeś o kompromisach? Więc tak, Titan. Dzięki temu jest "kilka" zł taniej, a ja nie muszę tam wstawić jakiegoś g... złomu za 0,5$.

"(ech, nauczyciele Historii... niczego ważnego nie nauczyli)"
Nie sądzisz berg że przekraczasz pewną granicę?
Ale odpowiem Ci na to. Nauczyli. Nauczyli, że naród Polski jest z natury zazdrosny i zaściankowy. To pokazuje niestety nasza historia. Aż od XV wieku. Kolaboracje z Rosją, Niemcami. Byle na swoje przeciągnąć. Byle SOBIE napchać kieszenie. Byle się pokazać lepszym od innego. Jest to niestety smutne, bo po takim czasie dalej nam to zostało.

#@Julian
"Wyceniają taką maszynę jak Twoja na 15-18 tys zł NETTO"
Nie ma problemu. Dla Ciebie specjalna promocja 20 000zł . Tylko dziś i teraz.
"Rozmawiałem ostatnio". Miło. Skoro temat jest od wczoraj, to masz wgląd w przyszłość. Polecam zagrać w dużego lotka.

W związku z kierunkiem tej debaty mam kilka próśb:

* Zanim się wypowiesz, przeczytaj pierwszy post. Ze zrozumieniem...
* Nie pytaj o opłacalność projektu - to już mój problem. Ja Tobie nie zaglądam do portfela.
* Wymagane dane są już podane w postach (parametry, materiały, itp), Przeczytaj, przepisz, przeanalizuj i odpowiedz na pytanie z posta pierwszego.
*Nie baw się w cebulaka który pieje " ŁEEEEEEE!!! TO TAKIE TANIEEEEEE!!!!!!!! TO NA PEWNO GÓW.........OOO!!!!!!!"

Forumowym historykom przypominam koszt produkcyjny i sukces Fiata 126p. "Polak chce, to potrafi".

Jednocześnie piszę na zagranicznym forum (dla tych co lubią tak wyszukiwać ciekawostki z sieci - poszukajcie, nie pytajcie) i tam rozmowa wygląda o 1000 kroć ciekawiej. Jest mnóstwo pytań, ale nikt nie przekracza granic dobrego smaku. Pomyślcie nad tym zanim napiszecie kolejny post.
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: tapy »

Poczytałem. Czekam na gotowy produkt, rynek zweryfikuje założenia. Z wielką ochotą przyjmę produkt lepszy od chińskiego przy przystającej do jakości cenie. Kiedy premiera?
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 1
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: Janek_Porzycz »

Ten no. Nie spinaj sie tak :)
Awatar użytkownika
czasnagli
Postów w temacie: 2
Posty: 196
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: custom CoreXY
x 64

Re: Budowa drukarek na sprzedaż

Post autor: czasnagli »

Kolego, podstawowa sprawa - jak wygląda wydruk? Jeśli chociaż zbliży się do jakości mojej całkowicie przerobionej Anet A8 plus przy nie niższych prędkościach to za 5000zł biorę bez zawahania.

Zrobiłeś już jakiś prototyp, masz się czym pochwalić? Bo projekt i oczekiwania co do efektu wydruku często nijak się mają do rzeczywistości, zwłaszcza przy takim polu roboczym. Bo jeśli okaże się, że jerk trzeba zmniejszyć do 5, przyspieszenie do 500 a prędkość do 20mm/s to nagle wydruk w całym polu roboczym będzie trwał miesiąc...
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”