Budowa drukarki BiB ONE - 3D printer.

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Budowa drukarki BiB ONE - 3D printer.

Post autor: japim »

To jest szkoła -> dzieci wnioskuje ze do 12-15 roku życia (biorąc pod uwagę ze nie trzymali śrubokręta w ręce). Inaczej padłoby słowo młodzież. A takiego dziecka nie uczysz bycia mistrzem drukowania - tu chodzi o coś innego.

Wielu dorosłych nie ogarnia techniki druku - co widać po ilości nowych użytkowników tego forum. Więc idealna drukarka jest ostatnia rzeczą która jest w tym procesie konieczna. Gdy idziesz do technikum lotniczego to nie rozbierasz silnika od F-35 tylko od jakiegoś starego Su22. A ktoś mógłby powiedzieć ze to głupota. Ale cykl Braytona-Joule’a jest jeden i dla jego poznania nie ma znaczenia czy rozbierzesz F35 czy Su22 - obydwa działają na tej samej zasadzie ale jeden jest za free a drugi za grube miliony dolców - a właściwie do procesu nauki robią to samo.

Świat nie kręci się dookoła super sztywnych i wychuchanych konstrukcji oraz idealnych wydruków - i warto co jakiś czas odfixowac się o tego wymogu.
Pjoter, Jose
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
adambrejniak
Postów w temacie: 3
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2017, 12:09
Lokalizacja: Warszawa
x 13

Re: Budowa drukarki BiB ONE - 3D printer.

Post autor: adambrejniak »

japim pisze:Gdy idziesz do technikum lotniczego to nie rozbierasz silnika od F-35 tylko od jakiegoś starego Su22. A ktoś mógłby powiedzieć ze to głupota.
tu bardziej "jak idziesz do technikum samochodowego to rozbierasz to co masz" już nawet w takich placówkach nie ma maluchów i polonezów.

Zobacz używkę którą podliniowałem i przekalkuluj czy jest drożej.

Co do nauki dzieci to z doświadczenia powiem, że lepiej jak efekty pracy mają szybko. Konstrukcja na prętach i jej kalibracja to koszmar
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Budowa drukarki BiB ONE - 3D printer.

Post autor: japim »

adambrejniak pisze: Co do nauki dzieci to z doświadczenia powiem, że lepiej jak efekty pracy mają szybko. Konstrukcja na prętach i jej kalibracja to koszmar
Tu się zgodzę. Ale "Tak krawiec kraje jak mu materii staje."
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 122

Re: Budowa drukarki BiB ONE - 3D printer.

Post autor: obrms »

japim pisze:Tu się zgodzę. Ale "Tak krawiec kraje jak mu materii staje."
I dlatego nasz przemysł wygląda jak wygląda. Uczymy ludzi przestarzałej technologi, na uczelniach, w technikach czy szkołach. Zamiast uczyć kreatywności i NOWYCH technologii.
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Budowa drukarki BiB ONE - 3D printer.

Post autor: Printed4U »

W celach edukacyjnych za koszt wysyłki + piwo oddam prawie kompletną ramę ze stali do P3Steel https://www.reprap.org/wiki/P3Steel
dragonn, adambrejniak
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Budowa drukarki BiB ONE - 3D printer.

Post autor: Pjoter »

Do autora - Czy to koniecznie musi być projekt drukarki 300x300? Bo jest coś TAKIEGO (link). Koleś pokazuje najtańszego klona Prusa i3 MK2. Rama chyba nawet jeszcze tańsza bo można wyciąć z MDFu czy innej sklejki, pręty gwintowe tylko na części wtedy wychodzą. Na plus: mniejsza drukarka = mniejszy problem. Do tego projekt MK2 jest dosyć dobrze znany wzdłuż i wszerz. No i pominięcie grzanego stołu też ograniczy koszty (pominiesz stół i zasilacz). Nie wiem co później się dzieje z tymi drukarkami ale zmieniając ramę już zyska się na jakości jeśli później mają gdzieś służyć (np. na kolejnych zajęciach technicznych gdzie się będzie składało robota).

Ja daję dużego plusa dla nauczyciela "któremu się chce". Powodzenia :piwo:
morf
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Sekal
Postów w temacie: 1
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2016, 00:50
x 40

Re: Budowa drukarki BiB ONE - 3D printer.

Post autor: Sekal »

A rozważałeś użycie starych ławek albo szaf do zrobienia Mendla 90? Naprawdę nic nie znajdzie się u ciebie w szkole (lub zaprzyjaźnionych). Było by taniej i konstrukcja bardziej "pancerna".

Myślę, że jeśli uśmiechnąłbyś się do firmy robiącej zabudowy kuchenne to potną, a może nawet znajdą jakiś odpad, który by się nadawał.

Delty są tanie, ale nie wybaczają błędów w geometrii. Kalibracja jest o wiele cięższa niż kartezjana bo wiele zjawisk jest nieintuicyjnych.
- Dni Druku 3D, Kielce
- Drukarki w układzie delta
- Drukowanie z mas
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”