Jeszcze jeden RepRap

To dobre miejsce na pytania i worklogi
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2470
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: mcxmcx »

Chyba w repetiera jest już wbudowany leveling na trzech ślubach Z.

Ale dla mnie absolutnie ok by było poziomowanie przez regulowanie śrubkami, i nie musi być automat. Może być manual, ale żeby po próbkowania soft powiedział: śruba A +3 śruba B -1 etc.
Ręka może być na początku, tylko żeby czujnik to ogarniał.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Berg
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: Berg »

@dragon: zdecydowanie nie. Chyba że będziesz leveloval zały wałek/prowadnice a może całą płytę na której zamontowane są dopiero prowadnice.

@q3ok, @pszczelaszkov : zobacz do pierwszego posta z wątku. Rzucamy pomysły, na rysowanie przyjdzie czas.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: Berg »

mcxmcx pisze:Chyba w repetiera jest już wbudowany leveling na trzech ślubach Z.
Ale dla mnie absolutnie ok by było poziomowanie przez regulowanie śrubkami, i nie musi być automat. Może być manual, ale żeby po próbkowania soft powiedział: śruba A +3 śruba B -1 etc.
Ręka może być na początku, tylko żeby czujnik to ogarniał.
świetny pomysł !

Co do wielu śrub napędowych stołu to moje zdanie jest takie, żę jedna śruba to jeden kłopot, dwie...dwa itd. a może nawet to idzie wykładniczo.

Kompletnie nie kupuję rozwiązań w stylu dwie śruby po bokach Z. To najgorszy koncept jaki możne sobie wyobrazić. Nie rozumiem, co ludzie w ten sposób chcą osiągnąć. Konstrukcja przyjmuje sztywność największą jak jest odpowiednio naprężona. tak działają te wszystkie banalnie proste regały z szynami przykręcanymi na ścianę i zwieszanymi trójkątami. jak coś jeś podparte na środku to chwieje się jak Brzozy w Smoleńsku.

http://www.thingiverse.com/thing:1488174 <-- bez sensu
http://www.thingiverse.com/thing:354802 <-- j.w.

lepiej i prościej się nie da, IKEA:
Obrazek
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: pszczelaszkov »

Zalezy jaka chcesz konstrukcje uzyc, ja calosc chcialem oprzec na zamknietej gorze z cienka blacha, pod to na 4 magnesach podwieszona by byla kareta z extruderami, ktora moze podazac za kareta glowna za pomoca 4 magnesow naprowadzajacych ktore by sie odpychaly nawzajem i oczywiscie rurki ptfe. Kareta jezdzila by na jakis podstawkach z filamentu igusa czy czegos tam. Wymagalo by to jakis innych extruderow bo dostep do typowej dzwigienki bylby utrudniony, dlatego myslalem odrazu o automatycznym 3w1.To tyle z sci-fi bede mial czas to porobie jakies testy ;p
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: anraf1001 »

mcxmcx pisze:Może być manual, ale żeby po próbkowania soft powiedział: śruba A +3 śruba B -1 etc.
Gdzieś to już widziałem. Czy przypadkiem jakaś Sigma nie ma takiego rozwiązania?
Ja uważam że to jest nawet lepszy pomysł niż levelowanie na jakichś silniczkach, serwach itp. W przypadku gdyby drukarka podpowiadała o ile przekręcić każdą śrubę (np. tylna prawa o pół obrotu zgodnie ze wskazówkami zegara) to w drukarce mielibyśmy na tyle prostą konstrukcję, że "nie miało by się co psuć". Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Tym więcej automatu tym więcej awarii.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2470
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: mcxmcx »

Tak, podoba mi się to rozwiązanie z Sigmy.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: pszczelaszkov »

anraf1001 pisze:
mcxmcx pisze:Może być manual, ale żeby po próbkowania soft powiedział: śruba A +3 śruba B -1 etc.
Tym więcej automatu tym więcej awarii.
Ciiii..... nie psuj nam marzen :crazy:
dragonn
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: anraf1001 »

Marzenia marzeniami ale trzeba być realistami :|
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: emartinelli »

Pomysł mi się podoba, jak coś, też mogę pomóc.
Może wykorzystacie moje dwa pomysły, ale dotyczą one konstrukcji gdzie stół chodzi jedynie w osi Z:
1. zrobienie całej góry na formatce tak aby nie było problemów z przekoszeniami itp.
2. polecam też bloczkowy napęd osi Z, jak na razie u mnie sprawuje się super.

Popieram też leveling manulany z informacją o ilości przekręceń śruby. Jak będzie dobra konstrukcja to takie ustawienie stołu robi się raz na lata.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Jeszcze jeden RepRap

Post autor: Berg »

emartinelli pisze:Pomysł mi się podoba, jak coś, też mogę pomóc.
Może wykorzystacie moje dwa pomysły, ale dotyczą one konstrukcji gdzie stół chodzi jedynie w osi Z:
1. zrobienie całej góry na formatce tak aby nie było problemów z przekoszeniami itp.
2. polecam też bloczkowy napęd osi Z, jak na razie u mnie sprawuje się super.

Popieram też leveling manulany z informacją o ilości przekręceń śruby. Jak będzie dobra konstrukcja to takie ustawienie stołu robi się raz na lata.
w 150$3d mógłby się też sprawdzić bloczkowy napęd Z . Nie mam z nim doświadczenia w Z. Ale coś mi mówi, żę wbrew pozorom mógłby być mniej problemowy niż trapezówka. Zwłaszcza w kontekście tego jaki był by cel takiego projektu. Zobaczcie, że 1/4 kłopotów o których ludzie piszą to normalnie tej trapezówki dotyczy. Widzę na sieci wydruki ludzi z wypasionych, drogich sprzętów i mają takie same kłopoty z Z jak na ocynku z marketu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”