Hypercube Evolution

Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

No właśnie to mam na myśli xD i mam te z botland i chińskie i to te same silnik.

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
SanFable
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

Czy to ważne ile mają? Ważne, że działają i dają radę bez problemu :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

Głupio mi się wbijać w temat, ale tylko tutaj jest aktywna dyskusja na temat hevo :3

Jutro będę zamawiał resztę/większość z wyjątkiem polski/re-arm'a
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... jN5TsJ3IH8

Pytanie, czy rzuca się wam coś rażącego w oczy? :smile2:

np czy czegoś brakuje na pierwszy rzut oka/coś jest wybrane gorsze, a niewiele tańsze od czegoś lepszego itd?


Kolejne pytanie, gdzie dostanę w normalnych pieniądzach pleksę do drukarki, do mendela płaciłem 120zł za pleksę do ramy i to bolało...

Jeszcze jedno pytanie, Ramps 1.5 czy Ramps 1.4 od robotdyn? będzie SSR więc nic nie powinno się palić...
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

Ja kupowałem do mojego Hevo poliwęglan od taniareklama.pl

Co do Ramps to według mnie bez znaczenia większego. Chociaż skłaniałbym się ku 1.5
SanFable
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Anxles
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 21
Rejestracja: 21 lis 2017, 12:40
x 3

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Anxles »

Ja mam w swojej drukarce corexy stol 42x42 cm i jest on grubosci 10mm, przy tych wielkościach jak stol sie nagrzeje to zrobi ci sie wypukły mając tylko 4mm, grzalka 600 ci wystarczy, ja mam taka od keenovo, i moj stol do 100 stopni nagrzewa w jakies 7 minut, moj stol tez potrafi sie wypaczyc przy tych teperaturach, nie wiem kto twierdzi ze 4mm sa ok, ale chyba nie sprawdzal miernikiem zegarowym

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Kopytko »

Anxles pisze:Ja mam w swojej drukarce corexy stol 42x42 cm i jest on grubosci 10mm, przy tych wielkościach jak stol sie nagrzeje to zrobi ci sie wypukły mając tylko 4mm, grzalka 600 ci wystarczy, ja mam taka od keenovo, i moj stol do 100 stopni nagrzewa w jakies 7 minut, moj stol tez potrafi sie wypaczyc przy tych teperaturach, nie wiem kto twierdzi ze 4mm sa ok, ale chyba nie sprawdzal miernikiem zegarowym

Wysłane z mojego MEIZU_M5 przy użyciu Tapatalka
Dodam ,że stół się szybciej wygina jak jest szybko nagrzewany dużą mocą, ja mam mniejszy stół bo 200x300 wersja alu mkb3 grubość 3mm i sprawdzany był miernikiem zegarowym jak sugerujesz. Wypuklenie powstaje ale jakieś 0,1mm.
przy takim stole jak Twój nie wierze, że nie ma efektu rozszerzalności materiałowej również.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Kopytko pisze: Dodam ,że stół się szybciej wygina jak jest szybko nagrzewany dużą mocą, ja mam mniejszy stół bo 200x300 wersja alu mkb3 grubość 3mm i sprawdzany był miernikiem zegarowym jak sugerujesz. Wypuklenie powstaje ale jakieś 0,1mm.
przy takim stole jak Twój nie wierze, że nie ma efektu rozszerzalności materiałowej również.
A co sądzisz o tym żeby dać szybę i pomiędzy szybę wsadzić takie coś https://pl.aliexpress.com/item/100x100x ... eLevelAB=5 powinno to dobrze skompensować jakąkolwiek rozszerzalność ciepną stołu.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Kopytko »

Ooo nie mam pojecia jak to moze sie sprawdzic:) balbym sie ze z czasem beda plynac czyli coraz bardziej sie zgniatac od nacisku szyby.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Hypercube Evolution

Post autor: mcxmcx »

SanFable pisze:No w botlandzie ten sam model ma moc jakimś cudem 0,48Nm...
https://botland.com.pl/silniki-krokowe/ ... 048nm.html
VAT doliczyli do mocy też.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Kopytko pisze:Ooo nie mam pojecia jak to moze sie sprawdzic:) balbym sie ze z czasem beda plynac czyli coraz bardziej sie zgniatac od nacisku szyby.
Mając stół w osi Z nie trzeba go mocno dociskać do stołu. Na pewno z czasem trochę by się rozcisneło ale nie wydaje mi się jakoś bardzo na tak dużej powierzchni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”