Hypercube Evolution

Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Kopytko »

dragonn pisze:
Mając stół w osi Z nie trzeba go mocno dociskać do stołu. Na pewno z czasem trochę by się rozcisneło ale nie wydaje mi się jakoś bardzo na tak dużej powierzchni.
Może by sie trzymał bez żadnego klipsa.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

1. ja bym odpuścił SSR i grzałkę 240V, zamiast tego zrobił przekładkę np:
a) alu+korek+grzałka PCB 24V+szyba,
b) korek+grzałka kaptonowa 24V + alu (3mm) + szyba 3-4mm
ja mam opcję "b" ale teraz widzę więcej zalet "a"
2. zaoszczędził bym na profilach 20x20 i dał zwykłe
3. ten pasek GT2, to czemu z Motedis? mają tam jakiś lepszy od innych?
4. odpuścił bym wszelkie auto levelingi na rzecz podwójnych endstopów
SanFable
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

5. widzę, że wpisałeś zarówno luzem śruby jak i zintegrowane silniki. Moim zdaniem nie potrzebnie. Na pewno zintegrowane są spoko. Jednak zwykłe też są ok. Da się to dobrze zrobić i taniej. Po drugie mam mieszane uczucia na temat śrub tr8-8 do dużego stołu. Przy zwykłych silnikach łatwiej ew sobie poeksperymentować.
SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

1. Jakie są wady SSR i grzałki? bo szczerze mówiąc, w mendelu niedawno zamontowałem trzeci i w końcu dobry stół, pierw miałem zwykły czerwony, potem alu i teraz polski i w końcu dobrze grzeje, nie chcę tych cyrków, a zastosowanie SSR pozwoli mi na zignorowanie tematu zewnętrznego mosfetu i mocnego zasilacza. Planuję mata->alu 4mm(ktoś ma te 4mm i się sprawdza czy faktycznie lepiej więcej?)->szyba lub PEI
2. w motedis i tak grosze kosztowały, a jedną wysyłką z resztą itd więc "zaszalałem" :)
3. duża różnica w cenie nie była, a chciałbym wierzyć, że będzie dobrej/lepszej jakości
4. Szczerze mówiąc w ultimakerze ustawiłem stół raz i trzyma, to nie jest to samo co mendel gdzie stół się rusza i nakrętki się odkręcają, mógłbyś rozwinąć ten patent? jakieś stlki czy coś? :P
5. osobne śruby są po to, aby w tych silnikach zmienić te 30cm na wystarczające 40cm. Biję się z myślami czy nie dać sprzęgieł i zwykłych silników, ale jak zobaczyłem w ultimakerze precyzję zintegrowanej śruby z silnikiem to raczej szarpnę się na to.

Jeżeli chodzi o śruby, skoro w ultimakerze 1 daje radę przy 20x20 to chyba dwie równie dobrze dadzą radę przy 30x30?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

1) wada SSR jest taka, że:
a. nie da się zastosować PIDu a to powoduje, że temperatura lata, co powoduje, że stół może (ale nie musi) się wyginać, co powoduje nie równe warstwy.
b. trzeba grzać grube alu. co powoduje zużycie energii na to grzanie i czas, dlatego jak już, to nie warto z tą grubością płyty przesadzić. JA staram się iść w drugą stronę, cały układ powinien mieć jak najmniejsze ciepło własne.

co do 20x20, to już pisałem wyżej nie ma żadnej różnicy jakości, co więcej na zwykłych stół będzie lżejszy. JAk dowalisz tam grube alu i grzałkę silikonową to i tak wszystko zaczyna być ciężkie. Wtedy tym bardziej poważnie bym przemyślał sprawę skoku śruby trapezowej

zerknij na pozostałe wątki o hypercube, tam sporo tych kwestii było już poruszanych


@Dragonn, ja mamy sprzęgła i na prawdę wygląda że jest perfekcyjnie. Zintegrowana na pewno też jest dobra, jeśli nie liczysz się z kosztami.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:1) wada SSR jest taka, że:
a. nie da się zastosować PIDu a to powoduje, że temperatura lata, co powoduje, że stół może (ale nie musi) się wyginać, co powoduje nie równe warstwy.
EEE??? SSR działa z PID, po to się go daje
anraf1001
SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

1. SSR właśnie się piduje w przeciwieństwie do mechanicznych przekaźników

faktycznie z tym alu widziałem, że gościu dodał 8mm :o i wyczytałem, że 5-6 powinno być też ok, ale 4 faktycznie może braknąć, napisałem do agritech, zobaczymy ile mi powie za taki stół ;)

obawiam się, że głowica i tak dłużej będzie się grzała niż stół do ~65 (tak przynajmniej mam z oryginalna e3d lite6 i polski, biały stół)

a przez sprzęgła nie "ucinasz" sobie pola roboczego stołu?


edit dobrze rozumiem, że tutaj wybierając wersję 2mm to śruba będzie miała 8mm średnicy i 2mm skok? a te tr8x8 to jest 8mm skok? i lepiej przy ciężkim stole te 2mm wziąć?
https://www.aliexpress.com/item/3d-prin ... 96670.html
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, 13:34 przez SanFable, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Hypercube Evolution

Post autor: 11master »

Wybaczcie pytanie nie do końca z tematu, ale... interesuje mnie z czego zrobiona jest szybka/drzwiczki (przeźroczyste) w takich cube'ach?
Czy wg waszej wiedzy tzw. plexiglas się nada? Bo są różne oprócz plexiglasu: szkło polistyrenowe, bastlerglas itd. (w intermarszu dzisiaj byłem :) Ciekawe czy drukując z ABSu i mając tam w środku temperaturę powiedzmy 60'C-70'C to się nie odkształci?
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
SanFable
Postów w temacie: 30
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Hypercube Evolution

Post autor: SanFable »

Ja w mendelu mam pleksę, 2mm na ścianki i się trzyma, w środku 60-70 stopni ma stół, powietrze w zamkniętej obudowie może mieć 30-40 stopni co jest spoko
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

dragonn pisze:
rafaljot pisze:1) wada SSR jest taka, że:
a. nie da się zastosować PIDu a to powoduje, że temperatura lata, co powoduje, że stół może (ale nie musi) się wyginać, co powoduje nie równe warstwy.
EEE??? SSR działa z PID, po to się go daje
eeeee???? i co i działa Ci przy takiej częstotliwości normalnie, ile tam może być średnio 10Hz? No ja wiem, że podłączyć się da ale czytałem, że nie działa, za długi jest czas załączania i rozłączania. Może to jest prawda dla wyższych częstotliwości. dlatego sam dawałem bang-bang i nawet nie próbowałem dać pida.
Dla prądu zmiennego 50Hz , pid 10Hz to może jeszcze faktycznei będzie ok.
Przy okazji sprawdzę z oscyloskopem co tam się dziej.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2017, 16:18 przez Berg, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”