Hypercube Evolution

Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

dla mnie to taki sobie argument. szczerze mowiac. drukarka tak czy inaczej jest na 240V . Jakos mam większe zaufanie do tego co sam zrobiłem niż na przykład suszarki do włosów, która przecież tez jest na 240V i trzmam ja w ręce majtajac wkoło głowy. Czy tostera w którym już dwa razy wymieniałem kabel bo został usmażony razem z kanapką. Ostatnio wsadziłem taki jak od żelazka.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

No tak, w tej sytuacji lepiej nie brać grzałki na napięcie sieciowe. BTW można spokojnie grzałkę na 12V odpalić na 24V tylko trzeba zapewnić odpowiednio mocny zasilacz :P, bo wtedy grzałka potrzebuje dwa razy więcej mocy. Samej grzałce nic się nie stanie bo po zagrzaniu do odpowiedniej temperatury moc pobierana przez grzałkę zasilaną 12V czy 24V jest taka sama, jedynie przy rozgrzewaniu jest pobierane więcej. Moja grzałka w LUME leci na 21V a jest 12V podłączona i nic jej się nie dzieje.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:dla mnie to taki sobie argument. szczerze mowiac. drukarka tak czy inaczej jest na 240V . Jakos mam większe zaufanie do tego co sam zrobiłem niż na przykład suszarki do włosów, która przecież tez jest na 240V i trzmam ja w ręce majtajac wkoło głowy. Czy tostera w którym już dwa razy wymieniałem kabel bo został usmażony razem z kanapką. Ostatnio wsadziłem taki jak od żelazka.
Zasilacz jednak teoretycznie ma 'mniejsze szanse' na przebicie do obudowy niż grzałka. Ale na aliexpress są dostępne podobno markowe grzałki które są dość drogie - https://pl.aliexpress.com/item/200-200- ... st=ae803_3 możliwe że można im bardziej zaufać, materiał wydaje się całkiem innych od tych najtańszych.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

te moce grzałek są tak dobrane że 12v grzejac na maksa, nawet jak coś się zewrze to zagrzeje się do 120-130'C. kombinowanie takie jak pisze dragonn jest spoko ale warto jakoś zadbać na przykład o bezpiecznik termiczny przykręcony do stołu. choćby taki wielorazowy jak w boilerach.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Pomysł z wyłącznikiem termicznym mi się podoba również do grzałki 230V.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: RE: Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

dragonn pisze: Zasilacz jednak teoretycznie ma 'mniejsze szanse' na przebicie do obudowy niż grzałka. Ale na aliexpress są dostępne podobno markowe grzałki które są dość drogie - https://pl.aliexpress.com/item/200-200- ... st=ae803_3 możliwe że można im bardziej zaufać, materiał wydaje się całkiem innych od tych najtańszych.
Gdyby już jeden mnie nie popieścił to bym się z Tobą zgodził ale sie nie zgodzę.

do Vertexa ma tę:Obrazek
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Dlatego napisałem 'podobno'. A gdzie Cię popieścił? Przez materiał?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: RE: Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

dragonn pisze:Pomysł z wyłącznikiem termicznym mi się podoba również do grzałki 230V.
kosztuje 5zl. przy 240v z wył. termicznym jest tylko jeden kłopot, że dodatkowo trzeba styki zakzolować na stole. albo jakąś obudowę na niego zrobic.
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: RE: Re: Hypercube Evolution

Post autor: grzszcze »

rafaljot pisze:
dragonn pisze: Zasilacz jednak teoretycznie ma 'mniejsze szanse' na przebicie do obudowy niż grzałka. Ale na aliexpress są dostępne podobno markowe grzałki które są dość drogie - https://pl.aliexpress.com/item/200-200- ... st=ae803_3 możliwe że można im bardziej zaufać, materiał wydaje się całkiem innych od tych najtańszych.
Gdyby już jeden mnie nie popieścił to bym się z Tobą zgodził ale sie nie zgodzę.

do Vertexa ma tę:Obrazek

Tak a w rozmiarze 300x300 to 70 dolców -postoję ..
znalazłem takie coś
https://pl.aliexpress.com/item/MK3-Heat ... 264.8tZnE5

tylko majfrend chyba zaczyna zabawe w aliexpress i nie ma za dużo sprzedaży ;-( kliknąłem u niego zamówienie i 3 dni myślał ..dlatego anulowałem zamówienie.,
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

a do tej grzałki to majfrend mi taki coś dołączył :D
Obrazek
robią z resztek.oplotu kabli chyba ;)
dragonn, anraf1001
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”