Hypercube Evolution

Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

grzszcze pisze:
dragonn pisze:Ah szkoda, bo ja potrzebuje 500mm :/. A widzę tylko TR8-8 tak długie.

To polecę Ci tego majfrenda

https://www.aliexpress.com/store/produc ... e5c0TVCtsz
tam są śruby z róznym skokiem - cholernie ciasne gwinty - mam już takie kupione

przez ciadne rozumiem to że nakrętki bezluzowe nie mają na prawdę lubu wręcz chodzą ciasno ...
terminy dostaw od niego to 3-4 tygodnie ale przyszło raz w 21 dni
To ten sam, którego podlinkowałem na poprzedniej stronie. Tak, wlasnie mam od niego nakrętki. Niestety ostatnio z nim chciałem pogadać, by już dorzucił drobiazgi do przesyłki silników i nie liczyl od wszystkigo przesylki ale odpowiedział tylko "it is best price for you my friend" :D
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: Hypercube Evolution

Post autor: grzszcze »

Ja ponowię pytanie - bo jedna osoba mi odpowiedziała - co brać na hote beda - grzałkę silikonową na 220 ? czy jakieś wyrko mk2a ?

Kolejne pytanie jaki zasilacz?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

grzszcze pisze:Ja ponowię pytanie - bo jedna osoba mi odpowiedziała - co brać na hote beda - grzałkę silikonową na 220 ? czy jakieś wyrko mk2a ?

Kolejne pytanie jaki zasilacz?
zasilacz ostatnio rafaljot wrzucał na grupie, ja wziąłem ten: http://allegro.pl/zasilacz-montazowy-24 ... ml?fref=gc wygląda bardzo masywnie z jego polecenia. Oczywiście 250W to za mało jak chcesz używać jakiegoś MK2A. Ja robię grzałkę 220V dlatego ten mi starczy. Jeśli chodzi o taką grzałkę to ja powiem tak - jeśli nie panikujesz na myśl pracy z napięciem sieciowy i umiesz zachować podstawy bezpieczeństwa (duży plus jak masz instalację z uziemieniem w domu!) to możesz robić grzałkę silikonową na 230V.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Kopytko »

Kupiłem ten zasilacz również:) Zdziwiło mnie ze nie ma tam transformatora, tzn jest ale ma z 2cm na 2cm, ale nie istotne, działa dobrze i trzyma stabilnie napięcie.... ale...jest takie ale ,zę jak go uruchamiam to mi brzęczą głośniki w pokoju i nawet słuchawki od kompa:P:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Sokoli
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 224
Rejestracja: 03 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Radom
x 27

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Sokoli »

Mi się ostatnio w bardzo podobnym przepalił lut od spodu (za cienka warstwa cyny) i strzelało całkiem pokaźnie ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

transformatora? przecież to zasilacze impulsowe. Brzeczy stale, czy przy PID? Przy okazji. jak ktoś ma RAMPSa to przypomnę o diodach, a raczej ich braku co myślę znacząco wpływa na żywotność tych zasilaczy.

też.mi się niedawno odlutowala cała listwa zaciskowa w jednym. Bardzo oszczędnie było z cyną.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2017, 23:43 przez Berg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

Pewnie wszystko zależy jak trafisz jak to z 'chińskami' rzeczami. Ale jako że 250W będzie bez grzałki obciążony pewnie jakoś ~50-60% nie powinno mu się stać. Ogólnie jak dobieramy zasilacz to polecam dobrać tak żeby mieć tak przynajmniej około ~20-30% zapasu.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Kopytko »

Brzęczeć zaczyna po podłączeniu, nawet bez obciążenia:P Wiem ,ze impulsowe, ale takie to małe że ciężko uwierzyć ,ze ma 250W :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

W ATX też często nie są jakieś duże xD.
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 48
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: Hypercube Evolution

Post autor: grzszcze »

dragonn pisze:
grzszcze pisze:Ja ponowię pytanie - bo jedna osoba mi odpowiedziała - co brać na hote beda - grzałkę silikonową na 220 ? czy jakieś wyrko mk2a ?

Kolejne pytanie jaki zasilacz?
zasilacz ostatnio rafaljot wrzucał na grupie, ja wziąłem ten: http://allegro.pl/zasilacz-montazowy-24 ... ml?fref=gc wygląda bardzo masywnie z jego polecenia. Oczywiście 250W to za mało jak chcesz używać jakiegoś MK2A. Ja robię grzałkę 220V dlatego ten mi starczy. Jeśli chodzi o taką grzałkę to ja powiem tak - jeśli nie panikujesz na myśl pracy z napięciem sieciowy i umiesz zachować podstawy bezpieczeństwa (duży plus jak masz instalację z uziemieniem w domu!) to możesz robić grzałkę silikonową na 230V.
Ja z uwagi na instalację bez różnicówki i syna który ma 13 lat a często ze mną grzebie nie chcę stawiać grzałki na 240V - muszę zatem brać taką na 24V - niestety tylko jeden majfrend ma takowe ... reszta ma 12V
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”