Hypercube Evolution

Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

rafaljot pisze:Anraf-Szeryf-1001
:D
Nikt mi w temacie nie będzie robił syfu :D
Obrazek
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: Hypercube Evolution

Post autor: krzaku »

Używa ktoś z was dla osi X wałków alu albo z włókna węglowego? Kupiłem wałki (nie rurki) z alu, ale po ich zamontowaniu wychodzi tak że są ogromne nierówności przy pomiarze równości stołu, od jednej krawędzi stołu do środka różnice dochodziły do 1 mm z czym nawet auto poziomowanie stołu sobie poradzić nie mogło...
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

ale te wałki masz takie krzywe? Jak są krzywe to do kosza. Poszukaj anodowanych prostych i dokładnie trzymających wymiar, często mają mniej niż 8, mniej niż 10 itd.

Ja teraz mam założone wałki alu 8ki ale mam proste. Zakładałem też węglowe wałki 8ki . Nie zauważyłem różnicy w druku między alu 8mm a węglowe 8mm.

Chcę przerobić X na 10ki. Jednak na razie to nie jest priorytetem, bo jakimś cudem na tych 8kach mimo że wydają się dość wiodkie kompletnie nie mam echa przy normalnych prędkościach. Wiec nie ruszam - po co psuć. PRędzej wzmocnię samo mocowanie tych 8ek pewnie niż przerobię na 10ki.

Za to mam inny problem - zaokrąglone za bardzo rogi kostki. Zwłaszcza lewy przedi i pawy tylny.
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 24
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: Hypercube Evolution

Post autor: krzaku »

Wałki są proste, coś musi być nie tak z odległościami pomiędzy dziurami w karetce i w łączniku XY bo wygląda to tak jakby odległość pomiędzy wałkami się zwiększała im bliżej środka osi X. Z wałkami stalowymi takiego problemu nie mam w ogóle, ale to dlatego że są dużo twardsze od alu.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

no nie. jak są proste to to jest niemożliwe. no chyba że nie są równoległe jeszcze.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

przemyślałem. Jest możliwe, że będzie się unosić albo opadać jak rozstaw łożysk jest źle dopasowany i dziać różne rzeczy inne.
Powinno by czuć ręką, czy idealnie tak samo płynnie chodzi na całej długości X. Jak wysuniesz łożyska poza tym to trzeba by się przyglądjć, czy tak samo i bez oporu się wsuwaj w karetkę na środku co po boku.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

A ja sobie cisnę Hypercube'a. Drukuję rakietę w trybie wazy zwiększając prędkość. Jak na razie doszedłem do 240mm/s :D
Film: https://www.dropbox.com/s/qf3so3pobywkl ... 7.mp4?dl=0
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 203
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hypercube Evolution

Post autor: dragonn »

https://www.thingiverse.com/thing:2543433 takie coś znalazłem, wydaje mi się to proste rozwiązanie i dobre, aż chyba sam sobie zrobię.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 208
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Hypercube Evolution

Post autor: Berg »

anraf1001 pisze:A ja sobie cisnę Hypercube'a. Drukuję rakietę w trybie wazy zwiększając prędkość. Jak na razie doszedłem do 240mm/s :D
Film: https://www.dropbox.com/s/qf3so3pobywkl ... 7.mp4?dl=0
e tam, na takich odcinkach to nie masz szans zrobić testu 240mm/s, chyba, pewnie relnie nawet połowy tej prędkości nie osiągasz. Test realnej maksymalnej prędkości to na dużej kostce jedynie da się zrobić.
dragonn pisze:https://www.thingiverse.com/thing:2543433 takie coś znalazłem, wydaje mi się to proste rozwiązanie i dobre, aż chyba sam sobie zrobię.
przyglądałem się już wcześniej temu zagadnieniu ale zauważyłem, że u mnie te silniki się po prostu same dobrze opierają o słupek, jak paski są naciągnięte, to w tym miejscu nic się nie rusza, wygina.
Jeśli u Ciebie jest inaczej, to zapewne dołożenie tego szajsu będzie dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 171
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Hypercube Evolution

Post autor: anraf1001 »

Mój Hypercube jest jużskończony :D
Dzisiaj dostał upragniony grzany stół. Grzałka 230V 600W to jest jednak moc. Mimo tak dużęgo stołu. Prześcigneła stół Grabera w konkurencji kto pierwszy do setki :P (Może dlatego, że jest czerwona jest szybsza?)
dragonn, morf
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
ODPOWIEDZ

Wróć do „HyperCube”