[Worklog] P3Steel v4

To dobre miejsce na pytania i worklogi
kwiatufpv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2017, 02:54

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: kwiatufpv »

Czas na małą aktualizacje :)
Dojechały: Łożyska, silniki, grzalka stolika.
Łożyska założone, silniki wstępnie zamocowane, na dniach powinien dojechać pasek gt2 oraz zębatki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zacząłem tez robić stolik:
Płyta (nie wiem z czego taka jak jest na tył w antyramach) korek, grzalka, na to planuje płytę Alu ( do zamówienia jak rozrysuje jak ma dokładnie wyglądać ) oraz lustro ( jest w drodze ) :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I narazie czekam na resztę elementów :)
Jak to widzicie ? Jakieś rady, wskazówki mile widziane ;)
Pozdrawiam
kwiatufpv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2017, 02:54

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: kwiatufpv »

Dojechały : lustro, pasek gt2, endstopy i zębatki niestety chińscy bracia pomylili sie przy pakowaniu i brakuje jednego endstopu i rolek do napinaczy paska wiec trochę stoję w miejscu. W drodze jest juz elektronika i kilka drobiazgów.

Panowie mam prośbę ... czy macie namiar na sprawdzona i w miarę tania firmę co wytnie mi płytę alu według rysunku ? Wysłałem zapytanie do 3 firm z alledrogo ale minęło kilka dni i cisza, znalazłem u siebie w mieście firmę, która oferuje takie usługi ale zawołali 70zl za płytę 214x314x3mm z wycięciem na pady lutownicze grzałki ... wydaje mi się trochę za drogo ... a może się mylę ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: ltorhan »

Składam praktycznie identyczną drukarkę, pytanko-gdzie kupiles ten heatbed? Jestem wlasnie na etapie poszukiwań, z góry dzieki za info.
kwiatufpv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2017, 02:54

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: kwiatufpv »

Cześć kupiłem u blackfrog... trochę stoję narazie z pracami nad drukarka bo sporo pracy zawodowej jak i przy moim głównym hobby ale niebawem wrzucę postępy:)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: ltorhan »

Już widze, aktualnie mają niedostępny :/ własnie też brałem teraz u nich troche gratów, m.in. trapezówki i głowice e3d lite6. Aktualnie mam standardową prusę i3. jak tylko podochodzą wszystkie części będę robił transformację w P3steel v4 :D Musze zrobić temat jak bede miał chwile czasu :)
Grzegorz_Gw
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2018, 10:39

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: Grzegorz_Gw »

Witam.
Budowa modelu V4 Frame rozwija się świetnie. Całkiem przypadkowa stałem się właścicielem ramy do tego modelu. Widzę kilka dobrych rozwiązań. Interesuje mnie zastosowany zasilacz serwerowy HP DSP-600pb [prezentuje się super]. Czy wymaga on przeróbki? Jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki. Gdzie kupiłeś profil aluminiowy i jaki.
Jeśli chodzi o Heatbed 300x200 to kupiłem go z Aliexpress:
https://pl.aliexpress.com/item/3d-print ... 0.0.axpiqb
[szybka dostawa - 15 dni, zapakowane jak by to było ze szkła, no i wydaje mi się, że tanio].
Aktualnie składam model P3Steel-ZA - maksimum elementów metalowych - ciekawi mnie jak to będzie działać. Z chęcią podzielę się swoimi doświadczeniami. :)
Pozdrawiam :wave:
kwiatufpv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2017, 02:54

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: kwiatufpv »

Witajcie.
Zapomniałem trochę, że zacząłem ten wątek.
Bardzo przepraszam, mało czasu kruca bomba.
Drukarka uruchomiona, było kilka drobnych problemów ale ostatecznie działa i ma się dobrze.
Wydrukowala sobie komplet nowych plastików, czeka na śruby trapezowe na oś Z oraz na wymianę zasilacza.
Hp dsp-600 jest spoko pozatym że jest głośny. Na zdjęciu pokazane co uczynić aby to uruchomić, prosta sprawa, wpisz w gogle model zasilacza z dopiskiem "mod" i znajdziesz wszystko co potrzebujesz ;)
Przygotowałem plastiki pod zasilacz atx jako zastepstwo, ale ostatnio trafiłem na coś takiego jak zasilacz SFX , o połowę mniejszy i chyba docelowo taki umieszczę:)
Co to stalowej ramy, fajnie sztywno itd. Ale strasznie się przenoszą wszelkie drgania.
Mam duże biurko które zmieniło się w pudło rezonansowe:D
Jak widać na zdjęciu wydrukowalem nóżki i podkleilem filcem ale niewiele to dało dopiero jak całość postawiłem na płycie osb A pod nią 1cm pianka politylenowa to zrobiło się znośnie:)
Profile Alu kupiłem w zestawie z rama, nie znam pochodzenia:)
Jeszce raz przepraszam za ciszę w temacie, drukarka jest w tej chwili w wersji że tak powiem protoypowej i nie ma sensu zebym pokazywał co i jak zostalo zlozone. Wiem już co poprawić co wymienić i
Czekam na śruby trapezowe i będzie rozbiórka, malowanie, składanie do finalnej wersji i z tego na pewno zdam obszerną relację.
Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
kwiatufpv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2017, 02:54

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: kwiatufpv »

Dodam Jeszcze, że zabrakło funduszy na początkowe plany montażu ekstrudera Dodo oraz głowicy lama.
Żeby w ogóle ruszyć z drukarka zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym najtańszy ekstruder typu mk8 (25zl) oraz hotend (16zl) które sprawują się lepiej niż zakładałem. Zwłaszcza ekstruder.
Ale będzie upgrade na klon e3d i do niego blok chlodzadzy z nadmuchem i prototypowym oświetleniem wydruku :D ObrazekObrazekObrazek
kwiatufpv
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2017, 02:54

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: kwiatufpv »

Tak więc trochę się wreszcie ruszyło:)
Rama pomalowana, zasilacz przygotowany na dniach będę składał do kupy:)
Planuje Jeszce mała modyfikację RAMPS ale zastanawiam się czy to ma sens:

1. Wymiana fabrycznego mosfetu na irlb3034 czy dac poprostu zewnętrzny moduł?

2. Chciałbym wymienić bezpieczniki polimerowe, wszędzie gdzie ktoś to robił wstawial samochodowe a tak mnie naszlo dlaczego nie zwykle rurkowe?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Worklog] P3Steel v4

Post autor: FlameRunner »

1. Wymiana samego tranzystora na RAMPS nie rozwiązuje ewentualnych problemów ze ścieżkami i złączami.
2. Jak zrobisz zasilanie stołu przez przekaźnik, to już chyba nie trzeba ruszać bezpieczników? (Nie wiem, pytam.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”