Obsługa repetiera bez komputera.

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
sorgenskammer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2017, 08:56
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Tronxy X3
x 3

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: sorgenskammer »

rafaljot pisze:
sorgenskammer pisze:Nie bardzo rozumiem. Repetier-host to program do krojenia możesz w nim wybrac Slic3r engine lub CuraEngine. Repetier-Server to część na raspberry pi - interfejs WWW jak octoprint. Jak brzmiało pytanie?
ach, przepraszam. Pomyłka z mojej strony. Pytanie miało brzmieć:
"czy z Cury da się drukować bezpośrednio na drukarkę z zainstalowanym repetier-serwerem, tak jak na drukarkę z zainstalowanym Octoprintem."
Z tego co wiem to nie. Jest to uzasadnione tym ze repetier jest w dwóch częściach: host i server. Ale tak jak powiedział kolega wcześniej - host można spiąć z drukarką poprzez rpi na którym śmiga sobie server.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: mcxmcx »

Można z curry drukować bezpośrednio, czemu nie. Ale najwygodniej jest wygenerować plik, zapisać na sd i puścić z karty.

Najpewniej, nic się nie zatka etc.

Jeżeli ci chodzi o dojście do właściwych odległości etc, to też załatwiasz z panelu na drukarce i w konfiguracji curry.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 1
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Marcin1415 »

Boston pisze:Mam mege + Ramps. Wyświetlacz i czytnika kart mam, ale nic poza włączeniem wydruku za bardzo nie da się za jego pomocą zrobić. Dwa wydruki zrobiłem z bazowaniem z krańcówki, a trzeci już miał za wysoko głowicę... Chyba ekrruder za słabo odkręciłem i się cofnął.

Jak w kodzie startowym ustawić, żeby obniżył głowicę względem tego co drukarka wzięła z krańcówki?
W repetier firmware jest coś takiego jak babystepping, umożliwia doregulowanie osi Z w trakcie druku z panelu drukarki. Nie wiem jak w marlinie bo nie używam.
MarCiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 100
Rejestracja: 27 sie 2017, 23:26
Lokalizacja: Lubsko
x 6

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: MarCiu »

Witam

Czy takie OrangePi:
https://www.gearbest.com/boards-shields/pp_604996.html
To to coś, na czym mogę postawić oktoprinta?

Temat jest mi kompletnie obcy, a Anetę na którą czekam, chciałem postawić w innym pokoju i mieć jakiś podgląd, na to co się z drukarką dzieje...

Ewentualnie może ktoś podrzucić jakiś sensowny tutek jak to (cały temat) ożywić? Najlepiej coś ojczystego. Z angielskim mam trochę kłoptów, tym bardziej z nowym tematem.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Berg »

Zepco pisze:RPi 3 można kupić za ok 120-130zł i octopi działa od kopa.
mógłbyś podać linka? z fakturą 23% ?

obie ceny wziąłem z Botland, by to było porównywalne. Prawdopodobnie gdzieś można kupić taniej, choć akurat Raspberry Pi to nie widziałem specjalnie taniej. No i pytanie, czy takie kombinowanie gdzie by wyszło taniej nie zajmuje więcej czasu niż instalacja jednak na na Orange :D

orange najtaniej można kupić za $15 z przesyłką.
https://www.aliexpress.com/item/Orange- ... 38571.html?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Berg »

sorgenskammer pisze:
rafaljot pisze:
sorgenskammer pisze:Nie bardzo rozumiem. Repetier-host to program do krojenia możesz w nim wybrac Slic3r engine lub CuraEngine. Repetier-Server to część na raspberry pi - interfejs WWW jak octoprint. Jak brzmiało pytanie?
ach, przepraszam. Pomyłka z mojej strony. Pytanie miało brzmieć:
"czy z Cury da się drukować bezpośrednio na drukarkę z zainstalowanym repetier-serwerem, tak jak na drukarkę z zainstalowanym Octoprintem."
Z tego co wiem to nie. Jest to uzasadnione tym ze repetier jest w dwóch częściach: host i server. Ale tak jak powiedział kolega wcześniej - host można spiąć z drukarką poprzez rpi na którym śmiga sobie server.
czyli na czym polega przewaga Repetier-Servera nad Octoprintem?
Na razie widzę dwie wady, brak dwóch funkcjonalności, które akurat używam w octoprincie:
- w darmowej wersji nie działa kamerka
- nie da się drukować bezpośrednio ze slicerów takich jak Cura, Slic3r
Awatar użytkownika
sorgenskammer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2017, 08:56
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Tronxy X3
x 3

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: sorgenskammer »

jest jeszcze problem z estymacją końca wydruku (dla mnie to ważne). Dodatkowo octoprint nic nie wypisuje na LCD drukarki - nie wiem czy jest taka możlwość. Repetier podaje bardzo dokładny czas do końca wydruku (można spokojnie zając się innymi zajęciami).
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Berg »

znaczy, że niedokładnie to estymuje?
NA wyświetlaczu faktycznie nie widać w trybie druku z pamięci Octoprinta. w trybie w którym najpierw octopront przesyła na kartę SD a potem drukuje, pokazuje czas, z tym że samo przesyłanie jest wolne niestety.

Dla mnie to nie było kłopotem bo pokazuje ten czas zarówno sama Cura, w przeglądarce też jest estymowany czas i na komórce w Printoidzie. Jakoś nie badałem tego na ile ten czas jest precyzyjny
Załączniki
Screenshot_20170915-154247.png
Zrzut ekranu 2017-09-15 o 15.45.16.png
Zrzut ekranu 2017-09-15 o 15.45.32.png
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: dragonn »

Na wyświetlacz da się dać w octoprint, jest od tego wtyczka w jego repo :P.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Berg »

ano jest, nawet kilka, który wybrać.... :search: ... ech
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”