Obsługa repetiera bez komputera.

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Boston »

W końcu pozbyłem się drukarki z pokoju, bo była bardziej warsztatem niż warsztat :mrgreen:. Tylko czy da się używać drukarki bez komputera?

Chyba nie ma szans wgrać coś na ardu z samego pendrive?

Wiem, se kilka ustawień da się zmieniać za pomocą komend. Zadziałają wgrane jako program na kartę?

Nie mam regulacji krańcówek. Wysokość dyszy ustawiam w repetierze. Jest jakaś komenda do tego?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: McKee »

Boston pisze:Nie mam regulacji krańcówek. Wysokość dyszy ustawiam w repetierze. Jest jakaś komenda do tego?
Ustaw w start g-code.
A do drukarki podłącz octoprint (najlepiej na raspberry, ale może też być jakiś stary PC-et).

Ps.: Nie napisałeś jaką masz drukarkę / jak wyposażoną. To nie jest forum jasnowidzów.
Ja u siebie w drukarkach mam wejścia na karty SD, wyświetlacze i możliwość ustawiania parametrów na drukarce, ale co Ty masz u siebie nie mam pojęcia.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
sorgenskammer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2017, 08:56
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Tronxy X3
x 3

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: sorgenskammer »

Ja polecam repetier host. Wiem że płatny ale jeśli nie chcesz mieć np kamerki do kręcenia timelapsów...to spokojnie wersja free jest używalna do domowych potrzeb. Natomiast octoprint fajny ale zupełna skopana estymata końca druku moim zdaniem. Aha oba "systemy" były stawiane na raspberry. Repetier ma większe wymagania (rpi2) octo print ruszy nawet na wersji B+.
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Boston »

Mam mege + Ramps. Wyświetlacz i czytnika kart mam, ale nic poza włączeniem wydruku za bardzo nie da się za jego pomocą zrobić. Dwa wydruki zrobiłem z bazowaniem z krańcówki, a trzeci już miał za wysoko głowicę... Chyba ekrruder za słabo odkręciłem i się cofnął.

Jak w kodzie startowym ustawić, żeby obniżył głowicę względem tego co drukarka wzięła z krańcówki?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Berg »

stawiałem octoprinta na Raspberry Pi zero wifi. fajnie bo kosztuje 52 zeta. ma jednak wady. Po pierwsze jednak trochę za słabe CPU - lagował. Po drugie tylko jedno wyjście USB w dodatku micro.

Teraz mam postawione na OrangePi lite. jakieś 80zł. Tu już jest procesor 4o rdzwniowy, normalne USB. Spoko daje radę z kamerką USB i pewnie z pocięciem modelu sobie nawet poradzi, choć tego jeszcze nie sprawdzałem.
Sama instlacja na Raspberry jest prostsza, bo są gotowe obrazy. Na OrangePi też jest prosta jak się znajdzie właściwe how-to. Niestety w sieci jest trochę bałaganu w temacie i niektórzy opublikowali błędne podpowiedzi jak to zrobić.

Jeśli 190zeta to nie kłopot, to zapewne Raspberry 3 B wifi to najlepsza opcja. JAkościowo, jak się już skonfiguruje, to nie będzie raczej różnicy między OrangePi. Ja wolę orange, bo mam zwyczaj upalać takie rzeczy, nie zachowuję ostrożności i wsadzam śrubokręt nie tam gdzie trzeba :D A wtedy części zamienne za 80zł mają przewagę na tymi za 190.


Wcześniej postawiłem na nim KODI i powiew tak spoko dawał sosbie radę. Wymiękł jednak na kodeku x265, więc się nie nadaje. :P
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Berg »

sorgenskammer pisze:Ja polecam repetier host..
da się z Cury drukować bezpośrednio na repetier-hosta? tak jak na Octoprinta?
Awatar użytkownika
sorgenskammer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2017, 08:56
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Tronxy X3
x 3

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: sorgenskammer »

Nie bardzo rozumiem. Repetier-host to program do krojenia możesz w nim wybrac Slic3r engine lub CuraEngine. Repetier-Server to część na raspberry pi - interfejs WWW jak octoprint. Jak brzmiało pytanie?
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Boston »

Repetier host nie tylko kroi, ale służy też do obsługi drukarki. Myślałem nad octoprint, ale nie miałem czasu się zagłębić w temat.

Puki co znalazłem pośrednie rozwiązanie problemu. W ustawieniach drukarki mogę wpisać offset osi Z. Przez co cały gcode jest generowany z danym obniżeniem.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Berg »

sorgenskammer pisze:Nie bardzo rozumiem. Repetier-host to program do krojenia możesz w nim wybrac Slic3r engine lub CuraEngine. Repetier-Server to część na raspberry pi - interfejs WWW jak octoprint. Jak brzmiało pytanie?
ach, przepraszam. Pomyłka z mojej strony. Pytanie miało brzmieć:
"czy z Cury da się drukować bezpośrednio na drukarkę z zainstalowanym repetier-serwerem, tak jak na drukarkę z zainstalowanym Octoprintem."
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Obsługa repetiera bez komputera.

Post autor: Zepco »

RPi 3 można kupić za ok 120-130zł i octopi działa od kopa.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”