win 7 czy 10

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

A czy takie coś jest w 100% pewne i legalne? Pierwszy raz się z tym spotykam ponieważ jak pisałem na długi czas odpuściłem PC i nie jestem na bierząco .

Zobacz ofertę: Windows 10 PRO PL 32/64 BIT - AUTOMAT 24/7 - FV23%
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6811500686
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: win 7 czy 10

Post autor: Kopytko »

Jest legalne bo odkupujesz licencje, niestety trzeba z tymi tanimi licencjami dzwonić do mikrosoftu i kombinować z przepisaniem licencji. Wersje OEM dają ci gwarancje działania po wpisaniu klucza , który dostajesz, nie sa używane wcześniej . Co do legalnosci wiadomo jest to naciągnięte ale nikt nic Ci nie moze za to nic zrobić.
Dlatego poszukaj licencji OEM są po 99zł na allegro wersje win 10 PRO .
Co do win 10 czy 7 , nie rozumiem w ogóle podejścia ,żeby nie? Inwigilacja, a co Wy tak chronicie strasznie? Wszędzie wszyscy nawet zdjecia żarcia na fB i innych wysyłają a tu raptem inwigilacja, a niech sobie zbierają statystyki co robie i jakie mam programy, konta mi nie okradają. A na win 7 jest to bardziej prawdopodobne:P
Dlaczego nowe auta kupujecie jak wiecie z,ę sa wadliwe a nie jeżdzicie wolnossącymi golf II 1,6 SDI , z silnikiem do którego można lać wodę, przecież jest tak samo dobry jak stary windows.
ahhh
Ostatnio zmieniony 23 paź 2017, 13:57 przez Kopytko, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: dziobu »

Dorzucę swoje 3 grosze:
Jak masz PC z Win7, to zostaw Win7. Jeśli działa to nie zmieniaj. Imho nie warto.

Przechodziłem niedawno z Win7 na 10 (wymuszona zmiana PC) i część softu nie ruszyła poprawnie (choćby CorelDraw X11 czy stare AVRStudio) ale ogólnie jest OK. Soft który nie ruszył od kopa czasem wymagał trybu kompatybilności i/lub praw admina (jak stary Winamp). System pracuje w trybie testowym także mogę dowolnie instalować niepodpisane sterowniki. W wersji Pro można wyłączyć aktualizacje automatyczne, w Home to więcej zabawy (da się ale potem są problemy z instalowaniem ich ręcznie; co komu trzeba). Kwestia śledzenia jest opisana w pierdyliardzie miejsc i da się to powywalać (nawet warto, bo ta "diagnostyka" znacząco wpływa na wydajność sieci zwłaszcza jak się ma kiepski internet a komputer stoi po nocach).
Ogólnie teraz pracuję na Win10 u siebie a obok stoi mój leciwy staruch z Win7 (jeszcze C2D) i nie powiem żebym tęsknił za Win7. Wydajności systemu nie porównam bo różnica w sprzęcie jest za duża.

Jako szczery przeciwnik Win10, w obecnym stanie bardzo mi się podoba ;) Jedno czego pilnuję to aktualizacje. Instaluję średnio 2-3 tygodnie po tym jak się pojawią, bo to daje czas na to żeby inni je sprawdzili ;p Ot taki stary nawyk, ale się sprawdza.

Mam jeszcze Win7 na serwerze - w sumie też zero powodów do aktualizacji i zapewne pochodzi tak aż nie padnie sprzętowo.
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

Kopytko pisze:Jest legalne bo odkupujesz licencje, niestety trzeba z tymi tanimi licencjami dzwonić do mikrosoftu i kombinować z przepisaniem licencji. Wersje OEM dają ci gwarancje działania po wpisaniu klucza , który dostajesz, nie sa używane wcześniej . Co do legalnosci wiadomo jest to naciągnięte ale nikt nic Ci nie moze za to nic zrobić.
Dlatego poszukaj licencji OEM są po 99zł na allegro wersje win 10 PRO .
Co do win 10 czy 7 , nie rozumiem w ogóle podejścia ,żeby nie? Inwigilacja, a co Wy tak chronicie strasznie? Wszędzie wszyscy nawet zdjecia żarcia na fB i innych wysyłają a tu raptem inwigilacja, a niech sobie zbierają statystyki co robie i jakie mam programy, konta mi nie okradają. A na win 7 jest to bardziej prawdopodobne:P
Dlaczego nowe auta kupujecie jak wiecie z,ę sa wadliwe a nie jeżdzicie wolnossącymi golf II 1,6 SDI , z silnikiem do którego można lać wodę, przecież jest tak samo dobry jak stary windows.
ahhh
Święte Słowa :)

A co Win z Allegro, widzę że opisują je jako nowe lub używane . Używki np po 25 zł ,a opisane jako nowe w granicach 100zl.

Czy dobrze rozumiem ze używkę to muszę przepisać licencje a nowa już nie?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: dziobu »

dodi pisze: A co Win z Allegro, widzę że opisują je jako nowe lub używane . Używki np po 25 zł ,a opisane jako nowe w granicach 100zl.

Czy dobrze rozumiem ze używkę to muszę przepisać licencje a nowa już nie?
W czasach schyłku WinXP (jak już nie było nowych w sklepach) kupowałem tak systemy do domu żeby zalegalizować pecety "testowe", czyli moje składaki ze śmieci (miałem kilka takich; był za słabe na nowszy system). Systemy się aktywowały bez problemu (oryginalna naklejka, instrukcja, cd; hologramy OK). Ze 3-4 lata temu byłem na przesłuchaniu bo ścigali gościa od którego to kupiłem. Systemy były kradzione.

Nie wiem czy mogę polecić taki zakup ;p
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

dziobu pisze:
dodi pisze: A co Win z Allegro, widzę że opisują je jako nowe lub używane . Używki np po 25 zł ,a opisane jako nowe w granicach 100zl.

Czy dobrze rozumiem ze używkę to muszę przepisać licencje a nowa już nie?
W czasach schyłku WinXP (jak już nie było nowych w sklepach) kupowałem tak systemy do domu żeby zalegalizować pecety "testowe", czyli moje składaki ze śmieci (miałem kilka takich; był za słabe na nowszy system). Systemy się aktywowały bez problemu (oryginalna naklejka, instrukcja, cd; hologramy OK). Ze 3-4 lata temu byłem na przesłuchaniu bo ścigali gościa od którego to kupiłem. Systemy były kradzione.

Nie wiem czy mogę polecić taki zakup ;p

Jeśli już kupię i zadzwonię na infolinie do Microsoft to chyba będzie czarno na białym do kupiłem ?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: dziobu »

dodi pisze: Jeśli już kupię i zadzwonię na infolinie do Microsoft to chyba sprawa powinna się wyjaśnić ?
Wtedy mi kobieta wyjaśniła że wyglądało to tak:
ktoś tam podwinął z magazynu karton z softem. Oryginalnie zapakowane więc wyglądało OK. Było to już stare nieatrakcyjne XP więc jakoś się rozeszło (jakaś hurtownia oidp w Szczecinie). Dopiero jak wpadł jeden z nich z innej okazji to wyszło na jaw że podpieprzyli tak kilka/naście kartonów i posprzedawali oryginalne pudełka z oryginalnym oprogramowaniem (nawet mi pokazała listę programów które mieli; Acrobat, Office, XP/7, CorelDraw, Photoshop, czyli taki standard).

Formalnie ja kupiłem oryginalny system, mam nawet na to FV. Tyle że sprzedawca miał go z lewego źródła. Dla MS to bez znaczenia, bo wtedy liczyła się naklejka i oryginalny nośnik.

A wzywali mnie po to żeby zebrać możliwie dużo dowodów na jego działalność; dane mieli z popularnego portalu aukcyjnego.

Oidw w świetle prawa był to zakup w dobrej wierze i w zasadzie nic mi do tego. Sam przekonany nie jestem więc więcej tak nie kupuję.
A sprzedaż OEMów z firm (tam gdzie każdy PC na numer ale wszystkie instalują z jednego, firmowego numeru więc ten indywidualny jest, nazwijmy to "wolny") uważam za oszustwo. Ale tak wyglądają seriale po 25zł. Oczywiście serial zadziała (od biedy trzeba będzie zmienić typ systemu w instalce) niemniej nie popieram tego typu działań.
Ale to moje zdanie.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: win 7 czy 10

Post autor: SQ9KRD »

dodi pisze:
virgin71 pisze:
Marcin3D pisze:Ostatnie dwie duże aktualizacje dały kontrolę nad "inwigilacją"
Nice try, CIA. ;)
Tylko co oni u mnie znajda :) chyba zdjęcie z wakacji i projekt tarasu w .cdr. Zresztą myśle że w 7 takie coś tez jest zaimplementowane .
Dodi zupełnie się tym nie przejmuj.
Większość użytkowników nawet nie zdaje sobie sprawy ile info zostawiają w sieci a tu nagle boją się iż W10 będzie ich szpiegował.
Samo konto google w androidzie zbiera więcej info niż W10.
Ja używam od dawna. Jak każdy nowy system miał wpadki i mega niedociągnięcia. Dziś system działa szybko sprawnie i bardzo bezawaryjnie.
Sprawdź czy masz na tyle nowy sprzęt by migracja odbyła się bez problemowo a potem do dzieła. Poza tym masz 30 dni na powrót do 7
W7 za chwilkę zacznie zanikać i pozostanie jak jego poprzednicy tylko na nielicznych sprzętach ( w skali światowej )
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

SQ9KRD pisze:
dodi pisze:
virgin71 pisze:Nice try, CIA. ;)
Tylko co oni u mnie znajda :) chyba zdjęcie z wakacji i projekt tarasu w .cdr. Zresztą myśle że w 7 takie coś tez jest zaimplementowane .
Dodi zupełnie się tym nie przejmuj.
Większość użytkowników nawet nie zdaje sobie sprawy ile info zostawiają w sieci a tu nagle boją się iż W10 będzie ich szpiegował.
Samo konto google w androidzie zbiera więcej info niż W10.
Ja używam od dawna. Jak każdy nowy system miał wpadki i mega niedociągnięcia. Dziś system działa szybko sprawnie i bardzo bezawaryjnie.
Sprawdź czy masz na tyle nowy sprzęt by migracja odbyła się bez problemowo a potem do dzieła. Poza tym masz 30 dni na powrót do 7
W7 za chwilkę zacznie zanikać i pozostanie jak jego poprzednicy tylko na nielicznych sprzętach ( w skali światowej )
Robię instalkę od zera. :)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: win 7 czy 10

Post autor: SQ9KRD »

To tym bardziej. Czysty system i sam wiesz co w nim siedzieć będzie
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”