win 7 czy 10

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

McKee pisze:
dodi pisze:Idąc Twoim tokiem myślenia jeśli kupię cokolwiek na Allegro to mam duże szanse zostać paserem .
Tak - jeżeli kupujesz oprogramowanie to (niestety) tak.
Sorry, taki mamy klimat.
Tak jest i Allegro z tym nic nie robi (a potem ludzie mogą mieć problemy - informacja z pierwszej ręki).
Chyba zostane przy 7 :)

Ale i tak nie chce mi się wierzyć w to co piszesz . Zakupu dokonujesz w aktywnej firmie , otrzymujesz fakturę , masz korespondecje wraz z podanymi numerami licencji . Jesteś kryty . Jeśli to nielegalne oprogramowanie dlaczego administracja tego nie usuwa ?
Ostatnio zmieniony 23 paź 2017, 20:42 przez dodi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: dziobu »

dodi pisze:Nielogiczne, wg mnie ja jako kupujący nie odpowiadam za to. Kupując na Allegro nie mam obowiązku sprawdzanie skąd sprzedawca ma towar.
Co skłania Cię do zakładania, że prawo jest logiczne?
dodi pisze: Co do paserstwa to nie wiem jak to prawnie wyglada ale w moim przykładzie kupuje od firmy. Idąc Twoim tokiem myślenia jeśli kupię cokolwiek na Allegro to mam duże szanse zostać paserem .
Paserstwo wygląda tak, że do 420zł jest to wykroczenie a powyżej przestępstwo, w skrócie - do 10 lat.

Nie chodzi konkretnie o Allegro, ale o towar po wyraźnie zaniżonej cenie. Co więcej - opis produktu sugeruje że jest to jego normalna cena a nie jakaś likwidacja magazynu czy coś, co pozwalało by Ci podejrzewać że to po prostu okazja (a tak było w moim przypadku; to było opisane jako wyprzedaż polikwidacyjna firmy; policjantka na komendzie miała wydruk aukcji ;p).
Zawsze możesz zaryzykować i pochwalić się potem ile dostałeś. Tak to niestety działa.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: win 7 czy 10

Post autor: McKee »

dodi pisze:Chyba zostane przy 7 :)
Możesz przecież w pełni legalnie zaktualizować tą 7-kę.
Warto.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: dziobu »

dodi pisze:Ale i tak nie chce mi się wierzyć w to co piszesz . Zakupu dokonujesz w aktywnej firmie , otrzymujesz fakturę , masz korespondecje wraz z podanymi numerami licencji . Jesteś kryty . Jeśli to nielegalne oprogramowanie dlaczego administracja tego nie usuwa ?
Nie musisz wierzyć. Ale tak to działa.

Ale po co kombinować - do MS da się napisać maila. Można również zadzwonić. Zapytaj ich, wysyłając im adres aukcji, czy ta sprzedaż jest legalna. I po kłopocie.

Przy okazji dowiesz się czy licencja jest OK (bo nie musi). To że klucz pasuje i działa, nie oznacza że nie łamiesz licencji ;p
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

dziobu pisze:
dodi pisze:Nielogiczne, wg mnie ja jako kupujący nie odpowiadam za to. Kupując na Allegro nie mam obowiązku sprawdzanie skąd sprzedawca ma towar.
Co skłania Cię do zakładania, że prawo jest logiczne?
dodi pisze: Co do paserstwa to nie wiem jak to prawnie wyglada ale w moim przykładzie kupuje od firmy. Idąc Twoim tokiem myślenia jeśli kupię cokolwiek na Allegro to mam duże szanse zostać paserem .
Paserstwo wygląda tak, że do 420zł jest to wykroczenie a powyżej przestępstwo, w skrócie - do 10 lat.

Nie chodzi konkretnie o Allegro, ale o towar po wyraźnie zaniżonej cenie. Co więcej - opis produktu sugeruje że jest to jego normalna cena a nie jakaś likwidacja magazynu czy coś, co pozwalało by Ci podejrzewać że to po prostu okazja (a tak było w moim przypadku; to było opisane jako wyprzedaż polikwidacyjna firmy; policjantka na komendzie miała wydruk aukcji ;p).
Zawsze możesz zaryzykować i pochwalić się potem ile dostałeś. Tak to niestety działa.
temat mnie wciągnął i poczytałem, ale ogólnie lepiej odpuścić takie kombinacje .

https://forumprawne.org/prawo-autorskie ... galny.html

Już miałem to kupić: Zobacz ofertę: Windows 10 PRO PL 32/64 BIT - AUTOMAT 24/7 - FV23%
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6785318872

Ale dzięki koledze zrobię aktualizacje z 7 za friko :)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: win 7 czy 10

Post autor: Kopytko »

7 nadal jest w aktualizacji za friki?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

Kopytko pisze:7 nadal jest w aktualizacji za friki?
Poczytaj wyżej, możesz jak jesteś kaleka ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: win 7 czy 10

Post autor: Kopytko »

lol
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: dziobu »

Kopytko pisze:lol
Wsadź rękę pod głowicę i puść home osi Z. Rękę wyleczysz a Win10 zostanie ;p
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: win 7 czy 10

Post autor: Kopytko »

dziobu pisze:
Kopytko pisze:lol
Wsadź rękę pod głowicę i puść home osi Z. Rękę wyleczysz a Win10 zostanie ;p
HEHEHE:p
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”