win 7 czy 10

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 3
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: win 7 czy 10

Post autor: samezrp »

Tak czytałem i nie miałem zamiaru nic pisać dopóki nie przeczytałem "a co oni znajdą, niech se oglądają".
I tu się nie zgadzam. Nikt z nas nie wie do końca (jeszcze) do czego te dane mogą być wykorzystane. To po pierwsze. Po drugie takie myślenie jest na zasadzie: po co zamykać drzwi czy zasłaniać okna przecież nie mam nic do ukrycia, a jak będą chcieli, to wybija szybę albo zamontują kamerę.
No właśnie tu jest ta różnica. To że mogą, nie oznacza, że zrobią jeśli trzeba będzie ponieść jakiś wysiłek.
Za to Nobel ostatnio został przyznany, czytaj: jeśli człowiek ma wybór ale domyślnie w wyborze jest gorsza opcja (frytki i sałatka, domyślnie frytki), to nie znaczy, że wybierze rozsądnie, z reguły nie zmieni domyślnej opcji, nawet jeśli ta druga jest dla niego lepsza, więc większość żre frytki.
Podobnie w inwigilacji, to że MS coś może zrobić, nie oznacza, że to zrobi jak mu to utrudnię, więc czemu ja osobiście mam ułatwiać nie utrudniając? :D
I od razu napiszę, nie mam FB, nie prowadzę życia równoległego na portalach, jak się chcę spotkać ze znajomymi, robię to osobiście. W początkowych fazach Internetu używałem swojego imienia i nazwiska, teraz tego nie robię, choć nicka używam stałego. A na telefonie nie mam żadnego konta, aplikacje instaluję na nieużywanym tablecie i przenoszę na telefon.

I jeszcze jedno, kiedyś na jednej z grup newsowych dyskutowałem, nie pisałem szczegółów, ale raz napisałem o korkach w okolicy, drugi raz o tym, że mam dość wyjazdów służbowych, trzeci coś tam jeszcze i... nagle ktoś do mnie pisze na priv takie informacje, których nie powinien znać. Okazało się, że żona kumpla z pracy skojarzyła charakter pracy męża z moim, zapytała go o parę szczegółów i nagle wiedziała kim jestem. Wtedy to była ona, a gdyby to był ktoś inny? I gdybym miał 12 lat i był dziewczynką a ona by była pedofilem? Już widzę: jestem znajomym mamusi z pracy, parę szczegółów i dziecko uzyskuje zaufanie.
Oj sorry za długość :)
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: win 7 czy 10

Post autor: krzaku »

Zgadzam się z przedmówcą. Nastawienie "nie mam nic do ukrycia" jest błędne. Jeśli nie masz nic do ukrycia to czekam na twoje hasła do maila tak żebym mógł sobie przejrzeć wszystkie wiadomości i wykorzystać je tak jak mi pasuje.

Dla zainteresowanych polecam: https://www.ted.com/talks/glenn_greenwa ... cy_matters

A wracając do tematu, jeśli nie czujesz potrzeby przesiadki na Windows 10 bo wszystko działa tak jak trzeba na 7, to tego nie rób. Ale prędzej czy później i tak się będziesz musiał przesiąść bo wsparcie dla Windows 7 kończy się w 2020.
Awatar użytkownika
kswiorek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 30 gru 2016, 12:37
Lokalizacja: Wiórek (pod Poznaniem)
Drukarka: Lume
x 20

Re: win 7 czy 10

Post autor: kswiorek »

Według mnie Windows 10 jest lepszy dla mniej zaawansowanych użytkowników. On sam się będzie o wszystko martwił, a ty nie będziesz się musiał tym przejmować. Jak lubisz, jak program robi coś za ciebie, to ci nie będzie przeszkadzać. Ja zaktualizowałem i żałuję, ale to jest tylko moja opinia.

A najlepszy jest Linux, ale jest mało aplikacji i gier.
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

samezrp pisze:Tak czytałem i nie miałem zamiaru nic pisać dopóki nie przeczytałem "a co oni znajdą, niech se oglądają".
I tu się nie zgadzam. Nikt z nas nie wie do końca (jeszcze) do czego te dane mogą być wykorzystane. To po pierwsze. Po drugie takie myślenie jest na zasadzie: po co zamykać drzwi czy zasłaniać okna przecież nie mam nic do ukrycia, a jak będą chcieli, to wybija szybę albo zamontują kamerę.
No właśnie tu jest ta różnica. To że mogą, nie oznacza, że zrobią jeśli trzeba będzie ponieść jakiś wysiłek.
Za to Nobel ostatnio został przyznany, czytaj: jeśli człowiek ma wybór ale domyślnie w wyborze jest gorsza opcja (frytki i sałatka, domyślnie frytki), to nie znaczy, że wybierze rozsądnie, z reguły nie zmieni domyślnej opcji, nawet jeśli ta druga jest dla niego lepsza, więc większość żre frytki.
Podobnie w inwigilacji, to że MS coś może zrobić, nie oznacza, że to zrobi jak mu to utrudnię, więc czemu ja osobiście mam ułatwiać nie utrudniając? :D
I od razu napiszę, nie mam FB, nie prowadzę życia równoległego na portalach, jak się chcę spotkać ze znajomymi, robię to osobiście. W początkowych fazach Internetu używałem swojego imienia i nazwiska, teraz tego nie robię, choć nicka używam stałego. A na telefonie nie mam żadnego konta, aplikacje instaluję na nieużywanym tablecie i przenoszę na telefon.

I jeszcze jedno, kiedyś na jednej z grup newsowych dyskutowałem, nie pisałem szczegółów, ale raz napisałem o korkach w okolicy, drugi raz o tym, że mam dość wyjazdów służbowych, trzeci coś tam jeszcze i... nagle ktoś do mnie pisze na priv takie informacje, których nie powinien znać. Okazało się, że żona kumpla z pracy skojarzyła charakter pracy męża z moim, zapytała go o parę szczegółów i nagle wiedziała kim jestem. Wtedy to była ona, a gdyby to był ktoś inny? I gdybym miał 12 lat i był dziewczynką a ona by była pedofilem? Już widzę: jestem znajomym mamusi z pracy, parę szczegółów i dziecko uzyskuje zaufanie.
Oj sorry za długość :)
masz racje, ale czy masz inny wybór?

Zapytam Czy masz telefon bez: kamery, GPS,SMS,video?
Czy na tym telefonie nie otwierasz stron www i nie korzystasz z e-mail ?
Czy masz iphona lub iPada z czytnikiem linii papilarnych ?
Czy używasz karty płatniczej/kredytowe?

Możesz pilnować się w tym co piszesz i jakie zdjęcia zamieszczasz ale robisz toświadomie ale do reszty informacji jakie dostarcza Twój telefon, komputer czy tablet komuś z zewnątrz bez Twojej wiedzy to sobie nie zdajemy sprawy.

Czy wiesz że wchodząc do niektórych sklepów jesteś identyfikowanyc na podstawie numer MAC karty w twoim telefonie i mało tego wiedzą jaka jest Twoja "ścieżka" w sklepie? Poczytaj o tym

Odłącz telefon stacjonarny , pozbądź się komórki, kart,komputera,tableta,zegarka, nie korzystaj z internetu , nie korzystaj z telefonu nawet obcego, wychodząc z domu zakładaj kaptur to wtedy będziesz trochę więcej prywatności.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: win 7 czy 10

Post autor: Kopytko »

Pamiętajcie ,ze wiele z tych inwigilowanych rzeczy , tych najbardziej otwartych można w windowsie wyłączyć, a resztę na stronie microsoftu. tak wiec wysyłane są tylko statystyki nic nie mówiące o nas.
Utrudnić można wyłączając wszystkie śmieci podpowiadające i udostępniające dane statystyczne, nie wspomniałem ze to robię , bo sam mam poblokowane na maksa wszystkie statystyki reklamy, czy nawet wyłączony dostęp wszystkich programów z microsoftu do jakichkolwiek danych. I tu fakt utrudnić trzeba na maxa , ale żeby tak bardzo być nie na win10 , gdzie system jest naprawdę duzo lepszy niż 7? W 7 średnio co tydzień się coś wysypało jakieś błędy itp , na win 10 nie miałem takiej sytuacji. Fakt raz mnie szlag już zdążył trafić jak się uruchomił ponownie system z aktualizacją a musiałem akurat wówczas skorzystać z komputera.
co do instalacji natablecie i przenoszenie informacji itp, to jest chyba juz jakaś dziwna paranoja:P Sorki nie chodzi mi o obrazanie. Tylko to już takie pozanormalne:P w tych czasach.
JA też nie ma żadnego konta fb i innych i dlatego wbijając moje imie i nazwisko nawet mojego zdjecia w google nie ma :)

Dlatego podsumowujac, jako uzytkownik win 10 jestem zadowolony, stary sprzet działa płynniej, noiwy nie miał nigdy zwiechy czy błędu, wszystkie łatki bezpieczeństwa sa aktualizowane, więc mniejsze prawdopodobieństwo wirusów.
System szybki i sprawny. Faktycznie problem w aplikacjach specjalistycznych jest i to potwierdzone, ale do użytku prywatnego nie widze powodu by pozostawać na 7.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2017, 15:47 przez Kopytko, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

Kopytko pisze:Pamiętajcie ,ze wiele z tych inwigilowanych rzeczy , tych najbardziej otwartych można w windowsie wyłączyć, a resztę na stronie microsoftu. tak wiec wysyłane są tylko statystyki nic nie mówiące o nas.
Utrudnić można wyłączając wszystkie śmieci podpowiadające i udostępniające dane statystyczne, nie wspomniałem ze to robię , bo sam mam poblokowane na maksa wszystkie statystyki reklamy, czy nawet wyłączony dostęp wszystkich programów z microsoftu do jakichkolwiek danych. I tu fakt utrudnić trzeba na maxa , ale żeby tak bardzo być nie na win10 , gdzie system jest naprawdę duzo lepszy niż 7? W 7 średnio co tydzień się coś wysypało jakieś błędy itp , na win 10 nie miałem takiej sytuacji. Fakt raz mnie szlag już zdążył trafić jak się uruchomił ponownie system z aktualizacją a musiałem akurat wówczas skorzystać z komputera.
co do instalacji natablecie i przenoszenie informacji itp, to jest chyba juz jakaś dziwna paranoja:P Sorki nie chodzi mi o obrazanie. Tylko to już takie pozanormalne:P w tych czasach.
JA też nie ma żadnego konta fb i innych i dlatego wbijając moje imie i nazwisko nawet mojego zdjecia w google nie ma :)
Wydaje mi się że ta blokada to jest pozorna... dostęp napewno maja.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: win 7 czy 10

Post autor: Kopytko »

dodi pisze:
Wydaje mi się że ta blokada to jest pozorna... dostęp napewno maja.
Na pewno mają i to jest pewne, choćby zapytanie o aktualizacje to już wysłanie informacji co masz aktualnie na komputerze.
Ale nie mają już takiej ilosci i tak szczegółowych informacji , choćby o przeglądanych stronach.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: win 7 czy 10

Post autor: Marcin3D »

Chodzi o to że win7 udostępnia wiele informacji nieoficjalnie, a win10 oficjalnie, a nowe aktualizacje wymuszone także przepisami unijnymi wniosły że możesz zablokować większość udostępniania informacji ale ja bym tak tego się nie bał bo w większości przypadków to wygodne rzeczy i umilające użytkowanie, niestety takie czasy że śledzenie użytkownika komputera, laptopa, fona to norma w marketingu itp.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: virgin71 »

dodi pisze:A czy takie coś jest w 100% pewne i legalne? Pierwszy raz się z tym spotykam ponieważ jak pisałem na długi czas odpuściłem PC i nie jestem na bierząco .

Zobacz ofertę: Windows 10 PRO PL 32/64 BIT - AUTOMAT 24/7 - FV23%
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6811500686
Równie dobrze możesz pobrać pirata.
https://www.dobreprogramy.pl/Handel-klu ... 79206.html i wiele innych podobnych spraw.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: win 7 czy 10

Post autor: Kopytko »

]Ja powiem tak
kupiłem za 99zł
najpierw pisałem do właściciela konta i dostałem od nich na maila że są to czyste elektroniczne wersje OEM nigdy nie używane, i ,ze nie mogę jej użyć nigdzie indziej jak na komputerze na którym zainstaluje to pierwszy raz. To mi odpisali .
Klucz został przyjęty przez nowo instalowany system ściągnięty z oficjalnej strony microsoftu , bez najmniejszego problemu ( było to 3 tygodnie temu).
Dostałem na to FV.
Czyli zgodnie z tym :

Kod: Zaznacz cały

Transakcja ta wiąże się z przeniesieniem prawa własności. TSUE - Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - Najwyższy organ w Unii Europejskiej. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych należy rozumieć w taki sposób, że drugi nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą się powołać na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpanie prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego. Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11).
Powinno być wszystko legalnie, mam dowód zakupu. Jeżeli się Ci nie spieszy , kup wersje z naklejką , droższe o 20zł ale czekasz na przesyłkę pocztowa , ja skorzystałem z elektronicznej wersji bo zapomniałem wcześniej kupić system.
Co do wersji za 29zł , bałbym się tego użyć.

Druga sprawa ,ze trzeba mieć świadomość, ze jak wyskoczy kiedyś na pulpicie info ,ze system zablokowany bo piracki lub zablokowany, to nie zrobić nic innego jak grzecznie zadzwonić i zapłaciś na konto microsoftu pełną sumkę za nowy system:)

To tak jak z paliwem, mozna lać byle co na stacjach śmietnikach bo taniej , albo lać na firmowych ( choć i to bywa wątpliwe:P ) , lejac na mikro niepewnych mamy jednak jakąś świadomość, ze moze to wpłynąć na późniejsze działanie auta.


PS EDIT: Teraz to sie osrałem:P konto użytkownika u którego kupiłem już nic nie sprzedaje, albo skończyły mu sie licencje na sprzedaż albo były jumane:P :/ Aukcja z moim zakupem usunięta przez allegro :/
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”