win 7 czy 10

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 3
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: win 7 czy 10

Post autor: samezrp »

dodi pisze:Odłącz telefon stacjonarny , pozbądź się komórki, kart,komputera,tableta,zegarka, nie korzystaj z internetu , nie korzystaj z telefonu nawet obcego, wychodząc z domu zakładaj kaptur to wtedy będziesz trochę więcej prywatności.
Z całym szacunkiem, ale chyba nie do końca zrozumiałeś. Napisałem, że nie będę ułatwiał, a nie że się nie da mnie namierzyć czy że da się w 100% zabezpieczyć.
Po prostu jak mogę to nie ułatwiam i nie stosuję zasady "nie mam nic do ukrycia". Mam i jak będę mógł, to ukryję, a jak nie będę chciał, to nie pokażę.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: win 7 czy 10

Post autor: Kopytko »

samezrp pisze: "nie mam nic do ukrycia". .
Zbyt do siebie to wziąłeś. Nie chodziło mi o to w taki sposób jak to przedstawiasz.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 3
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: win 7 czy 10

Post autor: samezrp »

Kopytko pisze: Zbyt do siebie to wziąłeś. Nie chodziło mi o to w taki sposób jak to przedstawiasz.
Poczekaj... bo się pogubiłem, nie odpowiadałem na Twojego maila ;)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: virgin71 »

dodi pisze:
McKee pisze:A o paserstwie słyszałeś. Cena była podejrzanie niska / odbiegająca od sugerowanej przez producenta - masz prawo (obowiązek?) podejrzewać, że soft pochodzi z nielegalnego źródła. Jeżeli podajesz analogię do sklepu z ubraniami to Windows też kup w sklepie (fizycznym). Wszyscy wiedzą (?) że na allegro handel podejrzanym oprogramowaniem kwitnie - w razie problemów będzie trudno się wytłumaczyć.

Ale ... przecież masz 7-kę? Legalną zakładam, a jeżeli tak to możesz ją zaktualizować do Windows 10. Ten sam numer / te same papiery. Tylko trzeba poszukać odpowiedniej strony i na niej zeznać (zakładam że uczciwie), że jesteś lekko upośledzony (ja na przykład niedowidzę, ale jak ktoś jeszcze nie wyemigrował to może zeznać, że umysłowo ;) (przepraszam naprawdę tak nie myślę, ale nie mogłem się powstrzymać)). Darmowa aktualizacja 7,8,8.1 --> 10 się skończyła, ale tylko dla zdrowych ludzi. Ci którzy potrzebują technologii "assistive" wbudowanych w 10-kę mogą wciąż dokonać DARMOWEJ aktualizacji :piwo:
Więcej szczegółów pod adresem "https:// www. microsoft. com/en-us /accessibility /windows10upgrade" (pokazujcie spacje z linka - wielki brat patrzy ;))
Dzięki za linka :)

Co do paserstwa to nie wiem jak to prawnie wyglada ale w moim przykładzie kupuje od firmy. Idąc Twoim tokiem myślenia jeśli kupię cokolwiek na Allegro to mam duże szanse zostać paserem .
Przyjmijmy, że kupiłeś kradziony samochód. Policja go znalazła, ty masz fakturę. Myślisz, że policja nie zarekwiruje go, bo masz fakturę? Ty się możesz sądzić ze sprzedawcą przez kolejne 10 lat i tyle.
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

virgin71 pisze:
dodi pisze:
McKee pisze:A o paserstwie słyszałeś. Cena była podejrzanie niska / odbiegająca od sugerowanej przez producenta - masz prawo (obowiązek?) podejrzewać, że soft pochodzi z nielegalnego źródła. Jeżeli podajesz analogię do sklepu z ubraniami to Windows też kup w sklepie (fizycznym). Wszyscy wiedzą (?) że na allegro handel podejrzanym oprogramowaniem kwitnie - w razie problemów będzie trudno się wytłumaczyć.

Ale ... przecież masz 7-kę? Legalną zakładam, a jeżeli tak to możesz ją zaktualizować do Windows 10. Ten sam numer / te same papiery. Tylko trzeba poszukać odpowiedniej strony i na niej zeznać (zakładam że uczciwie), że jesteś lekko upośledzony (ja na przykład niedowidzę, ale jak ktoś jeszcze nie wyemigrował to może zeznać, że umysłowo ;) (przepraszam naprawdę tak nie myślę, ale nie mogłem się powstrzymać)). Darmowa aktualizacja 7,8,8.1 --> 10 się skończyła, ale tylko dla zdrowych ludzi. Ci którzy potrzebują technologii "assistive" wbudowanych w 10-kę mogą wciąż dokonać DARMOWEJ aktualizacji :piwo:
Więcej szczegółów pod adresem "https:// www. microsoft. com/en-us /accessibility /windows10upgrade" (pokazujcie spacje z linka - wielki brat patrzy ;))
Dzięki za linka :)

Co do paserstwa to nie wiem jak to prawnie wyglada ale w moim przykładzie kupuje od firmy. Idąc Twoim tokiem myślenia jeśli kupię cokolwiek na Allegro to mam duże szanse zostać paserem .
Przyjmijmy, że kupiłeś kradziony samochód. Policja go znalazła, ty masz fakturę. Myślisz, że policja nie zarekwiruje go, bo masz fakturę? Ty się możesz sądzić ze sprzedawcą przez kolejne 10 lat i tyle.
Zarekwiruje. Ale ze tym przypadku bedziesz świadkiem a nie paserem . Naginasz trochę
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: virgin71 »

To nie ja napisałem, że paserem - ale prawda jest taka, że będziesz paserem, a nie świadkiem:)
Każdy prawnik udowodni Ci, że cena jest niższa niż średnia z euro-jakiejś tam książki. Lajf is brutal. Prawo nie jest logiczne.
http://www.motofakty.pl/artykul/co-groz ... -auta.html
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: win 7 czy 10

Post autor: Marcin3D »

Jedyne zagrożenie istotne to że nagle pewnego dnia nasz komputer przy logowaniu wyświetli okno do wpisania klucza i trzeba będzie trzeba lecieć do sklepu po legalny system albo odzyskiwać pliki z dysku, a jeśli ktoś jeszcze sobie włączy szyfrowanie to ma pozamiatane.
Druga sprawa to komercyjne wykorzystanie, tu nie ma zmiłuj się i faktura za nielegalne oprogramowanie nie ma tu żadnego znaczenia, ewentualna kontrola zawsze jest z osobami zainteresowanymi czyli albo od producentów softu albo z kancelarii prawnej, kary są duże.
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

Marcin3D pisze:Jedyne zagrożenie istotne to że nagle pewnego dnia nasz komputer przy logowaniu wyświetli okno do wpisania klucza i trzeba będzie trzeba lecieć do sklepu po legalny system albo odzyskiwać pliki z dysku, a jeśli ktoś jeszcze sobie włączy szyfrowanie to ma pozamiatane.
Druga sprawa to komercyjne wykorzystanie, tu nie ma zmiłuj się i faktura za nielegalne oprogramowanie nie ma tu żadnego znaczenia, ewentualna kontrola zawsze jest z osobami zainteresowanymi czyli albo od producentów softu albo z kancelarii prawnej, kary są duże.
Masz racje , ja sprawę odpuściłem bo mogłem zrobić update do 10
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: win 7 czy 10

Post autor: McKee »

Marcin3D pisze:Jedyne zagrożenie istotne to że nagle pewnego dnia nasz komputer przy logowaniu wyświetli okno do wpisania klucza i trzeba będzie trzeba lecieć do sklepu po legalny system albo odzyskiwać pliki z dysku, a jeśli ktoś jeszcze sobie włączy szyfrowanie to ma pozamiatane.
Bzdura kompletna. Nie strasz ludzi. :devil:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”