win 7 czy 10

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: win 7 czy 10

Post autor: Marcin3D »

Jeśli chcecie mieć pewność co do legalności to trzeba przejść weryfikacje telefonicznie, dość szybko to idzie w języku polskim z automatem, który weryfikuje i podaje klucze do wstukania przez telefon itd, wtedy mamy 99% szansy że system legalny.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5844
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: dziobu »

Marcin3D pisze:Jeśli chcecie mieć pewność co do legalności to trzeba przejść weryfikacje telefonicznie, dość szybko to idzie w języku polskim z automatem, który weryfikuje i podaje klucze do wstukania przez telefon itd, wtedy mamy 99% szansy że system legalny.
Przecież to jest dokładnie to samo co przez sieć.

Czasem jak telefon nie jest w stanie potwierdzić klucza to zgłasza się operator (trafiłem kiedyś na jakąś laseczkę, pozdrawiam) z którym można chwilę pogadać o dupie Maryni, pochwalić się cyferkami z naklejki i odblokowuje kod (najprawdopodobniej ktoś wygenerował sobie kod taki jak mój, bo mi powiedziała że aktywowałem we Włoszech kilkanaście systemów jednego dnia). I tylko dwa razy potwierdzałem telefonicznie posiadanie naklejki; tak to tylko telefon i rozmowa z automatem.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: win 7 czy 10

Post autor: virgin71 »

Kopytko pisze:

Kod: Zaznacz cały

Transakcja ta wiąże się z przeniesieniem prawa własności. TSUE - Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - Najwyższy organ w Unii Europejskiej. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych należy rozumieć w taki sposób, że drugi nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą się powołać na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpanie prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego. Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11).
PS EDIT: Teraz to sie osrałem:P konto użytkownika u którego kupiłem już nic nie sprzedaje, albo skończyły mu sie licencje na sprzedaż albo były jumane:P :/ Aukcja z moim zakupem usunięta przez allegro :/
Powyższy paragraf to tylko ściema. Allegro razem M$ tępią te aukcje, bo to wszystko jest nielegalne, nawet jak dają FV. W razie kontroli firmy, ta licencja od razu jest podważana i jest nakazane kupienie nowej (+krotność w ramach kary). Been there, done that.

Mam klienta, który (na szczęście tylko x1) kupił taką licencję, bo ja za system chciałem 500zł, a te kody są w cenach 12-300zł w zależności od aukcji i bezczelności sprzedającego. Żaden certyfikat. Tylko pełna licencja, typowo sklepowa - retail. Inaczej wyrzucacie kasę w błoto. Te klucze są warte tyle co nic (na ebay 0,99$).
Marcin3D pisze:Jeśli chcecie mieć pewność co do legalności to trzeba przejść weryfikacje telefonicznie, dość szybko to idzie w języku polskim z automatem, który weryfikuje i podaje klucze do wstukania przez telefon itd, wtedy mamy 99% szansy że system legalny.
Nie prawda. Kod może się aktywować przez sieć, przez operatora i przez telefoniczny automat. To nie ma związku z jego legalnością. To jest tylko kod aktywacyjny i tam dokonywana jest aktywacja, a nie weryfikacja pod względem legalności.
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: win 7 czy 10

Post autor: Marcin3D »

Problem jest taki że przepisy unijne wymuszają na M$ respektowanie licencji OEM, a w swoich przepisach licencyjnych zabraniają instalacji OEM na dowolnym sprzęcie, klucze na allegro zazwyczaj są z innych rynków niż EU.
Wszystko jest ok z kluczem za 20zł do czasu jak sprzedawca/dystrybutor beknie za to i wtedy klucze trafiają na czarną listę, o ile prywatny użytkownik nie musi się tym przejmować generalnie to już przy wykorzystaniu komercyjnym mogą być kłopoty.
Nawet jeśli jest to przypadek 1 na 100 to czy ktoś z nas chciałby być tym jedynym, który będzie musiał ponieść kary i to dość spore ?

Weryfikacja telefoniczna, nie u pani tylko w automacie powoduje że klucz jest wprowadzany do systemu, który wypluwa weryfikacje i autoryzujemy że klucz istnieje, jeśli chcemy temat drążyć inaczej to pani w telefonie może nam potwierdzić autentyczność klucza ale to nic nie wnosi do tematu bo już wiele razy takie potwierdzenie było na kluczach, które okazały się kradzione czy z innego rynku.
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

virgin71 pisze:
Kopytko pisze:

Kod: Zaznacz cały

Transakcja ta wiąże się z przeniesieniem prawa własności. TSUE - Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - Najwyższy organ w Unii Europejskiej. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych należy rozumieć w taki sposób, że drugi nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą się powołać na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpanie prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego. Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11).
PS EDIT: Teraz to sie osrałem:P konto użytkownika u którego kupiłem już nic nie sprzedaje, albo skończyły mu sie licencje na sprzedaż albo były jumane:P :/ Aukcja z moim zakupem usunięta przez allegro :/
Powyższy paragraf to tylko ściema. Allegro razem M$ tępią te aukcje, bo to wszystko jest nielegalne, nawet jak dają FV. W razie kontroli firmy, ta licencja od razu jest podważana i jest nakazane kupienie nowej (+krotność w ramach kary). Been there, done that.

Mam klienta, który (na szczęście tylko x1) kupił taką licencję, bo ja za system chciałem 500zł, a te kody są w cenach 12-300zł w zależności od aukcji i bezczelności sprzedającego. Żaden certyfikat. Tylko pełna licencja, typowo sklepowa - retail. Inaczej wyrzucacie kasę w błoto. Te klucze są warte tyle co nic (na ebay 0,99$).
Marcin3D pisze:Jeśli chcecie mieć pewność co do legalności to trzeba przejść weryfikacje telefonicznie, dość szybko to idzie w języku polskim z automatem, który weryfikuje i podaje klucze do wstukania przez telefon itd, wtedy mamy 99% szansy że system legalny.
Nie prawda. Kod może się aktywować przez sieć, przez operatora i przez telefoniczny automat. To nie ma związku z jego legalnością. To jest tylko kod aktywacyjny i tam dokonywana jest aktywacja, a nie weryfikacja pod względem legalności.
To jak sprawdzisz legalność?
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

Marcin3D pisze:Problem jest taki że przepisy unijne wymuszają na M$ respektowanie licencji OEM, a w swoich przepisach licencyjnych zabraniają instalacji OEM na dowolnym sprzęcie, klucze na allegro zazwyczaj są z innych rynków niż EU.
Wszystko jest ok z kluczem za 20zł do czasu jak sprzedawca/dystrybutor beknie za to i wtedy klucze trafiają na czarną listę, o ile prywatny użytkownik nie musi się tym przejmować generalnie to już przy wykorzystaniu komercyjnym mogą być kłopoty.
Nawet jeśli jest to przypadek 1 na 100 to czy ktoś z nas chciałby być tym jedynym, który będzie musiał ponieść kary i to dość spore ?

Weryfikacja telefoniczna, nie u pani tylko w automacie powoduje że klucz jest wprowadzany do systemu, który wypluwa weryfikacje i autoryzujemy że klucz istnieje, jeśli chcemy temat drążyć inaczej to pani w telefonie może nam potwierdzić autentyczność klucza ale to nic nie wnosi do tematu bo już wiele razy takie potwierdzenie było na kluczach, które okazały się kradzione czy z innego rynku.
Z innego rynku nie można wykorzystać klucza?
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

To, kupuje np. Na Allegro taki Windows 10 jako osoba fizyczna . Płace 100zl dostaje fakturę , instaluje i używam . I nagle ktoś mi zarzuca że ten system jest nielegalny to niby dlaczego miałbym ponieść konsekwencje ? Mam dokument zakupu od firmy . Jak idę do sklepu z ubraniami , kupię spodnie, dostaje fakturę to też mogę być posadzony o kradzież jeśli sprzedawca je kupił faktycznie z kradzieży? Nielogiczne, wg mnie ja jako kupujący nie odpowiadam za to. Kupując na Allegro nie mam obowiązku sprawdzanie skąd sprzedawca ma towar.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: win 7 czy 10

Post autor: McKee »

A o paserstwie słyszałeś. Cena była podejrzanie niska / odbiegająca od sugerowanej przez producenta - masz prawo (obowiązek?) podejrzewać, że soft pochodzi z nielegalnego źródła. Jeżeli podajesz analogię do sklepu z ubraniami to Windows też kup w sklepie (fizycznym). Wszyscy wiedzą (?) że na allegro handel podejrzanym oprogramowaniem kwitnie - w razie problemów będzie trudno się wytłumaczyć.

Ale ... przecież masz 7-kę? Legalną zakładam, a jeżeli tak to możesz ją zaktualizować do Windows 10. Ten sam numer / te same papiery. Tylko trzeba poszukać odpowiedniej strony i na niej zeznać (zakładam że uczciwie), że jesteś lekko upośledzony (ja na przykład niedowidzę, ale jak ktoś jeszcze nie wyemigrował to może zeznać, że umysłowo ;) (przepraszam naprawdę tak nie myślę, ale nie mogłem się powstrzymać)). Darmowa aktualizacja 7,8,8.1 --> 10 się skończyła, ale tylko dla zdrowych ludzi. Ci którzy potrzebują technologii "assistive" wbudowanych w 10-kę mogą wciąż dokonać DARMOWEJ aktualizacji :piwo:
Więcej szczegółów pod adresem "https:// www. microsoft. com/en-us /accessibility /windows10upgrade" (pokazujcie spacje z linka - wielki brat patrzy ;))
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: win 7 czy 10

Post autor: dodi »

McKee pisze:A o paserstwie słyszałeś. Cena była podejrzanie niska / odbiegająca od sugerowanej przez producenta - masz prawo (obowiązek?) podejrzewać, że soft pochodzi z nielegalnego źródła. Jeżeli podajesz analogię do sklepu z ubraniami to Windows też kup w sklepie (fizycznym). Wszyscy wiedzą (?) że na allegro handel podejrzanym oprogramowaniem kwitnie - w razie problemów będzie trudno się wytłumaczyć.

Ale ... przecież masz 7-kę? Legalną zakładam, a jeżeli tak to możesz ją zaktualizować do Windows 10. Ten sam numer / te same papiery. Tylko trzeba poszukać odpowiedniej strony i na niej zeznać (zakładam że uczciwie), że jesteś lekko upośledzony (ja na przykład niedowidzę, ale jak ktoś jeszcze nie wyemigrował to może zeznać, że umysłowo ;) (przepraszam naprawdę tak nie myślę, ale nie mogłem się powstrzymać)). Darmowa aktualizacja 7,8,8.1 --> 10 się skończyła, ale tylko dla zdrowych ludzi. Ci którzy potrzebują technologii "assistive" wbudowanych w 10-kę mogą wciąż dokonać DARMOWEJ aktualizacji :piwo:
Więcej szczegółów pod adresem "https:// www. microsoft. com/en-us /accessibility /windows10upgrade" (pokazujcie spacje z linka - wielki brat patrzy ;))
Dzięki za linka :)

Co do paserstwa to nie wiem jak to prawnie wyglada ale w moim przykładzie kupuje od firmy. Idąc Twoim tokiem myślenia jeśli kupię cokolwiek na Allegro to mam duże szanse zostać paserem .
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: win 7 czy 10

Post autor: McKee »

dodi pisze:Idąc Twoim tokiem myślenia jeśli kupię cokolwiek na Allegro to mam duże szanse zostać paserem .
Tak - jeżeli kupujesz oprogramowanie to (niestety) tak.
Sorry, taki mamy klimat.
Tak jest i Allegro z tym nic nie robi (a potem ludzie mogą mieć problemy - informacja z pierwszej ręki).

PS.: Od jakiej firmy kupujesz? Fakturę VAT ci na kolanie dowolny bezdomny wystawi. Firma za rok, może krócej zniknie z Allegro i co im zrobisz? (zobacz co Kopytko napisał). A jeszcze się okaże, że firma nigdy nie istniała i niesłusznie VAT odprowadziłeś, i już masz skarbówkę na karku.
:no:
Ostatnio zmieniony 23 paź 2017, 20:40 przez McKee, łącznie zmieniany 1 raz.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”