Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
jarhead
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 03 wrz 2017, 20:45
x 3

Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

Post autor: jarhead »

Wieczór.
Wczoraj po sformatowaniu i ponownym zbootowaniu karty do Raspberry wziąłem się za konfigurowanie sieci WiFi.
Zrobiłem wszystko zgodnie z poleceniami tutorialu tzn. podałem SSID hasło WPA/WPA2 itd.. ale niestety ani Extender ani Główny router nie widzi IP Raspberry (rozumiem, że Rasp samo powinno się podłączyć bez konieczności robienia acces przycisku WPA na repeaterze?)
Pokój gdzie jest drukarka jest na piętrze i jest konieczność korzystania z repeatera - sieć z głównego routera nawet nie jest widoczna TP-Link Wzmacniacz WiFi TL-WA860RE N300 EXTENDER (tak samo podłączony jest laptop)
SSID i Hasło do Repeatera jest takie jak na głównym routerze. Dodam, że mam Neostrade i każde wyłączenie zasilania wiąże się ze zmianą IP, ale Repeater wtedy sam się konfiguruje z głównym routerem.
I teraz jak żyć i zrobić by Rasp połączyło się z Repeaterem??
Mendel90 by PrzemoS
jarhead
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 03 wrz 2017, 20:45
x 3

Re: Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

Post autor: jarhead »

Dodam, że mam Raspberry PI 3 + WiFi
Mendel90 by PrzemoS
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

Post autor: samezrp »

A co mówi log uruchomieniowy RPi?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

Post autor: Kopytko »

wklej tu tekst z pliku network, zmien tylko tymczasowo swoja nazwe i haslo na XXXXXX , przeciez to bez znaczenia co Twój routher robi i do czego jest wpięty, ty się podłączasz niezależnie od tego. Chyba że masz wifi 5GHz , to raspi go nie widzi.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: Raspberry PI przez TP Link EXTENDER

Post autor: grzybu »

U mnie też malinki mają jakiś dziwny problem z łączeniem się do wifi kiedy jest włączony extender. Ja u siebie rozwiązałem problem łącząc malinkę kablem do switcha bo nie chciało już mi się wyłączać extendera za każdym razem jak restartowałem malinkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”