Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: dragonn »

Na początek to ja bym poinformował producenta że nieudostępnianie kodu softu jeśli bazuje on na Marlinie jest nielegalne i mówię to całkiem poważnie. O ile widzę to niemiecka firma która powinna się takim czymś przejąć.

Co do drugiej opcji jeśli płytka nie bazuje na RAMPS czy jakimś innym układzie to jest z tym dużo roboty.
sawko78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:22

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: sawko78 »

Patrząc na układ mojej płyty i płyt typu ramps jest to jak by hybryda połączenie arduino z rampsem więc nie powinno być problemu. Sterowania grzałek są sterowane mosfetami wyjścia na silniki podobnie czujniki takze. Jestem w stanie sprawdzić każda nóżkę atmegi i przypisać jej funkcję. Myślę że z tym było by najwięcej problemu. Najpierw zapytam o kod źródłowy z możliwością przepisania czujnika z drugiego extrudera do pierwszego.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: dragonn »

Jak dostaniesz sam kod źródłowy to dam radę sam pomóc z tym.
sawko78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:22

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: sawko78 »

hmm dostałem odp. że niby kody są dostępne na ich stronie, na którą obecnie nie można się zalogować :/ . Oczywiście posiadam to co jest w dziale download kiedyś udało mi się zassać . Dostępny jest tam jakiś magiczny program Bootloader_PC_Tool_Setup_1.2.2.227 , oraz firmware z rozszerzeniem . srec . W odpowiedzi napisano że wsad nie zawiera bootloadera i nie można wgrać go za pomocą USB . Czy będę mógł go wgrać za pomocą np. USBASp ? na płycie jest złącze czyżby do jakieś programatora ? Zaznaczone na czerwono. Będę się upierał co do przesłania kodu źródłowego oczywiście.
Załączniki
InkedIMAG0329_LI.jpg
bootloader_PC_Tool
bootloader_PC_Tool
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 17:11 przez sawko78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: dragonn »

Tak bootloader spokojnie wgrasz przez USBasp, zresztą samo firmware też, nie musisz mieć bootloader do działania Marlina.
sawko78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:22

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: sawko78 »

ok ale co to te wsady .srec szukam i nic nie mogę znaleźć czym to otworzyć ? oni twierdza że są na stronie ale mi się wydaje że są tam tylko gotowe pliki do wgrania za pomocą jakiegoś sprytnego serwisowego programatora. Mam wrażenie że chą mnie zbyć ale będę się upierał o te kody bez tego bedzie lipa. No chyba że kupię RAMPS i go ostawię pod hardware jaki posiadam szkoda tylko oryginalniej płyty.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: RE: Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: mcxmcx »

sawko78 pisze:ok ale co to te wsady .srec szukam i nic nie mogę znaleźć czym to otworzyć ? oni twierdza że są na stronie ale mi się wydaje że są tam tylko gotowe pliki do wgrania za pomocą jakiegoś sprytnego serwisowego programatora. Mam wrażenie że chą mnie zbyć ale będę się upierał o te kody bez tego bedzie lipa. No chyba że kupię RAMPS i go ostawię pod hardware jaki posiadam szkoda tylko oryginalniej płyty.
Musisz pytać o source code, Nie o bin.

Ansrec to jest format do trzymania binarnek w pliku tekstowym, tak właściwie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: RE: Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: mcxmcx »

sawko78 pisze:ok ale co to te wsady .srec szukam i nic nie mogę znaleźć czym to otworzyć ? oni twierdza że są na stronie ale mi się wydaje że są tam tylko gotowe pliki do wgrania za pomocą jakiegoś sprytnego serwisowego programatora. Mam wrażenie że chą mnie zbyć ale będę się upierał o te kody bez tego bedzie lipa. No chyba że kupię RAMPS i go ostawię pod hardware jaki posiadam szkoda tylko oryginalniej płyty.
Musisz pytać o source code, Nie o bin.

Ansrec to jest format do trzymania binarnek w pliku tekstowym, tak właściwie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
sawko78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:22

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: sawko78 »

Właśnie otrzymałem odp że niestety nie mogą mi udostępnić kodu źródłowego. Muszę jakoś poprosić może nich sami dokonają zmiany czujnika i skompilują mi wsad ? Dziwne że kod MERLINA który jest Open Source 3D Printer Firmware.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: dragonn »

sawko78 pisze:Właśnie otrzymałem odp że niestety nie mogą mi udostępnić kodu źródłowego. Muszę jakoś poprosić może nich sami dokonają zmiany czujnika i skompilują mi wsad ? Dziwne że kod MERLINA który jest Open Source 3D Printer Firmware.
Wyślij im linka do tego https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... .x/LICENSE i tego
https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... +Violation i zapytaj jak nie mogą?! Oni muszą, a jaką że nie są chińską firmą to autorzy Marlina mogą dochodzić swoich praw drogą sądową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”