Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 21
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: dziobu »

Jeśli wyprowadziłeś prawidłowo miso, mosi, sck, reset i masę to jest jeszcze jedna opcja. W fuse bitach można...zablokować ISP. Uruchomiłeś w końcu ichnie programowanie przez USB?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 21
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: dziobu »

Chwila. Dokumentacja do 1281 mówi że tam jest tylko JTAG. Nie ma ISP... (jest bootloader po SPI (?))
Potrzebujesz piny TCK, TMS, TDI i TDO. Po ludzku: PF4, PF5, PF6 i PF7. I one nie będą pasować do współczesnego ISP (mimo/mosi/clk).

Z tego co rozumiem to potrzebujesz czegoś pokroju AVR ISP mkI/mkII żeby to zaprogramować. Nie miałem nigdy do czynienia z tym uC ale może ktoś tu by to mógł potwierdzić. Zauważ że wszędzie w opisach programatorów nie ma tego procesora.

(od dawna w AVRach nie siedzę także jak nabzdurałem to może ktoś by to sprostował)

Jakbyś odpalił programowanie ichnim softem to masz srega. Powinien działać.
Załączniki
program_mod_sreg.rar
(37.7 KiB) Pobrany 146 razy
sawko78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:22

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: sawko78 »

Ja pie.... oszaleje z tym prockiem nie wiem jak się do niego dobrać. ISP nawet nie wykrywa. Widziałem że łączą się przez JTAG niestety nie mam takiego programatora. Ich oprogramowanie ruszyło na starym lapku z win xp mogę zaznaczyć USB lecz nie mam guzika reset, którego mam niby użyć i program nie rusza. Teoretycznie reset i podciągnięcie GND jak w ISP nic nie daje :( Szukam dalej .
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 21
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: dziobu »

Teoretycznie potrzebne Ci takie coś:
http://allegro.pl/programator-avr-prog- ... 01147.html
http://allegro.pl/usb-avr-box-ii-stk500 ... 55030.html

Nie wiem jak działa ten program na PC ale po kliknięciu połącz/programuj/cokolwiek jest chwilka? Próbowałeś wtedy zresetować sam procesor?
Czy jesteś pewien że u Ciebie w drukarce da się program zaktualizować? Albo napisz do nich że chcesz program zaktualizować i nie wiesz jak to zrobić ich narzędziami.
sawko78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:22

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: sawko78 »

Tak wiem znam te programatory , obecnie nie mam do nich dostępu . Co do wgrania firmware to sami mnie wysłali na ich stronę "download" gdzie jest ten cały bootloader tool i firmware razem z manualem. ( Umieściłem go w poście Postautor: sawko78 » 08 gru 2017, 18:31 ) Jedyna różnica że moja drukarka nie ma tego całego reset switcha. Program nie chciał ruszyć na win 10 ruszył na win xp lecz nie mogę wgrać bootloadera bo nie wiem jak uruchomić komendę reset device . Teoretycznie podanie masy na reset powinno działać lecz niestety nic go nie rusza. Zadałem pytanie o magiczny guzik , tyle że mamy weekend i odp. zapewne nadejdzie w pon. około 10 :(
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 21
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: dziobu »

Tak, widziałem że tamto wrzuciłeś. Nie zauważyłem tylko że to Atmelowskie narzędzie, a nie ichnie. Spróbuj użyć nowszej wersji do aktualizacji w systemie: http://www.atmel.com/tools/FLIP.aspx
sawko78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:22

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: sawko78 »

FLIPA odpaliłem już w piątek też nie widzi urządzenia. Generalnie żaden mi znany program nie widzi procka . Jedynie programy od drukarki je wykrywają REPETIER HOST i G3DMAKER . Żaden program do wsadów nie reaguje, muszę chyba poczekać do jutra i bombardować ich pytaniami. Cholerka jak można zablokować tak procek żeby nie było do niego dostępu ? Podejrzewam że nawet ten reset device który się pojawia przy bootloader jest jakoś ustawiony programowo w procku. Standardowy reset nic nie uruchamia. Kolejna ewentualność to jakiś prosty myk na który nie mogę wpaść.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: McKee »

Powiem tak: mogą cię kompletnie olać w kwestii (darmowych) odpowiedzi na pytania. Mają prawo (i nie prowadzą biznesu charytatywnie przecież). Mogą żądać kasy za naprawę albo za pomoc (moim zdaniem nawet powinni :devil:). Ale muszą udostępnić (darmowo) źródła oprogramowania (wraz ze wszystkimi wprowadzonymi przez nich modyfikacjami).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 21
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: dziobu »

McKee pisze:Powiem tak: mogą cię kompletnie olać w kwestii (darmowych) odpowiedzi na pytania. Mają prawo (i nie prowadzą biznesu charytatywnie przecież). Mogą żądać kasy za naprawę albo za pomoc (moim zdaniem nawet powinni :devil:).
No to mamy zasadniczo różne podejścia.
Nigdy nie spuściłem starego klienta (chyba że skrajnie upierdliwy) ani nie wykręcam się od uruchomienia staroci. Czasem mówię wprost że to bez sensu czy że nie zadziała; ale przeważnie się udaje.

I nie oszukujmy się - czy to duży problem napisać jak załadować program? Nawet od niechcenia że jtag jest wyprowadzony na pinach xxx i albo trzeba zrobić to tak i tak. Albo że się nie da i mogą sprzedać nową płytkę. Dwa-trzy zdania i mają zadowolonego klienta, albo przynajmniej rozwiązany problem i czystą sprawę dla obu stron.

A tak zostanie wątek z informacją, napiszę ładnie żeby się poprawnie zindeksowało: że producent drukarki Profi3dMake, niemiecka firma 3DFactories łamie licencję oprogramowania Marlin nie udostępniając kodów źródłowych ;)
sawko78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 65
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:22

Re: Brak odczytu temepratury extrudera po awarii

Post autor: sawko78 »

Generalnie sam też uważam, że klientowi należy w miarę możliwości pomóc. Sam często nawet telefonicznie pomagam podłączyć przedziwne tematy . Kasa to nie wszystko dobre imię też jest ważne. Swoją drogą rzadko można spotkać taką pomoc jak Wy przedstawiacie za co bardzo dziękuję. Obecnie na forach króluje hejt i wyśmiewanie że ktoś czegoś nie wie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”