OctoPi vs Livebox - problem z łącznością

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

OctoPi vs Livebox - problem z łącznością

Post autor: corristo25 »

Działało, działało i przestało.

Początkowo miałem problem z łączeniem OctoPi po ustawieniu stałego IP w liveboxie. W końcu po XX restartach jednego i drugie zaczęło działąć.
Następnie ustawiłem dostęp z zewnątrz wg https://printoid.net/access-octoprint-f ... -internet/
Działa!
Po dwóch tygodniach przerwy, podłączam raspiego i problem.
W liveboxie widoczne połączenie, widoczne IP.
Niestety w przeglądarce nie ma szans na otwarcie po IP, brak serwera bla bla.
Usunąłem w Liveboxie ustawienia dostępu z zewnątrz, stałe IP. Dalej nie chce odpalić.

Ktoś coś? W tej kwestii jestem zielony i tylko dzielnie podążam za instrukcjami :P
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: OctoPi vs Livebox - problem z łącznością

Post autor: dziobu »

Wyobraź sobie kupę. Wielki ogromny stolec zdechłego jednorożca. To Livebox.
Więc już wiesz w czym grzebiesz ;)
A teraz weź pod uwagę że ten chłam w każdej chwili może się zaktualizować pierdzieląc wszystkie wpisane nastawy lub, jak u Ciebie, blokująć wybraną funkcjonalność (doświadczyłem tej wspaniałości).

Pogmeraj w nastawach firewalla (tych których można...) bo możliwe że tam doszedł "jakiś ptaszek" lub jakiś inny wywiało. Albo rozglądnij się za normalnym sprzętem.
A próbowałeś przekierować inne porty?
A nie przełączył się "automagicznie" na IPv6?

U mnie za cholerę nie działa ani przekierowanie portów ani nawet administracja zdalna. No nie i koniec (Sagem Orange FunBox 2.0).
dragonn
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: OctoPi vs Livebox - problem z łącznością

Post autor: StudioKamar »

corristo25 pisze: Następnie ustawiłem dostęp z zewnątrz wg https://printoid.net/access-octoprint-f ... -internet/
A że tak dopytam z tym całym reverse proxy ustawiałeś ?? I tak Ci działało ? Bo mi właśnie jak zacząłem grzebać podług tej instrukcji wszystko przestało działać czyli ani w przeglądarce ani w printoidzie. Notabene fenomenalna aplikacja.
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: OctoPi vs Livebox - problem z łącznością

Post autor: StudioKamar »

dziobu pisze:Wyobraź sobie kupę. Wielki ogromny stolec zdechłego jednorożca. To Livebox.
W punkt. Normalnie lepiej bym tego nie określił.
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: OctoPi vs Livebox - problem z łącznością

Post autor: corristo25 »

StudioKamar pisze: A że tak dopytam z tym całym reverse proxy ustawiałeś ?? I tak Ci działało ? Bo mi właśnie jak zacząłem grzebać podług tej instrukcji wszystko przestało działać czyli ani w przeglądarce ani w printoidzie. Notabene fenomenalna aplikacja.
reverse proxy? nie wiem ^^ coś tam było o haproxy :P Zrobiłem wg instrukcji. Na lokalnej Wifce w ogóle nie było problemu. Po ustawieniu stałego IP, już coś się kisiło, ale w końcu zaczęło działać. Finalnie ustawiłem dostęp z zewnątrz, który działał. Niestety, może po wyłączeniu się coś przestawiło :unknown:
Ech, będzie trzeba zrobić "format: C" i poustawiać wszystko od nowa. Może się gdzieś walnąłem, albo też przestało działać jak Tobie :P

Printoid bardzo fajnie się prezentuje, nawet te 20 cebulionów za wersje PRO można wydać, aby mieć podgląd na żywo.

A że lajwbox to kupa to słyszałem. Choć szczerze powiem mam go już 6 lat i raczej nie było z nim problemu :) Działa, internet na dom śle - jest :good:
StudioKamar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 207
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:34
Lokalizacja: Żnin
Drukarka: Anet A8
x 10

Re: OctoPi vs Livebox - problem z łącznością

Post autor: StudioKamar »

Ja to lubię robic tak ze w routerze ustawiam zeby DHCP przydzielalo zawsze ten sam ip urzadzeniu o okreslonym adresie MAC ot takie ustawienie stalego ip troche od tylka strony ale wtedy DHCP sie nie wypluje konfliktem ip czy czuyms tam. Nie masz tam czegoś takiego jak w Dhcp rezerwacja adresow czy coś ? Czasem czemus przydzieli adres z puli a ktoś go juz ma ustawionego sztywno
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: OctoPi vs Livebox - problem z łącznością

Post autor: corristo25 »

StudioKamar pisze:Ja to lubię robic tak ze w routerze ustawiam zeby DHCP przydzielalo zawsze ten sam ip urzadzeniu o okreslonym adresie MAC ot takie ustawienie stalego ip troche od tylka strony ale wtedy DHCP sie nie wypluje konfliktem ip czy czuyms tam. Nie masz tam czegoś takiego jak w Dhcp rezerwacja adresow czy coś ? Czasem czemus przydzieli adres z puli a ktoś go juz ma ustawionego sztywno
Dokladnie tak sobie w Liveboxie ustawiam :P
W każdym razie wgrane wszystko od nowa. Nawet bezproblemowo łączy po stałym IP.
Z ustawianiem dostępu z zewnątrz na razie daje sobie spokój :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”