Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: wilkoman »

Nic, tu kable same odpadają, pękają itp. parę wiązek już wymieniałem na gwarancji...także tutaj to normalne.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: Zepco »

A z Anet A8 się śmieją, że trzeba udoskonalać ciągle. Widać w droższych urządzeniach bez przeróbek też nie ma co robić na dłuższą metę, bo jest obawa, że coś odpadnie.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: dragonn »

Zepco pisze:A z Anet A8 się śmieją, że trzeba udoskonalać ciągle. Widać w droższych urządzeniach bez przeróbek też nie ma co robić na dłuższą metę, bo jest obawa, że coś odpadnie.
droższe =/= lepsze. Nie od dziś wiadomo że za dużo kasą można wielki shit.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: dziobu »

Nie jest to regułą, ale jednak niektórzy się starają. Tez nie mozna o tym zapomniec.

Zmorph (niby ta sama półka co 3DKreator) mimo srednioatrakcyjnej ceny i niedawnego odwału z softem jest produktem dopracowanym na tyle że mogę go polecić. Nawet slicer zaskakuje (w obie strony :p). A po ich rozwoju widać że ktoś tam jednak wyciaga wnioski z błędów. Dodam że np głowice wciąż są kompatybilne ze wszystkimi drukarkami.
Nie powiem czy drukarki są warte tej ceny, bo to pytanie do klientów, ale na prawdę - klnąłem na nie wielokrotnie (problemy z mojej winy no ale sie nie przyznam :)) mimo to nie mam się szczegolnie do czego przyczepic jeśli chodzi o jakosc wykonania.
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: wilkoman »

Mi została polecona jako alternatywa dla Zortraxa. Ja nie wiem, czy wszystkie modele są do dupy, wiem że Kreatory montowane w Krakowie są wadliwe (tak mi powiedział ich były szef supportu). Potem przenieśli montowanie do Łodzi i ponoć stamtąd już są okej.

Kreator już w ogóle przestał produkować model Motion i pozwalaniali ludzi. Jedyna osoba, która umiała obchodzić się z klientami pracuje gdzieś indziej. Został typ, który jest też szefem supportu technicznego, który tworzy swoje teorie. Jak osoba, która wmawia mi, że temperatura nie ma wpływu na żywotność kabli może być szefem obsługi technicznej?

Jak sobie zobaczycie na nagrody, to wszystkie tyczą się wyglądu.

Kolejna sprawa to to, że w internecie ciężko o rzetelną recenzje drukarki. Raczej wszystkie artykuły są sponsorowane, a ich treść jest płaska i jest raczej onanizacją nad Kreatorem 3d.

REALNIE
jakość wydruków: 6/10
jakość drukarki 2/10

i mając szanse ponownego wyboru między zortrax a kreator...na miliard procent ZORTRAX!!!!!!!!
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: wilkoman »

Jeszcze jedna sprawa. Ja nie jestem drukarzem przez duże d. Drukarka to moje narzędzie pracy jak wiertarka. I nigdy nie miałem potrzeby zagłębienia się w konstrukcje czy sposób działania drukarki. Miałem nadzieję że płacąc 8k może nie płacę za Rocket science ale pozbywam się potrzeby spędzania pracy nad udoskonaleniem drukarki. To działało w zortraxie. Teraz wiem że jakbym kupił za to 3 lub 4 tańsze to zawsze jakaś by działała i pewnie dostęp do napraw byłby tańszy i latwiejszy...dlatego sporo nie wiem na temat rozwiązań w drukarce ach 3d
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: Berg »

no widziecie? a jak ktoś w dziale "co kupić" pyta "co kupić do 6-8 tys", to odpowiadam "dwie Prusy", to się śmiejecie i nikt tego nie traktuje poważnie, a ja jestem całkiem poważny. :D
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: wilkoman »

rafaljot pisze:no widziecie? a jak ktoś w dziale "co kupić" pyta "co kupić do 6-8 tys", to odpowiadam "dwie Prusy", to się śmiejecie i nikt tego nie traktuje poważnie, a ja jestem całkiem poważny. :D

Do takich rozwiązań trzeba albo przejechać się na drukarce za 8 klocków, albo dojrzeć, albo jedno i drugie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”