Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: dziobu »

Jak dopisałem procedurę do przeprogramowania ADC to przeszło bez echa, a tu głupia podmiana pinów i ludziom odwala. Gdzie tu sprawiedliwość? ;p

Co mam powiedzieć... No ciesze się że działa.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: Berg »

dziobu pisze:
rafaljot pisze:(...)
ale jak już, to trzeba by :
1. zbudować w miarę podobną konfigurację w repetierze. zrobić hexa, potem z niego asemblera.
2. zmienić w kodzie źródłowym ten pin
3. zrobić jeszcze raz to samo co w pkt 1.
4. zrobić dff'em różnicę obu kodów w assemblerze i w ten sposób znaleźć miejsca obsługujące stepy w asemblerze
5. zdekompilować "oryginalnego" hexa i poszukać podobnych kawałków kodu. Poprawić w analogiczny sposób.
6. skompilować na nowo asemblera i wgrać.

(..)
Grzebanie w hexie to przeważnie co innego niż durna podmiana cyferek (*1); miało by to sens jakbyś grzebał w sofcie napisanym w assemblerze przez człowieka. Tutaj po drodze masz kompilator który optymalizuje pewne rozkazy przez co nie wszystko wygląda tak jak by się wydawało.
eeeee ja wiem, nie pisałem przecie o grzebaniu w hexie tylko w asemblerze. w/w opisaną met. znajduje automatycznie potencjalnych 6 miejsc do przeglądnięcia i poprawy. kompilator i kod źródłowy z lekkimi różnicami ten sam, to wynik też mniej więcej będzie ten sam, ale już nie sprawdzam . skoro działa :) to piwo.
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-02-19 o 22.02.32.png
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: wilkoman »

Złożyłem wszystko i co ciekawe nie działa ekran. Zakładam, że elektronika siada. No ale nic, na ten moment obsłużę to REPETIEREM HOSTEM, wydrukuje parę rzeczy, a potem na dniach będę walczył z elektroniką.

JESZCZE raz dzięki- masz u mnie dług wdzięczności :) POZDRO
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: dziobu »

rafaljot pisze:eeeee ja wiem, nie pisałem przecie o grzebaniu w hexie tylko w asemblerze. w/w opisaną met. znajduje automatycznie potencjalnych 6 miejsc do przeglądnięcia i poprawy. kompilator i kod źródłowy z lekkimi różnicami ten sam, to wynik też mniej więcej będzie ten sam, ale już nie sprawdzam . skoro działa :) to piwo.
No masz 5 (cpi na początku jest do olania).
Ale u mnie były 4 zmiany w kodzie ;p
No i cały czas mówimy o prostej zmiane nóżki i to na taką którą obsługuje się identycznie. Czyli porty H/J/K/L odpadają. Zmiany Timera czy portu ADC też tak nie zrobisz ;)
(tutaj zakładam że taka modyfikacja miała by sens; ale jak pokazuje praktyka co do ADC - czasem ma).
wilkoman pisze:Złożyłem wszystko i co ciekawe nie działa ekran. Zakładam, że elektronika siada. (...)
Teoretycznie mogłem coś spieprzyć bo w międzyczasie okazało się że moje hextobin nie obsługuje prawidłowo adresu segmentu (rekord "2" w intel hex). Z tym że sprawdziłęm w tę i wewtę i niby konwersja przechodzi jak trzeba.

Niemniej posłuchaj innych, olej to i zmień elektronikę dopóki działa to co masz.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: Berg »

dziobu pisze: No i cały czas mówimy o prostej zmiane nóżki i to na taką którą obsługuje się identycznie. Czyli porty H/J/K/L odpadają. Zmiany Timera czy portu ADC też tak nie zrobisz ;)
nie no jasne. akurat taki kejs się trafił. W sumie dość nietypowy. Jest binarka, jest kod źródłowy, brak tylko niektórych dyrektyw z konfiga. :crazy2:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: McKee »

dziobu pisze:Jak dopisałem procedurę do przeprogramowania ADC to przeszło bez echa, a tu głupia podmiana pinów i ludziom odwala. Gdzie tu sprawiedliwość? ;p
Może nie liczy się Twoja praca czy Twoja wiedza tylko ocena "społeczeństwa", które w większości nie rozumie "procedurę do przeprogramowania ADC" ale pojęcie "podmiana pinów" kojarzy znakomicie.
:rotfl2:

(Tak mi się to skojarzyło w szerszym sensie tego co w życiu obserwuje: chleba i igrzysk, a nie krewetek i teatrów się domagamy / takie prostsze i bardziej przyziemne).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: zouk »

W moim przypadku browar za wiedzę. Podkreślam - Wiedzę. Wiem co piszę, kiedyś w dobie c64 i atari kilka razy usiłowałem zagłębić się w asm na 8 bitach. Podejść było kilka (2) i nic z tego nie wyszło. Nie, żebym był nie kumaty. Z językiem wysokiego poziomu nie mam problemów, nieważne czy to avr czy pc czy android ale assembler po prostu nie wchodzi. :]
Dlatego dziobu browar za wiedzę. :piwo:

.. ,że nie wspomnę o bezinteresownej pomocy..;)
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: wilkoman »

Ekran działa :) zrobiłeś wszystko dobrze. Odpadł kabel od ekranu. Zlutowalem i wszystko smiga :)
Załączniki
15191498094051238260856.jpg
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 1
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: artur_n »

Swoją drogą tak poza tematem to trochę wstyd, że polska firma produkuje taki badziew i to za takie pieniądze.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Pomoc przy zmianie PINU w firmware

Post autor: dziobu »

wilkoman pisze:Ekran działa :) zrobiłeś wszystko dobrze. Odpadł kabel od ekranu. Zlutowalem i wszystko smiga :)
Odpad kabel... co Ty robiłeś z tą drukarką?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”