Repetier-Host Test generator

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
riat
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 07:01

Re: Repetier-Host Test generator

Post autor: riat »

Witam Kolego zouk
Dzięki, to nie problem. Zaraz będę przy tym dłubał. Mój problem to jak to zrobię to jak mam to potem wrzucić do Repetiera-Hosta, tak żebym to zobaczył w EPRROM'ie. A może w tym configuration tools muszę odpalić configuration.h i pomajstrować przy nim? Próbowałem odpalić ten plik w notatniku i pomajstrować przy nim ale nic z tego nie skumałem. Moja domena to "śrubki" a nie te pieprzine bity bayty i podobne dziwadła.
A w ogóle to jak sie nadpisuje EPPROM'y. Czy trzeba do tego mieć jakieś hartwerowy interface?
To tyle
r
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: Repetier-Host Test generator

Post autor: zouk »

Bez wiedzy w jakiej konfiguracji masz drukarkę nie jestem w stanie pomóc.
Co do wgrywania to zadam pytanie. Wgrywałeś kiedykolwiek soft przez arduino?
Jak przez to przebrniemy to dalej będzie już z górki.:)
riat
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 07:01

Re: Repetier-Host Test generator

Post autor: riat »

Tak. Wiem jak to się robi. Mój problem to gdzieś mi się obija po głewie, że nie da się w prosty sposób nadpisać tego co jest w eppromie. Że trzeba do tego mieć specjalny interface. Podobno nie da się też wymazać zapisów w tej pamięci. Doczytałem się też, że można po prostu zrobić przy pomocy configuration tools nowy configuration.h i wgrać to do EPPROM 1. Będą dwa pliki w dwu EPPROMACH i...no i co dalej?
r
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: Repetier-Host Test generator

Post autor: zouk »

Nie będą dwa pliki w dwóch eepromach.
Na stronie repetier configuration masz do wyboru wersję 0.91 i 1.00. Wybierasz w zależności jakie masz źródła u siebie na dysku.
Niżej wczytujesz swój plik configuration.h i aby ruszyć dalej to muszę wiedzieć coś więcej o drukarce.
Najgorsze zdjęcie odda więcej niż strony tłumaczeń.

Jeżeli masz możliwość połączenia się z drukarką to proponuję spisać na kartce ilości kroków dla osi x, y, z i ekstrudera. Przydadzą się jeśli miałeś te osie skalibrowane.
riat
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 07:01

Re: Repetier-Host Test generator

Post autor: riat »

Mój repetier configuration tool to versja 1.0.1, czyli najnowsza. Chcę wgrać do tego configuration tools mój configuration.h funkcja upload old configuraton tool tylko nie umiem tego configuration.h u siebie na kompie. Jak szukam funkcją szukal w exploatorze win to wywala mi całą kupę starych ploków configuration.h z 2013r, czyli wgrały się prze instalacji. No dobrze, a jak zrobię nowy configuration.h tym narzędziem to czy da się nadpisać go do eepromu? Jeżeli tak to jak to zrobić. Co do osi to daje z nimi radę, podobnie jak i z endstopami.
To tyle
A może po prostu wgrać configuration.h do Arduino IDE i tam pomajstrować przy nim i zapisać . Tylko gdzie ten pieprzuny plik jest?!
r
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 3
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Repetier-Host Test generator

Post autor: chemik72 »

Ja preferuję Marlina
Obrazek
Ale Repetier ma też tak
Obrazek
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”