Prusa i2 mendel

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
guzio14
Postów w temacie: 4
Posty: 84
Rejestracja: 03 wrz 2017, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Drukarka: Printo h2
x 6

Prusa i2 mendel

Post autor: guzio14 »

Witam, potrzebuje oprogramowania (Marlin lub Repetier) do Prusa i2 mendel (na Arduino2560 i ramps 1.4 R3) z wyświetlaczem LCD 2004 Nic nie mogę znaleźć.
Jeśli ktoś ma mógł by się podzielić :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Prusa i2 mendel

Post autor: FlameRunner »

Ale to tak nie działa. :P
W praktyce nie było jednej konkretnej Prusy i2, każdy budował mniej więcej po swojemu, z tego co miał pod ręką albo co mu się udało kupić.
Takie drukarki mogą się różnić użytymi paskami, użytymi kołami pasowymi, użytymi grzałkami, użytymi termistorami, realnym obszarem roboczym, umiejscowieniem i sposobem podpięcia krańcówek, itd.
Musisz sobie pobrać na przykład Marlina: https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/releases i samodzielnie stworzyć konfigurację dla swojej drukarki, edytując configuration.h i configuration_adv.h (oba mają całkiem dużo sensownych komentarzy).
Awatar użytkownika
guzio14
Postów w temacie: 4
Posty: 84
Rejestracja: 03 wrz 2017, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Drukarka: Printo h2
x 6

Re: Prusa i2 mendel

Post autor: guzio14 »

Może dlatego nie mogę znaleźć :) moje takie pytanie łatwiej skonfigurować Repeiera czy Marlina?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Prusa i2 mendel

Post autor: FlameRunner »

Repetier ma konfigurator online: https://www.repetier.com/firmware/v100/index.php , który może się okazać być bardzo dużym ułatwieniem.
Ale jeśli nie boisz się kawałka pliku tekstowego, to i Marlin ze swoimi dobrze skomentowanymi plikami konfiguracyjnymi będzie do ogarnięcia.
Awatar użytkownika
guzio14
Postów w temacie: 4
Posty: 84
Rejestracja: 03 wrz 2017, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Drukarka: Printo h2
x 6

Re: Prusa i2 mendel

Post autor: guzio14 »

Troszkę repetiera ugryzłem przy wgrywaniu na printo h2 core xy, a tu mam całkiem inną drukarkę do ogarnięcia... Właśnie coś też znalazłem na stronie printo o prusie i2. Spróbuje to wykorzystać.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Prusa i2 mendel

Post autor: FlameRunner »

Znaczy masz tę drukarkę od nich? To faktycznie to może być dobry trop.
Awatar użytkownika
guzio14
Postów w temacie: 4
Posty: 84
Rejestracja: 03 wrz 2017, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Drukarka: Printo h2
x 6

Re: Prusa i2 mendel

Post autor: guzio14 »

Nie nie mam od nich. Tylko edytowalem plik konfiguration w edytorze Repetier :) od mijej z Printo h2 :D
Drukarka już drukuje, jedynie za szybko opada os z przed samym drukowaniem, co powoduje że prenty gwintowane wpadają w rezonans i dysza potrafi się za wysoko zatrzymać. Slicer to slicer pe, czy w Repetier da się ograniczyć prędkość maxymalną osi z?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”