Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 6
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: Zepco »

Nie chciałem nikogo urazić i żeby nie było, doceniam Twoją pracę i innych. Jednak do tej pory miałem gotowe płytki z wlutowanymi sterownikami napędów i zakup wersji z SPI trochę mnie przeraża i taka kreska na ekranie jest niczym przy tym. Jednak mam ekran ze starej anety A8 i to chętnie przetestuję. Szkoda, że nie robiłem zakupu płyty później, bo ekran bym sobie odpuścił i zaadoptował ten z A8.
Odwaliłeś kawał dobrej roboty i dzięki Tobie wiem, że jak będzie mnie drażnić ten pasek to jest na to rozwiązanie.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
spec
Postów w temacie: 16
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: spec »

Testuję płytę dość mocno i jak na razie działa super. Wydruki po 5-6 godzin nie robią na niej wrażenia. Powtórzę się ale jak za tę cenę rewelacja.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: panWiadr0 »

Paaaanie, co to jest 5-6h?! Puść 50-60 jak się nic nie wyłoży to będzie można się zachwycać :)
MarCiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 100
Rejestracja: 27 sie 2017, 23:26
Lokalizacja: Lubsko
x 6

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: MarCiu »

Panowie a jak wygląda praca z TMC2208 i podłączeniem ich pod serial(e)?
Mam podpięte pod Rampasem kabelkami, a jakoś nie mogę doszukać się informacji jak to tu rozegrać?
Sterowniki już mam i szkoda było by do szafy odłożyć.
spec
Postów w temacie: 16
Posty: 343
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:35
x 27

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: spec »

panWiadr0 pisze:Paaaanie, co to jest 5-6h?! Puść 50-60 jak się nic nie wyłoży to będzie można się zachwycać :)
Panie a jak pilnować drukarkę przez 50-60h jak się chodzi do pracy? Zresztą aż tak dużych plików nie drukuję.
kospan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2019, 08:30

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: kospan »

Instalujesz na malince octoprinta, dajeez kamerke na usb i kasz podgląd w pracy co drukarka robi :) Ewentualnie bierzesz wolne w pracy :D
koshin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2019, 23:41

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: koshin »

Dzisiaj podłączyłem tą płytkę pod endera 3 w komplecie z TMC 2208 oraz 12864LCD Smart Controller Display Full Graphic.
https://pl.aliexpress.com/item/BIGTREET ... 5c0fQ1gp4K
Niestety mam problem z obsługą kraty sd w ekranie. Drukarka normalnie wykrywa kartę oraz jej zawartość, ale niestety przy próbie wydruku z karty ekran się zawiesza. Natomiast bez problemu można drukować bezpośrednio z komputera po usb. Działa auto poziomowanie (halon v3). Jakieś sugestie? W marlinie mam zdefiniowane:
REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER
SD_CHECK_AND_RETRY
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: McKee »

koshin pisze:Jakieś sugestie?
Pierwszy post na forum. Wypadałoby się przywitać, napisać dwa słowa osobie i o swojej drukarce.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
koshin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2019, 23:41

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: koshin »

McKee pisze:
koshin pisze:Jakieś sugestie?
Pierwszy post na forum. Wypadałoby się przywitać, napisać dwa słowa osobie i o swojej drukarce.
Przepraszam pisałem to już późno w nocy. W opisie problemu jest informacja że chodzi o endera 3. Drukarkami bawię się już przeszło rok ale wcześniej tylko 8 bit. Zachęcony ceną kupiłem cały zestaw jak w poście i niestety jest problem z wydrukami z karty sd. Wyświetlacz widzi kartę i pliki na niej ale podczas próby wydruku następuje zawieszenie ekranu. Pytanie czy rozwiązanie arkomania.pl z pierwszego postu ze cięciem kabla pomoże w tej sytuacji?
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 23
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.1

Post autor: arkomania.pl »

Ja robiłem wielogodzinne próby z drukiem z karty SD tylko z kablem wykonanym
przeze mnie. Nie było żadnych problemów.

Ale nie twierdzę, że ze standardowym kablem mimo pojawiających się zakłóceń na ekranie
karta jest czytana niepoprawnie.

Jak już wspomniano na forum, do zestawów z drukarkami dołączane są karty SD które w dalszych obszarach pamięci
mogą mieć uszkodzone komórki.
Jeśli drukujesz z karty takiego pochodzenia, to najpierw zrób próbę z inną kartą.

Administrator FR niejednokrotnie zachęcał nowicjuszy do czytania starych postów w celu zdobycia
wiedzy. Naprawdę warto potraktować to jak książkę, która jednocześnie jest kompendium wiedzy.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”