Firmware do Sunbeam rev.B

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Snafu83
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2019, 01:02

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: Snafu83 »

Właśnie zerknolem na płytkę i faktycznie tam jest FTDI :wtf:
No to teraz jestem kompletnie w kropce
Drukarka nr1 Custom Rama: Anet A6, Extruder: WADE Directve, Hotend: E3D V6 Płyta: mks base v1.4 + LCD Marlin 1.1.9 :rotfl2:
Drukarka nr2 Artillery Sidewinder x1 :git:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: dziobu »

Snafu83 pisze:więc wyszukałem stery niby się instalują ale w menadżerze urządzeń ciągle mam USB Serial Port (com15) na sterownikach FTDI :/
próba odinstalowania i zainstalowania sterowników z folderu CH341a zawsze kończy się Blue screenem
Skoro miałeś podpięte do PC, system wykrył port i wszystko było OK - to po co kombinowałeś?
Snafu83 pisze:Właśnie zerknolem na płytkę i faktycznie tam jest FTDI :wtf:
No to teraz jestem kompletnie w kropce
Ale w czym problem?
Miałeś działający port - przywróć sterowniki do FTDI żeby ów port spowrotem był.

A potem na PC (w tymże Repetier-Host) ustaw szybkość połączenia taką jaką masz w Marlinie (domyślnie jest 250000; jakbyś chciał sprawdzić - to stała "BAUDRATE" w configuration.h).
Snafu83
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2019, 01:02

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: Snafu83 »

chyba się udało Pronterface się połączył i reaguje na komendy M501 i M503

dziobu kombinowałem bo zasugerowałem się na jakimś Amerykańskim forum a sam głupi nie sprawdziłem co mam na płycie :P zresztą to są tak małe układy że bez lupy i dobrego światła to ciężko coś rozczytać :)

o prędkościach wiem i ustawiałem zawsze tyle co w marlinie ale widzę że Firmwarów do Tevo Tarantula też napchane jak diabli i nie wiadomo które są ok
Drukarka nr1 Custom Rama: Anet A6, Extruder: WADE Directve, Hotend: E3D V6 Płyta: mks base v1.4 + LCD Marlin 1.1.9 :rotfl2:
Drukarka nr2 Artillery Sidewinder x1 :git:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: dziobu »

Snafu83 pisze:dziobu kombinowałem bo zasugerowałem się na jakimś Amerykańskim forum a sam głupi nie sprawdziłem co mam na płycie :P zresztą to są tak małe układy że bez lupy i dobrego światła to ciężko coś rozczytać :)
To nie istotne. Miałeś coś co działa i sam napisałeś że system wykrył port. W takiej sytuacji, czy dotyczy tego czy czegoś innego, już się nie grzebie bo ta część działa.
Snafu83 pisze:o prędkościach wiem i ustawiałem zawsze tyle co w marlinie ale widzę że Firmwarów do Tevo Tarantula też napchane jak diabli i nie wiadomo które są ok
W razie czego to tych prędkości używanych w drukarkach jest raptem kilka i pewnie repetier-host CI wyświetli ich listę.

Ale skoro działa, to już nie ma znaczenia.
Snafu83
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2019, 01:02

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: Snafu83 »

dziobu pisze:[To nie istotne. Miałeś coś co działa i sam napisałeś że system wykrył port. W takiej sytuacji, czy dotyczy tego czy czegoś innego, już się nie grzebie bo ta część działa.
z wykrywaniem portu byłem przyzwyczajony do Sunbeam gdzie w menadżerze urządzeń wyświetlało mi Sunbeam (com 13) a dopiero po wejściu w tryb bootloader USB serial port (com 13) myślałem że tu będzie tak samo.

poza tym muszę mieć coś nie tak z Laptopem (do tej pory z niego korzystałem) bo tam już są problemy z komunikacją a na blaszaku już wszystko śmiga
na szczęście w pracowni już stoi kolejny blaszak dla drukarki tylko system zainstalować
Drukarka nr1 Custom Rama: Anet A6, Extruder: WADE Directve, Hotend: E3D V6 Płyta: mks base v1.4 + LCD Marlin 1.1.9 :rotfl2:
Drukarka nr2 Artillery Sidewinder x1 :git:
aleksyb
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2019, 15:24

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: aleksyb »

Witam
Szukając ostatnio rzeczy w backupach backupów wpadłem na folder z softem pod sunbeam Rev. B. Wygląda na soft który dostałem prosto od sprzedawcy (Krzyśka jak dobrze pamiętam, którego serdecznie pozdrawiam).
sunbeam_b.jpg
To ja to tutaj tylko zostawię :P
https://www.dropbox.com/s/4p3qjfwrm0qj6 ... y.rar?dl=0

Pozdrawiam

P.S. jakis soft pod minibibone też mi się wala. Tylko nie wiem czy to pod Sunbeam rev B czy C.
kinio78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2019, 19:53
Drukarka: Zmorph SX,VX
x 1
Kontakt:

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: kinio78 »

Jeżeli jeszcze potrzebujesz to masz tu zmorpha"s" sunbeam 2.0 rev c pozdrawiam
Załączniki
zmorph s.rar
(175.13 KiB) Pobrany 214 razy
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: FlameRunner »

kinio78 pisze:Jeżeli jeszcze potrzebujesz to masz tu zmorpha"s" sunbeam 2.0 rev c pozdrawiam
To temat o starych Sunbeam - nie 2.0.
kinio78
kinio78
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2019, 19:53
Drukarka: Zmorph SX,VX
x 1
Kontakt:

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: kinio78 »

Faktycznie upss
picasso_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2020, 04:44

Re: Firmware do Sunbeam rev.B

Post autor: picasso_86 »

Witajcie Panowie i Panie to mój pierwszy post tutaj... Zakupiłem drukarkę 3d niesprawną.... wtopiłem już na wstępie bo dałem za nią 500. niestety okazało się że ni chuchu nie idzie jej uruchomić. na płycie widnieje napis Sunbeam rev.c. Drukarka prawdopodobnie to bibone. posiadam już jakiś soft do niej i znam zarys co mam zrobić ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Czy mógłby mnie ktoś przez to przeprowadzić?
Drukarka była na stepstickach a4988 i okazało się że wszystkie 5 są spaalone. sprawdzałem pod arduino uno i cnc shield. przypuszczam że może być to wiina zasilacza, ponieważ jest tutaj podłączony 29V 650W, czy to nie za dużo voltów? Zakupiłem już programator ATMEL USBasp bo podoobno trzeba poprzez niego wgrać bootloader'a. Mam już zainstalowane Arduino ide wraz z Teensyduino. Posiadam też program Flip Installer. I co dalej?
Dodam że aktualnie po podłączeniu pod USB wykrywa mi urządzenie o id USB\VID_16C0&PID_0483&REV_0100 wyszukałem jakiś sterowników i po ich zainstalowaniu wyskakuje nie rozpoznano urządzenia USB i tyle. Dodam że nie posiadam do tego żadnego wyświetlacza ani manipulatora, więc jedynie przez usb mogę to obsłużyć. podobno jakimś repetierem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”