RapCraft v1.4 problem z wyświetlaczem.

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
Baby
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2019, 10:56
Drukarka: RapCraft v1.4

Re: RapCraft v1.4 problem z wyświetlaczem.

Post autor: Baby »

dziobu pisze:Poziom rozwiązań w firmware jest iście arduinowski.
Spróbuj; może któreś Ci zadziała. Założyłem że konfig jest OK. Nie wiem jaki masz uC więc są dwie "Megi".

btw
Napisałeś w pierwszym poście:
Baby pisze:(...)
Udało mi się dostać od Omni3d oryginalny wsad Marlina.
Po wgraniu, drukarka wróciła do prawidłowych wydruków(...)
Na 99% ten kod nie ma prawa działać z nowym Arduinem. Nie mogłeś go w ogóle skompilować (albo ja mam coś skaszanione z moim).
Działa :)
Ekran śmiga :) Jutro zrobię próbę. Jesteś gigant :)
Jak możesz, to powiedz mi jeszcze tylko jak mogę teraz zmienić kroki extrudera,mając tylko ten hex, bo mam większe radełko niż oryginalne?
Co do pierwszego postu, to próbowałem różnych wersji Arduino i w końcu trafiłem na 1.6.0 które skompilowało Marlina i drukarka ożyła z prawidłowymi wymiarami druków, ale ekran nie działał.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: RapCraft v1.4 problem z wyświetlaczem.

Post autor: dziobu »

Baby pisze:Jak możesz, to powiedz mi jeszcze tylko jak mogę teraz zmienić kroki extrudera,mając tylko ten hex, bo mam większe radełko niż oryginalne?
Da się, ale skoro mamy źródła to bez sensu.
Załączam dwa fw (nie wiem dalej jaki masz uC ;p) z włączonym eepromem. Jeśli wszystko jest dobrze, to w menu bedziesz miał stosowne pozycje.
Jeśli nie - tu masz wszystko co potrzeba: http://xyzyk.ddns.net/inne/repcraft_marlin/
tj:
  • Zmodyfikowane środowisko Arduino 1.0.5,
  • Zmodyfikowane fw.
Nie lubię Arduina, nie znam zupełnie, więc zrobiłem tak żeby działało (jestem brutalem więć wywaliłem na głupa to co stwarzało problemy). To staroć więc nie wnikałem w szczegóły.
Skompiluj sobie jak chcesz i masz gotowca. Z konfiguracji - w stosunku do oryginału to w configuration.h włączyłem EEPROM_SETTINGS.

A jeśli jesteś samoukiem, jak nie tylko Ty ;p, to olej to, ściągnij Arduino 1.8.5, Marlina 1.1.9 i przenieś sobie konfig. Będziesz miał coś mniej starego ;)
Baby pisze:Co do pierwszego postu, to próbowałem różnych wersji Arduino i w końcu trafiłem na 1.6.0 które skompilowało Marlina i drukarka ożyła z prawidłowymi wymiarami druków, ale ekran nie działał.
To pewnie przypadkiem ruszyło. U mnie nie. Ale przypadkowość to cecha zacnego "środowiska".

Zauważ że są dwa pliki projektów: .INO i .PDE. Ten pierwszy to rozszerzenie używane od wersji 1.0.0, .PDE natomiast działało dla środowisk serii 0.0.* (czyli starszych). Oba pliki są z września 2014r, co sugeruje że pierwotna wersja fw była pod stare arduino, a potem przenieśli je do nowszego. I pasuje to do wydania właśnie wersji w okolicy 1.0.0 (stąd wziąłem najnowszą, 1.0.5).
Załączniki
Marlin_2560.rar
(87.65 KiB) Pobrany 148 razy
Marlin_1280.rar
(87.26 KiB) Pobrany 169 razy
Baby
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2662

Re: RapCraft v1.4 problem z wyświetlaczem.

Post autor: Berg »

Zdecydowanie zgadzam się z DZiobu. Szkoda nerwów. Najlepiej przejść na świeży firmware prosto z github.
Nawet nie kopiować starego configa, tylko przeglądnąć how-to konfiguracji krok po kroku i wpisać do nowego minimum istotnych rzeczy na podstawie starej konfiguracji.
Najlepeij sobie w środku w komentarzach porobić notatki co i jak się zmieniło, by potem można było znaleźć łatwo te zmiany

Przynajmniej będziesz wiedział co masz i co możesz więcej fajnego sobie w tej drukarce włączyć, co poprawi jakość wydruków, jak LIN_ADVANCE, SCURVE
Baby
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: RapCraft v1.4 problem z wyświetlaczem.

Post autor: dziobu »

Tak z grubsza to tu nie da się przenieść konfigu. Trzeba ręcznie przepisać. To Marlin w wersji ~1.0.0 lub starszej ze zmianami w kodzie. Natomiast konfig jest dopasowany do ich urządzeń z ich mieszaniną kompilacji warunkowych. Szkloda dalej ciągnąć taki śmietnik - toż to ma rocznikowo 5 lat.

Ale tak czy owak nie jest to przesadnie skomplikowane i na pewno nie zaszkodzi.
Baby
Awatar użytkownika
Baby
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2019, 10:56
Drukarka: RapCraft v1.4

Re: RapCraft v1.4 problem z wyświetlaczem.

Post autor: Baby »

Czyli jak dobrze zrozumiałem, w nowym Marlinie muszę tylko wprowadzić zmiany w config.h?
Jeszcze Marlina od podstaw nie ustawiałem, więc broniłem się nogami i rękami.
Normalnie drukuję Crality CR-10S, a tą mam do zabawy, więc w końcu trzeba się nauczyć :DD

Btw.
Chciałem dołożyć do niej autopoziomowanie stołu.
Czy przy jednej śrubie osi Z jest to możliwe? No i jaki czujnik polecacie?

Ogólnie jestem mega wdzięczny za pomoc, sam bym sobie nie poradził, a tak zmotywowaliście mnie do nauki ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: RapCraft v1.4 problem z wyświetlaczem.

Post autor: dziobu »

Baby pisze:Czyli jak dobrze zrozumiałem, w nowym Marlinie muszę tylko wprowadzić zmiany w config.h?
configuration.h
configuration_adv.h
Do tego musisz dobrać jakąś płytę (nie analizowałem, nie wiem jaką masz) bądź stworzyć nową. Chodzi o zestaw PINów.
Baby pisze:Jeszcze Marlina od podstaw nie ustawiałem, więc broniłem się nogami i rękami.
Normalnie drukuję Crality CR-10S, a tą mam do zabawy, więc w końcu trzeba się nauczyć :DD
Tym bardziej. Jak masz pudło które może nie działąć tygodniami to lepszej opcji do zabawy już nie ma.
Baby pisze:Chciałem dołożyć do niej autopoziomowanie stołu.
Czy przy jednej śrubie osi Z jest to możliwe? No i jaki czujnik polecacie?
CR-10S ma dwie śruby w "Z", jak masz jedną to tylko CR-10 bez "S".
Czujnik autopoziomowania możesz dołożyć; jaki - to Ci powie ktoś mądrzejszy.
Opłaca się też dołożyć drugą śrubę.

No i jak chcesz bawić sie z autopoziomowaniem to zacznij od nowego Marlina. Wsparcia do starego nie znajdziesz, a jeśli już to skończy się na "update to new Marlin!".
Baby pisze:Ogólnie jestem mega wdzięczny za pomoc, sam bym sobie nie poradził, a tak zmotywowaliście mnie do nauki ;)
:good:
Awatar użytkownika
Baby
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2019, 10:56
Drukarka: RapCraft v1.4

Re: RapCraft v1.4 problem z wyświetlaczem.

Post autor: Baby »

Mam CR10-S, ale tu nie mogę sobie pozwolić na postój :) Drukarka przeważnie nawet na weekend nie staje.
Autopoziomowanie chcę wypróbować na tym RapCrafcie, a tam jest jedna śruba Z :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: RapCraft v1.4 problem z wyświetlaczem.

Post autor: dziobu »

Aaa, to źle zrozumiałem. Tak czy owak - sprawdź czy wszystko działa z tym co masz i zacznij od wkomponowania nowego Marlina.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”