Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 13
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: carving85 »

tig33r pisze:Te tmc2208 możesz odpalić jako standalone, nie sprzedawaj ich. Leży u mnie ta płytka, może sprawdzę w weekend czy to działa z tymi sterownikami.
Sprzedawać nie zamierzam raczej wymienić po prostu. Brane w Polsce z dostawą Smartem więc i odesłać za darmo mogę
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: dziobu »

Na pewno się jakoś da to odpalić bo większej filozofii tu nie ma. Tylko nie mam sprzętu żeby sprawdzić jak to (nie) działa. Jak się kiedyś dorobię, to zobaczę (choć wtedy to już pewnie będzie działać :D)
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 13
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: carving85 »

dziobu pisze:Na pewno się jakoś da to odpalić bo większej filozofii tu nie ma. Tylko nie mam sprzętu żeby sprawdzić jak to (nie) działa. Jak się kiedyś dorobię, to zobaczę (choć wtedy to już pewnie będzie działać :D)

Jak się wkurzę i rzucę to w cholerę to będziesz miał okazję na zlocie :D
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: Zepco »

Dziobu, mogę Ci przesłać do testów płytę SKR 1.1 oraz 1.3 z wyświetlaczem i stepy 2208 oraz 2130. Póki co modernizacja Anety się przeciąga a na HC nie ma czasu w ogóle także jak jesteś zainteresowany na 2-3 miesiące się nimi pobawić to nie ma problemu.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 13
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: carving85 »

Pierwszy mały sukces po odwróceniu wtyczek exp1 i exp2 ekran ruszył
@GUTEK@
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 13
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: carving85 »

I kolejna sprawa wczoraj chyba źle zdiagnozowałem problem. w tym temacie na githubie https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/issues/12800
piszą że driver zawsze działa jak jest wsadzony w Y. U mnie to chyba był przypadek i po prostu jeden driver działa obojętnie gdzie go wsadzę, za to pozostałe nie działają obojętnie od miejsca w które je wsadzę.

Czy da się jakoś sprawdzić łatwo co jest nie tak z pozostałymi driverami?
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 13
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: carving85 »

Jako że problem rozwiązany a tutaj nie było napisane to warto streścić co się stało dla innych.

Ogólnie przy TMC2208 w trybie uart nie sugerujemy się poradnikami w internecie jeżeli nie mówią dokładnie o tej wersji płytki TMC którą my mamy a nawet jeśli to teoretycznie nasza wersja drivera to i tak warto zachować ostrożność.

I po prostu jeżeli mamy dokumentacje do naszego drivera to w nią zaglądamy. Ale jeżeli tego nie mamy to miernik w dłoń i sprawdzamy które pola lutownicze pasują do których pinów. U mnie trzeba były 3 pola lutownicze i trzeba było zlutować 2 z lewej gdzie większość w internecie podawała żeby lutować dwa z prawej.

U mnie właśnie to było głównym problemem źle naprowadziło mnie to że jeden TMC zlutowałem poprawnie od razu oczywiście przez przypadek łącząc wszystkie 3 pola no i ten driver działał dobrze co mnie na początku trochę zmyliło,
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 15
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: Marvin27 »

carving85 pisze:Jako że problem rozwiązany a tutaj nie było napisane to warto streścić co się stało dla innych.

Ogólnie przy TMC2208 w trybie uart nie sugerujemy się poradnikami w internecie jeżeli nie mówią dokładnie o tej wersji płytki TMC którą my mamy a nawet jeśli to teoretycznie nasza wersja drivera to i tak warto zachować ostrożność.

I po prostu jeżeli mamy dokumentacje do naszego drivera to w nią zaglądamy. Ale jeżeli tego nie mamy to miernik w dłoń i sprawdzamy które pola lutownicze pasują do których pinów. U mnie trzeba były 3 pola lutownicze i trzeba było zlutować 2 z lewej gdzie większość w internecie podawała żeby lutować dwa z prawej.

U mnie właśnie to było głównym problemem źle naprowadziło mnie to że jeden TMC zlutowałem poprawnie od razu oczywiście przez przypadek łącząc wszystkie 3 pola no i ten driver działał dobrze co mnie na początku trochę zmyliło,
Ja bym proponował byś zamiesił zdjęcie z zaznaczonymi polami lutowniczymi.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: Berg »

1.3 działa z wyświetlaczem tekstowym 2004?
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Marlin dla płyty BigTreeTech SKR 1.3

Post autor: Jakub »

Berg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”