Problem wgrania danych w firmware - Marlin czy Repetier

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
lewol
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:56

Problem wgrania danych w firmware - Marlin czy Repetier

Post autor: lewol »

Witam,
Jestem początkujący.Złożyłem drukarkę Kossel FLASH PRO od renren3d.com z RAMPS MKS GEN V1.4. Wgrałem Arduino 1.0.6 i firmware Marlin od producenta i mogłem za pomocą Repetier host czy Prontorface sterować dokładnie silnikami i grzałkami. Problem pojawił się gdy chciałem zmienić ustawienia w Marlinie /podobnie robiłem z Repetierem firmware/ np. wysokość Z czy też parametry drukarki Kossel do poziomowania stołu. Pojawiał się komunikat już w języku programowania, że albo brak nawiasu lub znaku " ;". Po kilkunastu próbach zniknęło w firmware wartość BAUDRATE 250000 i drukarka nie działa. Używam WIN 7 procesor 64. Proszę o pomoc co dalej zrobić?
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Problem wgrania danych w firmware - Marlin czy Repetier

Post autor: samezrp »

W jaki sposób zmieniałeś ustawienia? Modyfikowałeś kod? Jeśli tak, to pytanie co zmieniłeś. Pamiętaj, że kod jest napisany w C. Każda linijka musi być zakończona ';'.
Twój problem wygląda na kwestię oprogramowania a nie drukarki.
Benji
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2016, 17:03
x 2

Re: Problem wgrania danych w firmware - Marlin czy Repetier

Post autor: Benji »

Arduino 1.0.6 to już dość leciwe, może spróbuj nowszą wersję SDK 1.6.13.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Problem wgrania danych w firmware - Marlin czy Repetier

Post autor: kaworu »

Benji pisze:Arduino 1.0.6 to już dość leciwe, może spróbuj nowszą wersję SDK 1.6.13.
Jeśli tego nie poprawili, to Repetier nie kompilował się poprawnie na nowszych. I w wymaganiach było/jest "nie używać nowszych".
Benji
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2016, 17:03
x 2

Re: Problem wgrania danych w firmware - Marlin czy Repetier

Post autor: Benji »

Istotnie, pardon me. Czasem warto rozpakować firmware na nowo i spróbować jeszcze raz. Zdarzyło mi się kiedyś przez przypadek klepnąć w klawisz w którejś zakładce projektu, potem ciężko to odnaleźć.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Problem wgrania danych w firmware - Marlin czy Repetier

Post autor: samezrp »

Repetier spokojnie kompiluje się na 1.6.12. O ile widziałem Marlin nie ma konfiguratora, a Repetier ma, proponuję używać właśnie jego do konfiguracji, jest pewność, że się nic nie spierdzieli, adres tutaj:
https://www.repetier.com/firmware/v092/
Można załadować stary plik konfiguracyjny, żeby nie bawić się w ustawienia wszystkiego za każdym razem. Jedyne co trzeba pamiętać, to to, że niektóre opcje zapisane w EEPROM nadpisują ustawienia firmware, więc czasem się można zdziwić, że się zmienia coś w FW a on czyta stare wartości. Na koniec można ściągnąć sam plik konfiguracyjny albo cały, zzipowany firmware. Nie ma bata, żeby się nie skompilował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”