Alfawise U30 - Marlin

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
Ratty
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2020, 13:37
Drukarka: Longer LK4

Re: Alfawise U30 - Marlin

Post autor: Ratty »

cyfron - niach niach :] dzięki wielkie :)
skinny
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:34

Re: Alfawise U30 - Marlin

Post autor: skinny »

Sory za lame, ale czy mógłbym prosić o gotową listę zakupów, najlepiej z Polski, aby zainstalować BlTouch w Alfavise U30 ?
Awatar użytkownika
Ratty
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2020, 13:37
Drukarka: Longer LK4

Re: Alfawise U30 - Marlin

Post autor: Ratty »

cyfron - mam "głupie" pytanie odnośnie sotfu i 2 pojęć jak PID Tuning oraz kalibracji Linear Advance. Tzn. jeśli kompilowałeś soft pod swoją drukarkę to wszystkie parametry są typowo pod alfawise u30, czyli nie muszę wykonywać tych 2 opcji? :D Ogólnie nie mam problemów z wydrukiem itd. Oprócz tego z tego co zauważyłem doszła nowa opcja na wyświetlaczu jak "czas do końca wydruku" która miga na przemian z "czasem druku". Tutaj z początku wydruku ten czas pozostały nasuwa się na procent wykonania wydruku (pokazuje "Rd1 00:56" i przelicza czas który się zmienia. Po np. 1h drukowania już pokazuje na przemian czas i pozostały czas gdzie pozostały czas to "R00:56" i nie nachodzi na procent wydruku a czas już druku to "00:45" - bug jakiś? czy tak ma być? :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 31
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Alfawise U30 - Marlin

Post autor: cyfron »

Każda drukarka różni się nieznacznie. PID Tuning moim zdaniem obowiązkowy, jeżeli nie chcesz korzystać z Linear Advance to ustaw na 0, chociaż moim zdaniem warto to skalibrować - pomaga zwłaszcza przy szybszym drukowaniu. Co do wyświetlacza, to włączyłem przewidywany czas zakończenia - domyślnie było to wyłączone. Podczas rozgrzewania do druku mam podobny objaw na wyświetlaczu, jak ruszy drukowanie to problem znika - osobiście mi to nie przeszkadza, więc zostaje jak jest. Zawsze możesz skompilować firmware po swojemu :)
Ratty
skinny
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:34

Re: Alfawise U30 - Marlin

Post autor: skinny »

Cześć, chyba padła mi płyta w Alfawise U30. Po około 10, 15 minutach drukowania drukarka zatrzymuje sie i stygnie (randomowo).

Czy możecie polecić jakąś dostępną od ręki płytę w Polsce z firmware, które obsłuży ekran LCD i BLtouch (od razu też bym zamówił)?

Może https://allegro.pl/oferta/biqu-plyta-gl ... 8561069055 ?

Proszę o pomoc, drukuję dla szpitala przyłbice i zależy mi na czasie.

pzdr, Paweł
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 31
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Alfawise U30 - Marlin

Post autor: cyfron »

Oryginalnego LCD chyba inna płyta nie obsłuży.
skinny
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2019, 23:34

Re: Alfawise U30 - Marlin

Post autor: skinny »

Dla przyszłych pokoleń: wystarczyło wyłączyć Break Detection Sensor. Po prostu się popsuł filament sensor i dlatego drukarka sie tak dziwnie zachowywała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”