OctoPi, Dostęp z zewnątrz, Podwójny NAT

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: OctoPi, Dostęp z zewnątrz, Podwójny NAT

Post autor: McKee »

damianqx pisze:Chodziło mi o to żeby vpn robił jako "router" przekiefowywal porty itd do maliny
Czyli dobrze cię zrozumiałem :D
I nie, ... k..wa nie(!). Tak się nie robi. Pod żadnym pozorem!
Wcześniej już pisałem:
McKee pisze:Warto zauważyć, że ŻADNA z opcji nie publikuje Octoprint-a bezpośrednio (ddns i forwarding portów jest absolutnie niezalecane).
damianqx
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: OctoPi, Dostęp z zewnątrz, Podwójny NAT

Post autor: dragonn »

Octoprint nie jest zaprojektowany jako "bezpieczna usługa" dlatego nie należy jej wypuszczać na zewnątrz w taki publiczny sposób.
Dlatego robi się że najpierw musisz się zalogować do swojego VPN a później dopiero masz dostęp. Jest to dużo bezpieczniejsze niż wypuszczanie octoprinta na zewnątrz. To tylko kwestia czasu aż pojawi się jakiś explolit który będzie robił z publicznych maszyn octo komputery zombie.
damianqx
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: OctoPi, Dostęp z zewnątrz, Podwójny NAT

Post autor: damianqx »

Dzięki wszystkim za wyjaśnienie mi jaki jestem "bardzo niemądry". Gdyby nie to że jestem za tym NATem to pewnie bym przekierował porty w routerze i zrobił ddns.

I jeszcze jedno pytanie. Na ile bezpieczna jest usługa w remote.it która na życzenie wystawia publiczny link do http? I ten link wygasa po iluś tam minutach.
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: OctoPi, Dostęp z zewnątrz, Podwójny NAT

Post autor: Marcin.KnD »

Sprawdź octoprint anywhere jest naprawdę prosty, a oprócz startu wydruku masz pełną kontrolę nad drukarką bez żadnych kombinacji, na jednej drukarce bezpłatne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”