Repetier - SD read error

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
MosfetN
Postów w temacie: 2
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: Repetier - SD read error

Post autor: MosfetN »

Powodem problemu najprawdopodobniej są zakłócenia indukujące sie w taśmie od karty SD. Należy maksymalnie skrócić ten przewód , położyć maksymalnie daleko od przewodów prądowych (stół,silniki,zasilanie) i założyć filtr ferrytowy na ten przewód : http://allegro.pl/filtr-ferrytowy-ferry ... 50642.html .U mnie ta kombinacja pomogła ;) .
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Repetier - SD read error

Post autor: emartinelli »

Jutro postaram się kupić jakieś kable ekranowane, złączki i coś pokombinować z tym.
Tymczasem skonfigurowałem i wgrałem na nowo Marlina i najbardziej wkurzające jest, że na Marlinie wszystko śmiga na tych kablach co są :( żadnych błędów odczytu z karty! :mad: :wtf:
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 6
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Repetier - SD read error

Post autor: samezrp »

A przy okazji, obudowa tego filtra w połączeniu z gąbką idealnie się nadaje jako odkurzacz filamentu :)

I jeszcze druga rzecz. W mojej drukarce do silników idą przewody ekranowane, jak to jest w innych? To co napisał @MosfetN ma sens, szczególnie że udaje się załadować plik, zaczyna się drukowanie i nagle karta nie potrafi czytać -drukuje tylko to z bufora. Jeszcze nasuwa się pytanie czemu na Marlinie to się nie działo? I wytłumaczenie: różne SW różnie sterują silnikami. U mnie po zmianie repetiera z 0.91 na 0.92.9 - przy braku zmian w HW silniki zaczęły piszczeć jak cholera, zatem coś się zmieniło w ich sterowaniu, przy zmianie M->R mogło być to samo.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Repetier - SD read error

Post autor: Artu »

samezrp pisze:A przy okazji, obudowa tego filtra w połączeniu z gąbką idealnie się nadaje jako odkurzacz filamentu :)
Taniej wyjdzie wydrukować sobie: Split filament oiler/filter/cleaner ; Snap-on Filament Filter/Oiler :git:
Wersja rozbudowana o czujnik przesuwu filamentu: Filament cleaner with jam sensor :clap:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Repetier - SD read error

Post autor: virgin71 »

Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Repetier - SD read error

Post autor: emartinelli »

Myślicie, że takie wkładki na gąbki zlikwidują ten błąd karty ;)

Dzięki za pomoc, na razie kilka dni przerwy zanim nie zaopatrzę się w podzespoły - na tapetę idzie wymiana kabli. Skoro Marlin działa to przestał być pilny problem :)
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Repetier - SD read error

Post autor: emartinelli »

Wszystko wskazuje na to, że wina leży po stronie kabli. Zarobiłem przewody ekranowane (10x0,14mm2) i ekrany podpiąłem z obu stron pod mase. Po wgraniu Repetiera wszystko działa i właśnie skończył się pierwszy dwugodzinny wydruk bez żadnego zająknięcia :)
Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 6
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Repetier - SD read error

Post autor: samezrp »

BTW jak odbierasz różnicę w obsłudze Repetiera vs. Marlin? Nigdy Marlina nie widziałem w akcji i się zastanawiam :)
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Repetier - SD read error

Post autor: emartinelli »

Dlatego walczyłem z kablami bo jak dla mnie Repetier wygodniej się obsługuje. Więcej funkcji w menu, łatwa zmiana konfiguracji w EEPROM i menu jakoś tak logiczniej ustawione (jak dla mnie).
No i Repetiera jakoś łatwiej od początku skonfigurować przez strone www (krok po kroku z dobrymi opisami). Nawet plik configuration.h łatwiej ogarnąć w Repetierze bo wszystko jest po kolei a w Marlinie trzeba skakać po całym kodzie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Repetier - SD read error

Post autor: FlameRunner »

emartinelli pisze:Wszystko wskazuje na to, że wina leży po stronie kabli. Zarobiłem przewody ekranowane (10x0,14mm2) i ekrany podpiąłem z obu stron pod mase. Po wgraniu Repetiera wszystko działa i właśnie skończył się pierwszy dwugodzinny wydruk bez żadnego zająknięcia :)
I jak wrażenia po pół roku? Problem nie wystąpił w tym czasie ani razu?
Jak zbudowanych przewodów użyłeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”