Nowa drukarka, nowe problemy. Poziomowanie stołu.

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
Krychol rc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź 2017, 12:24
x 4

Nowa drukarka, nowe problemy. Poziomowanie stołu.

Post autor: Krychol rc »

Witam

Kupiłem drukarkę Eryone Thinker (raczej mało popularna jeszcze w polsce, coś na wzór CR-10S) i pierwsze za co się zabrałem to przerobienie na auto bed level.
Drukarka ma magnetyczną podstawę i na niej jest blacha pokryta jakąś naklejką (coś jakby kapton ale przeźroczysty), generalnie trzyma dobrze ale przy większych wydrukach i tak psikam Hegronem (żel w sprayu do włosów- petarda nic lepszego nie widziałem).
Zainstalowałem czujnik firmy TURC Bi4-M12-AP6X-H1141, jest niestety PNP ale zastosowałem transoptor i jest ok.
No i do sedna, ustawione w marlinie mam na chwilę obecną tylko 3x3 punkty próbkowania a jak już chcę 5x5 lub chociaż 4x4 to po wgraniu marlina wszystko działa tylko nie mogę się połączyć z Octoprintem :/ Spotkał się ktoś z takim czymś ? Stół ma 300x300 więc przydałoby się więcej punktów niż 3x3. Nie wstawię dokładnego błędu z Octoprinta ponieważ jestem w pracy ale był komunikat w stylu że firmware drukarki wysłał błąd (trwa łączenie, łączy się dosłownie na chwilę po czym rozłącza i wywala błąd). Jak w marlinie zmienię w kodzie na 3x3 wtedy wszystko jest już ok.

Kilka suchych danych drukarki:

-obszar druku 300x300x400
-podwójna oś Z
-podwójny profil na którym jeździ stół
-elektronika Rambo + TMC2208

Plany:

-korci mnie by dać każdy silnik osi Z na osobnym stepie by sam poziomował osie.
-wymiana hotendu na V6 bo obecny to jakiś dziwak
-druga kamera do Octoprinta skierowana na samą dyszę

Pozdrawiam
Załączniki
1CF7A47F-3FA1-448C-8DBA-0C84B15B49A9.jpeg
Abys
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Nowa drukarka, nowe problemy. Poziomowanie stołu.

Post autor: JGFTW »

Dlatego, że Octoprint odczytuję również EEPROM z drukarki i często wywalą błędy typu EEPROM hash mismatch ( https://github.com/OctoPrint/OctoPrint- ... /issues/42) albo EEPROM datasize error.
https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/issues/11699
Raczej masz to drugie. Nadpisanie EEPROMU powinno pomóc (m500) albo dodanie jako drugiej drukarki i usunięcie poprzedniej.
IMHO to nie bug to ficzer ;)

Jeżeli nie masz RPI 4 2gb ram+ to raczej przestrzegałbym przed dodawaniem dwóch obrazów kamery z przyczyn wydajnościowych.

BTW dlaczego pomimo takiej budy na dole zasilacz w tej drukarce jest obok ( chyba że źle widzę ) ?
Awatar użytkownika
Krychol rc
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 199
Rejestracja: 09 paź 2017, 12:24
x 4

Re: Nowa drukarka, nowe problemy. Poziomowanie stołu.

Post autor: Krychol rc »

Zasilacz tak zrobił producent, mam zamiar go upchnąć tez pod spodem gdyż jest tam pełno miejsca.
Jak wrócę do domu wgram ten soft i zobaczymy :)
Dzięki za odpowiedz.
Szymon3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2020, 16:24

Re: Nowa drukarka, nowe problemy. Poziomowanie stołu.

Post autor: Szymon3D »

Cześć.
Posiadam takową drukarkę 3D której nie mogę uruchomić. Przy Auto Home drukarka wykonuje prawidłowe ruchy kalibracyjne dla X i Y. Natomiast dla Z wykonuje dwa razy ruch do góry. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem? Czy drukarka jest uszkodzona? A może należy zmienić coś w ustawieniach?
oprogramowanie v 1.1.9. Pomocy!
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Nowa drukarka, nowe problemy. Poziomowanie stołu.

Post autor: Berg »

zawsze tak działała, czy coś przerabiałeś, ktoś przerabiał ostatnio ? Te dwa ruchy do góry to o ile mm? Rozumiem, że miedzy nimi jest jeden w dół :D

Zobacz co mówi komenda m119 gdy dysza jest na stole i co jak ją ręcznie dasz wyżej.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Nowa drukarka, nowe problemy. Poziomowanie stołu.

Post autor: TDI-CAD »

Miałem podobnie:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=zG2L97nDuf0
Główna przyczyna to poluzowane przewody sondy wysokości.
Pomogło wgranie od nowa firmware i poprawienie wszystkich przewodów sondy. Łącznie z zarobieniem nowych wtyczek, usunięciu wszelkich zbędnych połączeń na przewodach. Polutowałem wszystko porządnie i poszło.

Szymon3D pisze:Cześć.
Posiadam takową drukarkę 3D której nie mogę uruchomić. Przy Auto Home drukarka wykonuje prawidłowe ruchy kalibracyjne dla X i Y. Natomiast dla Z wykonuje dwa razy ruch do góry. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem? Czy drukarka jest uszkodzona? A może należy zmienić coś w ustawieniach?
oprogramowanie v 1.1.9. Pomocy!
Szymon3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2020, 16:24

Re: Nowa drukarka, nowe problemy. Poziomowanie stołu.

Post autor: Szymon3D »

Dziękuję wszystkim za porady. Wgranie nowego oprogramowania uruchomiło drukarkę.
Frimware i instrukcje na stronie: https://www.eryone.com/forum/viewforum. ... d08f04c5bd
Jeszcze raz wielkie podziękowania.
Pozdrawiam Szymon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”