Drukarka nie reaguje.

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
wahtanguri
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2020, 00:00
Drukarka: Tarantula pro
x 1

Drukarka nie reaguje.

Post autor: wahtanguri »

Witam! Mam problem z drukarką Tarantula Pro. Próbuję przy pomocy Repetiera sterować drukarką, co nie przynosi efektów...echo...
Czy oprogramowanie drukarki mogło ulec uszkodzeniu? Nadmieniam, że po podłączeniu drukarki czy to do 230V czy też do usb czerwona dioda na płytce drukarki świeci na czerwono (czy nie powinna migać ?) Proszę o pomoc! :unknown:
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka nie reaguje.

Post autor: Pjoter »

A można sterować z poziomu wyświetlacza?
Ogólnie bardzo mało szczegółów podałeś. Czy drukarka działała wcześniej poprawnie? Czy problem pojawił się dopiero przy podłączeniu do komputera?
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka nie reaguje.

Post autor: Berg »

@wahtanguri opis problemu jest bardzo słaby. W zasadzie to nie wiadomo, czy drukarka działała i przestała. Co robiłeś zanim przestała działać. Czy wydruk z karty idzie tylko komunikacja z Repetier Host (nie mylić z samo "Repetier" bo to popularny firmware do drukarki a nie oprogramowania na PC). Czy  kupiłeś już zepsutą a jeśli tak, to czy nową, czy używaną.... mogę tak długo. Zdjęcia też są bardzo pomocne zazwyczaj. CZasem ktoś na niech dostrzeże coś istotnego jak upalony kabelek, kto wie na co patrzeć.

Generalnie pewnie szkoda czasu na próby pomaganie Ci póki lepiej tego nie opiszesz.
morf
wahtanguri
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2020, 00:00
Drukarka: Tarantula pro
x 1

Re: Drukarka nie reaguje.

Post autor: wahtanguri »

Dziękuję za szybkie konsultacje. Opis problemu jest słaby bo w tematyce nie jestem mocny. Ale Wasze sugestie pomagają w locie. Uzupełniam więc dane :
-drukarka jest nowa, (sam składałem),
-jeszcze nic na niej nie wydrukowałem,
-na dzień dzisiejszy drukarka działa z poziomu wyświetlacza ( rozgrzewa się, przesuwa na osiach, wyłącza na krańcówkach),
-przy pierwszych próbach z Repetierem sterowanie z monitora komputerowego działało,
-postanowiłem z poziomu Repetiera sprawdzić krańcówki i prawdopodobnie na osi Z program się zwiesił,
-używam też Repetier Serwer, ale w obecnej chwili wyłączyłem go i używam portu szeregowego bez wsparcia serwera,

proszę o dalsze wsparcie!
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka nie reaguje.

Post autor: FlameRunner »

Ale raz jeszcze, co masz na myśli pisząc "Repetier"? Repetier-Host, program na PC?

Co masz na myśli pisząc "sterowanie z monitora komputerowego"? Podpinasz monitor do drukarki? Masz monitor dotykowy? Poważnie pytam, bo ująłeś to tak dziwacznie, że nie jestem pewien, czy chodzi Ci po prostu o sterowanie z poziomu peceta, czy może robisz coś nietypowego.
wahtanguri
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2020, 00:00
Drukarka: Tarantula pro
x 1

Re: Drukarka nie reaguje.

Post autor: wahtanguri »

No, sterowanie przez kontrolę ręczną w Repetierze, "krzyż sterowniczy" - ustawienia temperatury, itp
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka nie reaguje.

Post autor: FlameRunner »

wahtanguri pisze:proszę o dalsze wsparcie!
Ciężko udzielić wsparcia komuś, kto nie czyta co się do niego pisze / nie odpowiada na pytania.
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Drukarka nie reaguje.

Post autor: Jakub »

Ten sam problem miałem, nawet z podobną drukarką - tevo tarantula. Musiałem pobrać sterowniki portu szeregowego - ch340

https://learn.sparkfun.com/tutorials/ho ... rivers/all
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka nie reaguje.

Post autor: FlameRunner »

Skoro wcześniej działało, to raczej nie w tym problem.
wahtanguri
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2020, 00:00
Drukarka: Tarantula pro
x 1

Re: Drukarka nie reaguje.

Post autor: wahtanguri »

Uruchamiam Repetiera w komputerze (windows 10), podpinam drukarkę kablem USB do komputera, w komputerze w Repetierze wybieram podłącz drukarkę - na ekranie po prawej stronie jest panel "położenie obiektu, slicer, print preview, kontrola ręczna, karta SD" , wybieram kontrolę ręczną drukarki, tu próbuję sterować parametrami druku (właśnie za pierwszym razem ta procedura działała a teraz drukarka nie reaguje)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”