Repetier 0.92.9 Anet A8 zmiana pozycji zerowej dyszy.

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
Adam.k
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2020, 22:53
Lokalizacja: PL
Drukarka: Anet A8

Repetier 0.92.9 Anet A8 zmiana pozycji zerowej dyszy.

Post autor: Adam.k »

Witam szanownych forumowiczów. Jako że moja Anetka swoje już przedrukowała jakiś czas temu zacząłem ją modyfikować bez żalu jak coś pójdzie nie tak. Wgranie oprogramowania tytułowego wprowadziło fajne, przydatne funkcje. Teraz zamarzyło mi się drukować dyszą 0,8mm bo tak. Kupiłem kolna E3D V6, wydrukowałem mocowanie, założyłem, wstępnie skalibrowałem i wszystko śmiga. Jedyne "ale" jakie pozostało to pozycja dyszy po homeignu. Z tego co wyczytałem w tym oprogramowaniu zostało zrobione zerowanie bezkrańcówkowe. Wszystkie ustawienia napisane zostały pod oryginalną Anet A8 a po zmianie hotendu dysza znajduje się w innym miejscu. Niestety teraz nie jestem w stanie wykorzystać całego stołu roboczego. Uprzedzę już pierwsze pytania:
- Chciałem zapytać na forum GarageMakezone ale próbuję się tam bezskuteczenie zarejestrować od dłuższego czasu. Nie wyświetla się CAPTCHA co uniemożliwia dokończenie rejestracji. Pisałem do administratora i zero odzewu.
- Próbowałem klasycznie w pliku konfiguracyjnym zmieniać pozycję X_MIN Y_MIN ale ze względu na to że homeing nie wykorzystuje krańcówek nic to nie daje.
Moje pytanie brzmi: Jak poprawnie zmierzyć nową pozycję dyszy i gdzie w oprogramowaniu Repetier 0.92.9 Anet A8v1 dokonać zmian aby móc z powrotem w pełni korzystać z całego pola roboczego ? Aktualnie można powiedzieć jest przesunięcie o 3cm w prawo w osi X i o 1cm do przodu w osi Y.
Pozdrawiam
:piwo:

Wróć do „Firmware'y i hosty”