Marlin - ustawienia endstopów

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 2
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Marlin - ustawienia endstopów

Post autor: zbyszp »

Wymieniłem płytkę w mojej drukarce na mks sgen l v 2.0. Działa 3Dtouch, kalibracja, bed leveling, home ale pod pronterfacem nie zatrzymuje się na endstopach. Kopiowałem ustawienia z poprzedniej płytki (mks gen l v 1.0), ale może coś mi umknęło. Może nie odhaczyłem jakiegoś #define?
Przy druku nie ma problemu, ale przy ręcznym sterowaniu przez w/w coś jest nie tak.
Configuration_adv.h
(138.28 KiB) Pobrany 96 razy
Configuration.h
(86.69 KiB) Pobrany 87 razy
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1345
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 712

Re: Marlin - ustawienia endstopów

Post autor: JGFTW »

Raczej niemożliwe jest, żeby endstopy były źle zdefiniowane, ale podczas druku wszystko działało.

Logikę endstopów możesz sprawdzić za pomocą komendy M117 (open - czekające na załączenie, triggered - włączone).
Sprawdź ręcznie naciskając każdy po kolei.

Ewentualnie mogłeś pomylić gniazda podłączając do płytki - sprawdzisz to też za pomocą powyższej komendy

Co dokładnie jest "nie tak" - możesz dokładniej opisać problem?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1345
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 712

Re: Marlin - ustawienia endstopów

Post autor: JGFTW »

Ewentualnie możesz sprawdzić jeszcze jedną rzecz - czy podłączenie przez Pronterface jest na odpowiedniej wartości baud rate?

Przed chwilą zauważyłem, że jak podłączę się na 115200 (a w FW mam 250000) to niewłaściwie wykonuję się komenda G34, otóż drukarka nie bazuje się poprawnie (oś z idzie góry zamiast w dół) - sprawdziłem to na Octoprincie. Oczywiście jak wybiore odpowiedni port to jest ok.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Marlin - ustawienia endstopów

Post autor: dziobu »

Jak nadajnik i odbiornik mają różne szybkości to nie jest tak że dane nie dochodzą. Jak najbardziej bajty lecą, tylko zestaw który odbiornik dostaje zasadniczo różni się od tego co wysyla nadajnik. Przy odrobinie szczęścia może sie zdarzyc tak że dane ułożą sie w poprawną paczke dla innej szybkości. Zapobiega się temu na masę sposobów z ktorych w opensoursowych softach nie ma zadnego.

Dlatego tutaj Marlin moze dzialac poprawnie. Zwyczajnie nie wiemy co odebrał i jaki rozkaz realizuje.
JGFTW
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 2
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Re: Marlin - ustawienia endstopów

Post autor: zbyszp »

Baudrate mam na 250000 w sofcie, na 115200 też się połączy. Wcześniejsza płytka (może Marlin) po podłączeniu pronterface'a wyrzucał info o drukarce, ustawieniach itd, tu jest pusto tylko informacja, że drukarka online. Myślę, że może po resecie drukarki nie pamięta soft endstopów.
Z płytki jestem jak na razie zadowolony: drukuje cicho (miałem wcześniej 2208 na X,Y tu wszystkie 2209), płynnie, bez jąkania na zakrętach. Mam pytanko, jeżeli trzeba napiszę nowy post, :
Mam ESP01s, wgrałem i ustawiłem ESP3D, niestety na płytce SGEN port wifi ma wyjścia męskie jak esp-01s i inaczej ułożone.
wifipin.png
wifipin.png (23.08 KiB) Przejrzano 1718 razy
124_aplikacja_ESP-01S.jpg
Czy żeby skorzystać z tej płytki wystarczy, że znajdę RX, TX, GND i podam 3.3V? Czekam na OPi z Ali a w sumie wystarczyło by mi to żeby wrzucać pliki do druku po wifi na kartę w drukarce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”