Błędy w kompilacji Marlina Coptertec

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Jaceknowak48
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2019, 15:43

Błędy w kompilacji Marlina Coptertec

Post autor: Jaceknowak48 »

Cześć. Jestem posiadaczem drukarki Sovol SV01. Wymieniłem hotend na klona E3D i muszę zmienić termistor w oprogramowaniu. Dotychczas korzystałem z wersji od Coptertec, jednakże po zmianie hotendu musze też w tym oprogramowaniu dokonać zmian, jednakże wyskakują mi ciągle jakieś błędy. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? Podsyłam link do filmiku z ukazanym problemem.
https://www.youtube.com/watch?v=pinj8G4 ... e=youtu.be

Wersja 2.0.5.3
https://github.com/CopterTec/Marlin-Sovol_SV01/releases
dawidd
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 226
Rejestracja: 20 lip 2020, 06:48
x 3

Re: Błędy w kompilacji Marlina Coptertec

Post autor: dawidd »

ENDER 5 PRO - obsługuje amator :)
SKR Mini E3 V2.0
TFT35 E3 V3.0
E3D
3D Touch
Direct drive - BMG + LDO-42STH25-1404MAC
Hero Me Gen5 + LED
Dual Z
OctoPrint
2x5015 SUNON MF50151VX 12V + 4020 SUNON 24V MF40202V2-A99-A
Pianka izolacyjna pod stołem
Paski GT2 + napinacze
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Błędy w kompilacji Marlina Coptertec

Post autor: JGFTW »

Coś Ty tam nawywijał w tym filmiku? Nie widziałem, żeby ktoś tak Marlina kompilował ;)

Ściągasz, rozpakowujesz, naciskasz prawym na folder "otwórz za pomocą Code..." czy coś podobnego:
zmieniasz.png

wrzuca Ci wszystko do IDE, robisz potrzebne zmiany w pliku Configuration.h
wypakowujesz.png
naciskasz "Build" i czekasz parę minut
build.png
success.png
Jak wszystko gra to żeby wrzucić FW musisz podłączyć do kompa płytkę i znaleźć port pod jakim jest podpięta (Windows -> Device Manager).
Następnie dodać odpowiedni fragment do pliku platformio.ini :
upload.png
Proste :D
Rnext
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2020, 05:11
x 23

Re: Błędy w kompilacji Marlina Coptertec

Post autor: Rnext »

Nie używacie extension VCC - "Marlin Auto Build"?
Wprawdzie nie wnikałem w szczegóły filmiku nadmiernie, ale po (niewielkich) doświadczeniach z cudzymi buildami na GH odpuściłem, bo tak naprawdę nie wiem co tam się dzieje w konfigach, jeśli ich nie przejrzę.

Na Twoim miejscu (wprawdzie tam nie jestem ;)) wziąłbym najświeższy Marlin bugfix z oficjalnej strony, opracował configi pod swoją drukarkę i nigdy więcej z cudzych bym nie korzystał. Nawet odpuściłem oficjalną dystrybucję SKR Mini Bigtree, bo coś tam się w którymś momencie sypało. A przeglądanie cudzego configa czy jest jak potrzebuję, to ja już wolę własny opisać.

I otwieraj projekt jako folder. Straszne czary odprawiasz.
1kamil
Postów w temacie: 1
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Błędy w kompilacji Marlina Coptertec

Post autor: 1kamil »

Rnext pisze:tak naprawdę nie wiem co tam się dzieje w konfigach, jeśli ich nie przejrzę.
Żadna "magjia". Z racji tego, że to Git, masz piekną historię zmian do referencyjnego configa :)

Ja kompletnie nie rozumiem tych wszystkich sugestii aby ściągać `.zip` zamiast zrobić to przez Gita lub przez GitHub Desktop.
Korzystając z repozytorium Git masz piekny widok też twoich zmian oraz wszystkich wcześniejszych.
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
Rnext
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2020, 05:11
x 23

Re: Błędy w kompilacji Marlina Coptertec

Post autor: Rnext »

1kamil pisze:zamiast zrobić to przez Gita lub przez GitHub Desktop
Nikt przecież nie zabrania używać Gita bo i nie o nim mowa.
Po prostu wystarczy Ctrl+K+O (file->open folder) bez dwustu kliknięć a VSC sam sobie wszystko zorganizuje.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Błędy w kompilacji Marlina Coptertec

Post autor: JGFTW »

Panowie, autor wątku potrzebuję tylko zmienić termistor (napisał, że korzystał z tego konfiga wcześniej).

Jeżeli nie jest zaznajomiony z Gitem to nie ma sensu tracić czasu na zagłębianie się w kontrolę wersji i obsługę Gita, jak ten sam efekt dadzą opisane przeze mnie kroki (zapomniałem dodać tylko, że po zmian w platformio.ini należy dać Build, Upload).

Skoro musi tylko zmienić termistor i skompilować od nowa to raczej nie musi przechodzić całej konfiguracji, bo to znaczy tak naprawdę, że musi przeglądnąć dwa całkiem spore pliki i zanurzyć się w dokumentacji.

Nie namawiajcie go, że robota na 10 minut wymaga wielu godzin czytania i obsługi dodatkowych programów.
Nie róbmy z tego zagadnienia :D
Jaceknowak48
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2019, 15:43

Re: Błędy w kompilacji Marlina Coptertec

Post autor: Jaceknowak48 »

Ogólnie to próbowałem skompilować marlina w każdy możliwy sposób, jednakże za każdym razem kończyło się to tak samo. Filmik nagrałem że pokazać tak mniej więcej co się dzieje. Postanowiłem spróbować użyć Arduino IDE i z tym zadziałało, tak czy siak dzięki za odpowiedzi!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”