Brak odczytu temp. SKR mini e3 v1.2 i repetier-host

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
2e64
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2019, 17:24

Brak odczytu temp. SKR mini e3 v1.2 i repetier-host

Post autor: 2e64 »

Cześć
Mam problem, chciałem zrobić sobie PID nowego hotendu E3d V6 40W. Zrobiłem PID na 235stC i przy drukowaniu temperatura spada do 205stC i wywala błąd. Zrobiłem różne próby ale zawsze coś jest nie tak. Chciałem zobaczyć o co chodzi ale po podłączeniu się pod repetierhost znajduje połączenie ale nie mam możliwości odczytu i sterowania temperatury. :shock:

edit. mam problem też zeby podłączyć się pod podobny program pronterface
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Brak odczytu temp. SKR mini e3 v1.2 i repetier-host

Post autor: Mati »

Podstawa to sprawdzenie czy masz zainstalowane sterowniki, a potem wybór odpowiedniego portu szeregowego i szybkości transmisji danych. Zwykle jest to 115200, ale nie jest to regułą.
2e64
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2019, 17:24

Re: Brak odczytu temp. SKR mini e3 v1.2 i repetier-host

Post autor: 2e64 »

Jak sprawdzić czy sterowniki są poprawne, spróbuje je odistalować i zainstalować na nowo? Port szeregowy to com7 a szybkość transmisji w firware i w repetier to 115200
2e64
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 15 lis 2019, 17:24

Re: Brak odczytu temp. SKR mini e3 v1.2 i repetier-host

Post autor: 2e64 »

Nie mogłem zainstalować ręcznie sterowników ponieważ nie są podpisane cyfrowo. Ale udało się, kilka razy odistalowałem sterowniki i instalowałem na nowo na zmianę próbowałem począczyć się przez repetier-host/server, MatterHackers Matter Control i robiłem update firmware z githuba Marlina i BTT SKR. Zaskoczyło
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”