Problem po wgraniu firmware

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
pottier1960
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:45

Problem po wgraniu firmware

Post autor: pottier1960 »

Witam. Od dwóch tygodni jestem posiadaczem drukarki Two Trees Bluer Plus. Drukarka przez pierwszy tydzień drukowała świetnie. Autolevel działał super. Potem coś się stało ale problem dotyczy czegoś innego. Zacząłem kombinować z wgrywaniem firmware i po wgraniu któregoś z kolei ekran TFT(mam43') stanął na głowie czyli do góry nogami. Potem wgrywałem różne firmware pod moją płytę(mam MKS Robin Nano v1.2) ekran wrócił do pozycji początkowej, ikonki też ale teraz chociaż ikonki pokazuje normalnie to przyciskanie ich to tak jak w odbiciu lustrzanym np. żeby uaktywnić np. lewą ikonkę muszę przycisnąć tą z prawej strony ekranu, żeby uaktywnić np. ikonkę na dole po prawej stronie to muszę nacisnąć tą po lewej stronie na samej górze. Co mogłem namieszać? :unknown:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem po wgraniu firmware

Post autor: FlameRunner »

Firmware sam przygotowywałeś (w sensie wybór firmware, wersji i konfigu) czy były to jakieś gotowce z Sieci?
Jak sam przygotowałeś, to namieszałeś coś w konfigu.
Jeśli wgrałeś gotowca, to ktoś inny namieszał coś w konfigu.

Ciężko coś więcej powiedzieć nie wiedząc:
Dlaczego zmieniałeś firmware?
Co tam masz w tej chwili wgrane?
Dlaczego nie wgrasz oryginalnego?
pottier1960
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:45

Re: Problem po wgraniu firmware

Post autor: pottier1960 »

Wgrałem gotowca pobranego z sieci ale już sprawę rozwiązałem. Wieczorem napisałem do producenta drukarki a już rano dostałem email fabrycznym plikiem z ustawieniami do drukarki. Należało by pochwalić Chińczyków za szybką reakcję :)
pottier1960
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:45

Re: Problem po wgraniu firmware

Post autor: pottier1960 »

Oryginalnego pliku jeszcze nie ma na stronie producenta a zacząłem kombinować jak mi autoleveling zaczął coś dziwnie działać. Zawsze po naciśnięciu autolevel, głowica sprawdziła sobie sześć miejsc i ustawiła się ze 2mm nad stołem a jak zaczęła szwankować to ustawiła się z 15 mm nad stołem i jak potem skalibrowałem os Z do 0,1mm to przy rozpoczęciu druku chciała mi zejść poniżej poziomu stołu chociaż do tego czasu nic nie grzebałem w oprogramowaniu bo wszystko działało idealni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”