Marlin dekodowanie pliku bin i edyja

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Marlin dekodowanie pliku bin i edyja

Post autor: dragonn »

Tomek Kemot pisze: Próbowałem coś pokombinować z Marlinem ale niestety płyty głównej dla Ender 6 nie ma jeszcze w najnowszym Marlinie więc dałem sobie spokój
Jaka jest tam płyta główna? Nie chce mi się wierzyć że jest tam coś unikatowego tylko pewnie ta sama płyta siedząca w innych Enderach.
Tomek Kemot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 30
Rejestracja: 21 paź 2018, 18:28

Re: Marlin dekodowanie pliku bin i edyja

Post autor: Tomek Kemot »

Na razie nie widzę innego rozwiązania zatem musze to stosować. Jak na razie nie zauważyłem również żadnych negatywów. Być może się ujawnią w późniejszym okresie. Jeżeli znasz negatywy to chętnie je poznam zanim sam je wyłapie.
Jeżeli chodzi o głowice to jeszcze jej nie wymieniłem. Jak zaczną się kłopoty to wtedy to rozważę. Wymiana rurki teflonowej jak się przypiecze nie jest dla mnie problemem :mrgreen:

P.S.
na koncie mam już ponad 100 kg przedrukowanego plastiku a to jest moja któraś już drukarka. Wiec spokojnie dam rade :cool2:
Tomek Kemot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 30
Rejestracja: 21 paź 2018, 18:28

Re: Marlin dekodowanie pliku bin i edyja

Post autor: Tomek Kemot »

dragonn pisze:
Tomek Kemot pisze: Próbowałem coś pokombinować z Marlinem ale niestety płyty głównej dla Ender 6 nie ma jeszcze w najnowszym Marlinie więc dałem sobie spokój
Jaka jest tam płyta główna? Nie chce mi się wierzyć że jest tam coś unikatowego tylko pewnie ta sama płyta siedząca w innych Enderach.
Z tego co wyczytałem ze zdjęć bo nie chce mi się dobierać do dołu drukarki to jest to ver. 4.3 ( w Marlinie kończy się na 4.2.7). Być może jest to to samo a może nie.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Marlin dekodowanie pliku bin i edyja

Post autor: mcxmcx »

FlameRunner pisze:
Tomek Kemot pisze:Sprawa podniesienia max. temperatury druku została rozwiązana.
(...)
Sprawę rozwiązałem sprzętowo. Podejrzewam, że nie jest to wielkie odkrycie i pewno wiele osób to stosuje czyli wpięcie rezystora w obwód termistora.
Nikt tego nie stosuje, bo to nie jest dobre rozwiązanie.

PS Jeśli jeszcze nie wstawiłeś głowicy fullmetal, to jest to też niebezpieczne.

Tej rurki ma tam 2cm i średnicy 4mm.

Jeżeli ja zdegraduje, to wygeneruje x zanieczyszczeń które podniosą mu o 0.1 ppm poziom substancji rakotwórczych.

Sąsiad palący papierosy ma większy wpływ niż jedną czy dwie rurki podgrzane do 300°C
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Tomek Kemot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 30
Rejestracja: 21 paź 2018, 18:28

Re: Marlin dekodowanie pliku bin i edyja

Post autor: Tomek Kemot »

Moja drukarka ma zabudowę z zamkniętym obiegiem powietrza + firtr hepa h13 i filtr węglowy. Zatem jestem bezpieczny.

https://naforum.zapodaj.net/4630e95bb337.jpg.html
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Marlin dekodowanie pliku bin i edyja

Post autor: Mati »

Przed szybkim niszczeniem tej rurki i wynikającymi z tego problemami z drukiem ta komora i filtry nie chronią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”