Klipper TMC 2009 problem uart (BUZZ test klipper się wyłącza)

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Klipper TMC 2009 problem uart (BUZZ test klipper się wyłącza)

Post autor: Siwy »

Cześć i czołem,
zacząłem konfigurować klippera pod drukarkę. I otóż mam dosyć poważny problem

SKR 1.3 od TT. dla X/Y/Z TMC2209 MKS V1.2 i na E TMC2208 białe v1.1.

Problem polega na tym, iż dla sterowników X/Z jestem w stanie wykonać BUZZ test, ale dla osi Y/E0 po wywołaniu komendy BUZZ kliper zostaje wyłączony i wywala błąd z problemem z komunikacją po UART ze sterownikami. Sterowniki przekładałem i są sprawne. Płyta wyjęta z pudełka i spięta pierwszy raz. Od razu na niej stawiałem klippera. Do tego RPI4b 2GB zasilane z przetwornicy 5V 4A. Zasila to wszystko RSP 320W 24V oryginał mean well.

Sterowniki poprzepinałem w "sprawne" gniazda i odzywają się normalnie problem jest tylko z gniazdami dla E0 oraz Y. Jumperki pozakładane poprawnie dla UART. Piny zdefiniowane zgodnie z pinoutem dla SKR1.3. Z tego co przewertowałem gita to problem jest z fizycznym połączenie na płycie. Trochę nie chce mi się wierzyć że płyta jes niesprawna częściowo. Ogólnie po wyjęciu z pudełka wyglądała bardzo dobrze. Troszkę do życzenia miało lutowanie bo niekoniecznie bardzo czyste. Ale tak to to samo co SKR od BTT. Inne tylko kolory listw szpilkowych i brak napisu BTT.

W co tu uderzyć ? Podłączenie wszystkie ok. Silniki wszystko sprawne. Latało to przez chwilę na SKR mini 1.1 i działało wsio. Teraz tylko problem z klipperem. Grzałki działają wszystkie.

Ktoś spotkał się z podobnym problemem i go rozwiązał?

Dodaję konfig i loga z klippera.

Z góry dziękuję za pomoc
Załączniki
klippy log.txt
(91.38 KiB) Pobrany 80 razy
config.txt
(4.34 KiB) Pobrany 83 razy
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: Klipper TMC 2009 problem uart (BUZZ test klipper się wyłącza)

Post autor: Siwy »

Nie wiem czemu tak ale wyciągnąłem ze wszystkich gniazd zworki bo dla E1 zostały i zadziałało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”