Instalacja Marlin - CR10 (s4)

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 1
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Instalacja Marlin - CR10 (s4)

Post autor: Drunk_ZoZol »

Hejo!

Po raz 4'ty chcę się zabrać za instalację Marlina na mojej CR10 w wersji s4. Widzę że podstawowe ustawienia są już ustawione, więc takie rzeczy jak kalibrację ekstrudera mogę przeprowadzić z menu drukarki.

Z tym, że dalej nie wgrałem Marlina - przyznam ze głównie ze strachu że coś spie, a nie chcę tego spie. Drukarka stoi od roku w ogóle nieużywana (ostatni raz drukowałem PRZYŁBICE własnego projektu...) Także chciałbym ją ożywić jakkolwiek. Dokupiłem sobie ekstruder direct od Microswiss, także stąd potrzeba zmian w sofcie bym mógł w końcu sensownie ustawić kroki E.

Kojarzę, że aktualnie jest parę różnych opcji wgrania Marlina - dobrze mi sie wydaje? Coś mi mignęło jakiś czas temu iż teraz instalujemy program na PC, podłączamy drukarkę i wgrywamy zaznaczone pliki z Marlina. Bez arduino, bez chrzanienia się z ustawieniami, bez kompilowania - po prostu kopiuj wklej i ponoć działa - ktoś to kojarzy?...

Chciałbym to wgrać najmniejszą linią oporu, a serio boję się że coś sknocę. Jak ostatni raz wgrywałem Marlina tak się wkurwiłem i rozebrałem zakupioną deltę DIY i aktualnie czeka aż ją przerobię na coś..
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.

Wróć do „Firmware'y i hosty”