Octoprint - alternetywy?

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Octoprint - alternetywy?

Post autor: Berg »

Z banana pi zero używm tego, dopieszczony, rozwijany od lat:
https://github.com/avafinger/bananapi-z ... se-minimal
ketjow
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2021, 18:22

Re: Octoprint - alternetywy?

Post autor: ketjow »

Najtańsza alternatywa to Creality wifi box z firmware KlipperWrt, koszt zakupu na olx około 60zł, można podłączyć również kamerę https://github.com/ihrapsa/KlipperWrt/releases/tag/v2.1 to najnowsza wersja. Zainstalowałem na swoim creality wifi box, ale nie mogę nawiązać połączenia z drukarką. Być może trzeba zmienić firmware w drukarce ale nie mogę tego doczytać. Sam proces instalacji trwa około 20-30 minut. Połączenie wifi działa bardzo dobrze. Być może ktoś to już testuje z sukcesem i zechce się podzielić swoimi uwagami bo ja póki co z moim Enderem 3 nie mogę się z komunikować.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Octoprint - alternetywy?

Post autor: dragonn »

ketjow pisze: Być może trzeba zmienić firmware w drukarce ale nie mogę tego doczytać.
Oczywiście że trzeba, każda instalacja Klippera tego wymaga.
Nie szukaj informacji pod to tylko pod ogólnie Klippera i w ogóle poczytaj czym jest klipper i czym się różni od Marlina, to zrozumiesz czemu trzeba zmienić soft w drukarce.
ketjow
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2021, 18:22

Re: Octoprint - alternetywy?

Post autor: ketjow »

No dobra, a czy kolega może podesłać jakiś namiar na firmware do Endera 3 z bltouch pod tego klipera?
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 618
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 252

Re: Octoprint - alternetywy?

Post autor: Rozarh »

ketjow pisze:No dobra, a czy kolega może podesłać jakiś namiar na firmware do Endera 3 z bltouch pod tego klipera?
Tu masz "namiar" https://www.klipper3d.org/Installation.html - firmware budujesz tylko pod konkretną płytę drukarki. Resztę "opisujesz" w pliku printer.cfg - dokumentacja jest dość dobrze opisana.
dragonn
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Octoprint - alternetywy?

Post autor: dragonn »

ketjow pisze:No dobra, a czy kolega może podesłać jakiś namiar na firmware do Endera 3 z bltouch pod tego klipera?
Szczerze polecam poświęcić ten ~tydzień roboty i ogarnąć sobie od zera printer.cfg.
Wgrasz coś gotowego, przestanie coś działać albo nie będzie coś działać i będzie tylko "POMOCY!", od zera zrozumiesz co robi co i będziesz panował nad swoją drukarką.
S3b, Berg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”