#Marlin 2.0 Z safe homing problem

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
mwsid
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2018, 11:21

#Marlin 2.0 Z safe homing problem

Post autor: mwsid »

Cześć.
Mam problem z zrozumieniem/ustawieniem pozycji homingu w marlinie przy użyciu z probe.

Do rzeczy :)
Złożyłem drukarkę coś na wzór Haribo, użyłem w niej łóżka mk42 z narysowanym polem na homing sondy indukcyjnej.

Sprawdziłem limity fizyczne w maszynie i ma się to tak:
Oś x min 0, x max 245 (dysza ekstrudera po dojechaniu do końca osi znajduje się idealnie nad początkiem boku stołu, po dojechaniu do końca osi znajduje się idealnie na krawędzi stołu więc tu nie ma za dużo do zrobienia)

Oś y min -16, y max 202.

Wpisałem limity w ustawieniach oraz rozmiar stołu na X 245 i Y 199.
Ustawiłem również offset dla sondy x25, y15.

Po homingu osi x i y ustawiam pozycję dyszy idealnie tak by drukarka pokazywała na wyświetlaczu 0 w obu osiach, dysza w takim wypadku znajduje się idealnie w punkcie w którym powinna zaczynać druk.

By sprawdzić jakie położenie powinna mieć sonda przy homingu do tego punktu, ręcznie przesuwałem osiami za pomocą kontrolera tak by sonda była w odpowiednim punkcie i odczytałem wartości z wyświetlacza (x 0 y -15)

Po ustawieniu z safe homing na x0 y-15, podczas próby autohome otrzymuję komunikat że sonda znajduje się poza łóżkiem.

Próbowałem zmieniać ustawienia według kilku tutoriale na YT, niestety bez powodzenia...
Czegoś tu nie rozumiem jak to obliczyć
Prośba i pomoc :)
mwsid
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2018, 11:21

Re: #Marlin 2.0 Z safe homing problem

Post autor: mwsid »

Sprawa do zamknięcia...
Problem rozwiązany
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: #Marlin 2.0 Z safe homing problem

Post autor: arkomania.pl »

Jest piątek.

Słuchajcie!

Mam problem. Moja drukarka nie drukuje. Pomocy!!!
Sam nie dam rady.

Jest sobota.

Sprawa do zamknięcia..
Problem rozwiązany.




Litości Koledzy.
Forum nie służy tyko jako Pogotowie Ratunkowe, to głównie forum wymiany doświadczeń.

Jeśli miałeś problem i go rozwiązałeś, to napisz coś więcej.
Może z tego coś skorzystają inni. Jeśli, to była tylko głupia wpadka, to nie ma się co wstydzić.
Nawet najbardziej doświadczeni mają wpadki i się tego nie wstydzą.
Zresztą jest taki temat na forum w stylu (nie dokładnie pamiętam): "Co dzisiaj zepsułeś...."
JohnJames, Adinfo, morf, dziobu
Pozdrawiam Arek G. arkomania
mwsid
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2018, 11:21

Re: #Marlin 2.0 Z safe homing problem

Post autor: mwsid »

Z jednej strony masz rację...
Z drugiej strony był piątek a jednak było ponad 120 wyświetleń postu i nikt nie rzucił żadnej wskazówki...

Problem był banalny to prawda, z racji nazewnictwa funkcji itp omyłkowo ustawiałem sondę nad punktem i sprawdzałem koordynaty, wpisywałem je w fw i nic się nie zgadzało.
Więc wszystkie funkcje typu min_probe_edge itp mimo słowa probe w nazwie to w rzeczywistości kordynaty dla dyszy a nie samej sondy.
By ustawić sondę w danym miejscu nie ustawiamy jej nad punktem i zapisujemy pozycję x/y, ustawiamy dysze i zapisujemy położenie, z offset sam to przeliczy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”